Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti

G.Nausėda: JT vaidmuo yra esminis suvaldant Rusijos karo Ukrainoje pasekmes

Jungtinių Tautų (JT) vaidmuo yra esminis siekiant suvaldyti Rusijos karo Ukrainoje pasekmes trečiosioms šalims, Niujorke susitikęs su generaliniu sekretoriumi António Guterresu pabrėžė prezidentas Gitanas Nausėda.
Gitanas Nausėda susitiko su Mateuszu Morawieckiu
Gitanas Nausėda susitiko su Mateuszu Morawieckiu / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Susitikime su JT vadovu jis dalyvavo kartu su Latvijos ir Estijos prezidentais vykstant JT Generalinės Asamblėjos 78-ajai sesijai.

Susitikime buvo aptartas JT vaidmuo užtikrinant paramą su agresoriumi kovojančiai Ukrainai, atsakomybės už karo ir agresijos nusikaltimus, Ukrainos grūdų eksporto klausimai.

„Maisto tiekimo grandinių sutrikimai atsirado dėl Rusijos sukelto karo Ukrainoje. Tiek Kremlius, tiek Lukašenkos režimas tuo naudojasi, siekdami savo politinių tikslų – ES sankcijų švelninimo ar galimybių jas apeiti“, – kalbėjo prezidentas.

Skirmanto Lisausko /BNS nuotr./Prezidento vizitas A. Barausko užkardoje
Skirmanto Lisausko /BNS nuotr./Prezidento vizitas A. Barausko užkardoje

„Tačiau neapsigaukime ir neleiskime apsigauti kitiems. Ne ES sankcijos yra šių problemų priežastis, o Rusijos agresija. Vertintume JT pastangas siekiant eksportuoti Ukrainos grūdus, o ne švelninti sankcijas agresorei“, – sakė jis.

Prezidentas teigė, kad Rusijos ir Baltarusijos dezinformacija ir melagingi naratyvai apie maisto krizės priežastis, skleidžiami Globaliųjų pietų šalyse, yra itin kenksmingi. Pasak šalies vadovo, svarbu, kad tarptautiniu lygmeniu priimami sprendimai būtų paremti faktais, o ne Rusijos propagandos melu.

Susitikime taip pat buvo aptartas Rusijos atsakomybės už karo ir agresijos nusikaltimus klausimas.

Prezidentas G. Nausėda teigė, kad palaiko Tarptautinio baudžiamojo teismo arešto orderių išdavimą tiriant Ukrainoje įvykdytus karo nusikaltimus. Tačiau, pasak Lietuvos vadovo, šiuo metu nėra tarptautinio teismo, kuris galėtų patraukti aukščiausią Rusijos politinę ir karinę vadovybę atsakomybėn už agresijos prieš Ukrainą nusikaltimą, todėl Lietuva pasisako už Specialiojo tarptautinio tribunolo įsteigimą.

Paramos Ukrainai klausimą prezidentas ketina kelti ir susitikimuose su Globalių Pietų lyderiais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Trefoil“ sistema – dantų atkūrimo metodas, leidžiantis sutaupyti
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Reklama
Šri Lanka – geriausia pirmoji pažintis su Azija
Parašykite atsiliepimą apie 15min