Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 17d. 14:14

G.Nausėda kavinėje su R.Karbauskiu ir S.Jakeliūnu? Neapsigaukite, tai buvo seniai

Gitanas Nausėda, Ramūnas Karbauskis ir Stasys Jakeliūnas
Gitanas Nausėda, Ramūnas Karbauskis ir Stasys Jakeliūnas

Feisbuke pradėjo plisti nuotrauka, kurioje kavinėje užfiksuoti kandidatas į prezidentus Gitanas Nausėda ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis bei Seimo narys Stasys Jakeliūnas. Šiuo metu pamatę tokią nuotrauką galėtumėte pamanyti, kad vyksta derybos dėl „valstiečių“ paramos G.Nausėdai, tačiau tai – netiesa, tvirtina kandidatas. Pasak jo, nuotrauka daryta 2016-aisiais.

G.Nausėda 15min patvirtino, kad nuotrauka tikra. Tačiau jis patikino, kad ji – ne šių dienų, o sena. Pasak G.Nausėdos, nuotrauka užfiksuota kavinėje „Mano guru“ Vilniaus gatvėje, sostinėje.

Pirmiausia, išgirdęs klausimą kandidatas ėmė kvatotis. Tačiau paskui atsiminė su R.Karbauskiu ir S.Jakeliūnu susitikęs bent du kartus.

„Tai buvo „Mano guru“ 2018 m. pirmoje pusėje, kai jokių aspiracijų dėl mano dalyvavimo prezidento rinkimuose nebuvo. Mus suvedė S.Jakeliūnas ir kažką mes ten diskutavome prie arbatos puodelio daugybę dalykų. Toks pokalbis buvo“, – teigė kandidatas.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./ Gitanas Nausėda
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./ Gitanas Nausėda

Kad nuotrauka pradėjo plisti dabar, G.Nausėda nesistebi: „Jūs gi puikiai suprantate, iš kur tai ateina“.

G.Nausėda pasakojo, kad tai buvo jo susipažinimas su R.Karbauskiu, kalbėtasi apie Roberto J.Shillerio knygos vertimą, bet ne apie prezidento rinkimus.

Netrukus kandidatas į prezidentus paskambino dar kartą ir susitikimo datą patikslino – esą susitikimas vyko iki Seimo rinkimų, 2016-aisiais.

Buvo kažkoks užsiminimas apie premjero poziciją, bet visiškai be jokių datų ir konkrečių įsipareigojimų. Tiesiog pasijuokavome ir tiek.

„Greičiausiai tai 2016-aisiais metais vykęs susitikimas. Prisimenu, buvo tokios kalbos, kad gal jūs premjeru tapsite. Ne siūlymas, bet kažkokios kalbos. Tai turėjo būti labai labai ankstyvas laikas, gal 2016 m. Datuojant tai būtų daug daug anksčiau nei prasidėjo prezidento rinkimai.

Man taip atrodo. Jokių postų žadėjimo ten nebuvo, nes, man atrodo, tada dar rinkimai nebuvo pasibaigę. Buvo kažkoks užsiminimas apie premjero poziciją, bet visiškai be jokių datų ir konkrečių įsipareigojimų. Tiesiog pasijuokavome ir tiek“, – kalbėjo kandidatas.

Galiausiai jis atsiminė, kad susitikimas vyko 2016 m. rugsėjo viduryje.

S.Jakeliūnas: susitikome prieš rinkimus

Apie nuotrauką kalbėjęs Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas S.Jakeliūnas, 15min teigė, kad susitikimas įvyko prieš prezidento rinkimus.

„Buvo toks susitikimas, prisimenu, prieš rinkimus, – dėstė jis. – Aš su G.Nausėda pastaruoju metu nesimačiau po rinkimų. Kiek prisimenu, toks susitikimas galėjo būti, bet jeigu jis ir buvo, tai buvo prieš rinkimus.“

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Stasys Jakeliūnas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Stasys Jakeliūnas

Teiraujantis, ką susitikimo metu aptarė, S.Jakeliūnas teigė, kad ekonominius, politinius ir kitus klausimus: „Nebekomentuosiu, nes vyksta rinkimai, tai įvairiai gali būti interpretuojama. Kalbėjomės, matyt, apie ekonomiką, politiką. Įvairiais klausimais. Nieko konkretaus, kiek atsimenu, nebuvo kalbėta.“

R.Karbauskis: ruošėmės Seimo rinkimams

R.Karbauskis spėjo, kad nuotrauką kažkas padarė netyčia ir svarstė, kam pokalbio dalyviai tuo metu galėjo būti įdomūs, nes nei jis, nei S.Jakeliūnas buvo Seimo nariai, nei G.Nausėda kandidatavo rinkimuose.

Politikas tikino, kad nuotrauka daryta 2016-aisiais prieš Seimo rinkimus.

„2016 metai. Pavasaris ar vasara. Mes susitikinėjom tada ir su R.Kuodžiu (ekonomistu Raimondu Kuodžiu – 15min), A.Maldeikiene (dab. Seimo nare Aušra Maldeikiene – 15min), ir su visais, kurie viešoje erdvėje pasisakydavo, nes mes ruošėmės rinkimams, buvo ruošiama mūsų programa. Stasys buvo atsakingas už finansų dalį. Buvo sumanymas pasišnekėti su visais, kurie viešojoje erdvėje yra pasisakantys apie tai, ką jie mano, kaip jie mato. Toks pokalbis buvo“, – pripažino parlamentaras.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis

R.Karbauskis darė prielaidą, kad platinant nuotrauką bandoma sudaryti įspūdį, kad ji – nesena.

Kaip rodo visuomenės nuomonės apklausos, G.Nausėda yra stiprus antras pasirinkimas daugumos į antrąjį turą nepatekusių kandidatų rinkėjams. Tačiau pats kandidatas partijų paramos neprašo ir didesnį dėmesį skiria tiesioginiam bendravimui su rinkėjais. Vis dėlto, jei partijos nutartų G.Nausėdą paremti, jis paramos neatsisakytų.

LVŽS kol kas nėra oficialiai paskelbusi, ką rems antrajame prezidento rinkimų ture. R.Karbauskis yra sakęs, kad už Ingridą Šimonytę nebalsuos, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis – kad balsuos už pažįstamą kandidatą, ir tokiu įvardijo tą pačią I.Šimonytę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:03
01:42
01:24

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min