Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti

G.Nausėda: taika yra būtina žmonijos klestėjimo sąlyga siekiant tvarumo

Lietuvos poziciją Jungtinių Tautų Tvaraus Vystymosi (SDG) viršūnių susitikime Niujorke pristatęs prezidentas Gitanas Nausėda pabrėžė, kad pasauliui siekiant tvarumo visų pirma taika yra būtina žmonijos klestėjimo sąlyga.
Gitanas Nausėda
Gitanas Nausėda / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

G.Nausėda su darbo vizitu lankosi Niujorke, kur dalyvauja Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos (JTGA) 78-ojoje sesijoje.

Prezidentas pirmadienį savo kalboje SDG akcentavo energetinės transformacijos svarbą siekiant tvaraus vystymosi.

„Jeigu norime siekti tvarumo, pirmiausia turime padėti Ukrainai. Vykstant žiauriam ir kruvinam Rusijos karui, tvarus vystymasis negali vykti. Kad ir kur bežiūrėtume – ar tai būtų Europa, Azija, Afrika ar Amerika – taika yra būtina žmonijos klestėjimo sąlyga“, – kalbėjo G.Nausėda.

Jis savo kalboje pabrėžė, kad link tvarumo veda ir būsima Ukrainos pergalė prieš agresorių. Pasak šalies vadovo, Rusijos agresijos karas prieš Ukrainą destabilizuoja tarptautinę tvarką ir kelia vis naujų iššūkių, kurie tampa kliūtimi tvarumo proveržiui.

G.Nausėda taip pat teigė, kad Lietuva pat pripažįsta itin svarbų atsinaujinančios energijos vaidmenį ir siekia tapti energijos gamintoja bei užtikrinti elektros tiekimo saugumą, investuodama į saulės ir vėjo energijos technologijas.

„Ryžtingi sprendimai siekiant žaliosios energetinės transformacijos leido Lietuvai tapti energetiškai nepriklausoma. Nuo praeitų metų pilnai atsisakėme rusiškų dujų, elektros ir naftos. Raginame ir kitas valstybes eiti šiuo keliu – transformuoti ir diversifikuoti savo energetikos sektorius“, – kalbėjo prezidentas.

Kreipdamasis į JTGA lyderių forumą dėl tvaraus vystymosi tikslų, G.Nausėda akcentavo būtinybę pasitelkti naujas technologijas ir teigė, kad kitas svarbus žingsnis, kurį privalo žengti visos valstybės – mažinti priklausomybę nuo iškastinio kuro.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip apsitverti kiemą, kad tvora ir vartai tarnautų patikimai
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Parašykite atsiliepimą apie 15min