Dabar populiaru
Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio. Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
Taip
Ne
Publikuota: 2018 gegužės 23d. 17:58

Gaišenų detektyvas: Skaisčiūnuose dvi kritusios karvės gulėjo prie gyvulių supirkimo punkto

news_5b053102a17a3ffca4cc.jpg
news_5b053102a17a3ffca4cc.jpg

Trečiadienio rytą Marijampolės rajone, Skaisčiūnų kaime, palei kelią, einantį šalia senų ūkinių pastatų, vietinė gyventoja pastebėjo dvi nugaišusias karves. Šioje vietoje paprastai vietiniai gyventojai atveda superkamus gyvulius. Gulinčias karves pastebėjusi moteris persigando – nejaugi taip atvirai gaišenos keliauja į dešras?

Skaitytoja Jolanta važiavo į autoservisą, įsikūrusi netoliese esančiose fermose. Pamatė šalia kelio gulinčias dvi karves be gyvybės ženklų. Pastebėjo ir tempimo žymes. Matėsi, kad gyvuliai buvo kažkiek tempti žvyrkeliu, o ne patys čia atsigulė.

Keisčiausia, kad šioje vietoje yra didžiulė iškaba – „Utenos mėsa“. Moteris tuoj pat paskambino Marijampolės valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai ir informavo apie šalia kelio numestas gaišenas.

Atsiliepęs žmogus pasiteiravo, gal tos karvės gyvos? Jei gyvos, tuomet nėra ko važiuoti – tokius dar galima naudoti mėsai, mat būtent toje vietoje gyvuliai yra surenkami išvežimui.

„Pasakė, kad ekipažas jau yra išvykęs į Vilkaviškį. Nepasakė, kad patikrins. Stebėjau situaciją gal apie pusvalandį, kol buvo remontuojamas automobilis – niekas prie gaišenų neatvyko“, – teigė moteris.

Veterinarijos viršininkas – sutrikęs

Kastytis Stankus, Veterinarijos tarnybos viršininkas, telefonu kalbėti kažkodėl nenorėjo, bet vėliau įsišneko: „Ten yra kaip toks supirkimo punktelis. Kaip išsiaiškinom, karvės nuo vakar vakaro. Tiesiog patį faktą nustatėme. Kokiu būdu jos ten atsidūrė – nežinia. Atvažiavo žmogelis su dviračiu. Davėm parėdymą, kad jos būtų pašalintos iš žmonių akių. Rytoj ryte jos turi būti išvežtos į Rietavą.“

Įvykio liudininkė teigė, kad apie aštuntą valandą ryto karvės nebuvo pririštos. Anaiptol – jos akivaizdžiai buvo kažkiek vilktos ir visai nepririštos.

Viršininkas patikslino, kad Rietave yra gaišenų utilizavimo įmonė. Viršininkas tik spėlioja, kad karvės galimai čia buvo atgabentos būtent utilizavimui, o ne mėsai, tačiau pabrėžė, jog tai tik jo spėlionės.

Viršininkas teigė, kad karvės buvo pririštos ir galėjo iki čia ateiti pačios. Gali būti, kad nugaišo vėliau. Nuotraukose sunku įžiūrėti, tačiau panašu, jog viena karvė turi antkaklį, o kita jo neturi.

„Gal jos iš vakaro ten buvo parištos. Smaigas yra įsmeigtas į žemę. Sunku pasakyti, kaip ten yra, bet faktas – taip neturi būti. Mes patys dabar aiškinamės, kas čia nutiko“, – tikino viršininkas.

K.Stankus toliau žėrė vien mįsles, o ne atsakymus: „Tai yra žmonių... Ar ji pati ten atėjo, ar atvilkta. Gal paruošta išvežimui. Mėsos supirktuvė čia niekuo dėta. Savininkai patys privalo susitvarkyti gaišenas. Gal šioje vietoje utilizuotojams geresnis privažiavimas? Tiriam. Nenorime taip paleisti. Baikas krečia mums po nosimi.“

Nugaišę gyvūnai – ne mėsai!

Almantas Klimonis, bendrovės „Biovela“, atstovas patvirtino, kad panašus nutikimas jam yra žinomas, tačiau pagal išgirstus faktus jis nėra įsitikinęs, ar tai tikrai tas pats atvejis.

A.Klimonis paaiškino kai kurias gyvūnų gabenimo smulkmenas ir pabrėžė, jog gaišenos tikrai nekeliauja į mėsą.

„Transportavimo metu labai retais atvejais pasitaiko, kad gyvūnai nugaišta. Kai taip nutinka, mes karves iškrauname ten, kur žmonėms netrukdytų ir informuojame utilizuotojus – Rietavo veterinarinę sanitariją. Jie per 20 valandų nugaišusius gyvulius privalo pasiimti. Tokia yra procedūra ir mes jos laikomės.“

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:36
01:48
02:04

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min