Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 3d. 06:05

Galerijoje – įspūdžiai iš unikalaus festivalio

Festivalyje „Degantis žmogus“ dalyvavęs fotomenininkas R.Požerskis užfiksavo dykumoje gimusius įspūdingus meninius projektus.
R.Požerskio nuotr. / Festivalyje „Degantis žmogus“ dalyvavęs fotomenininkas R.Požerskis užfiksavo dykumoje gimusius įspūdingus meninius projektus.

Cirko artistai, „Mirusių galvų“ gaujos nariai, drabužių modeliuotojai, hipiai, rokeriai, gėjai, baikeriai, sadomazochistai, įvairų religijų išpažintojai, intelektualai bei žiopliai - visi vienoje vietoje.

Tokią įvairovę fotomenininkai Romualdas Požerskis ir Monika Požerskytė sutiko apsilankę kasmetiniame festivalyje „Degantis žmogus“, kuris vyksta Nevados dykumoje (JAV). Neįtikėtinai reginiai sugulė į fotografijų albumą, parodą ir filmuotus kadrus. Juos kūrėjai šiandien pristato Kauno publikai.
 
„Sveikas parvykęs namo!“ – skelbia plakatas prie įvažiavimo į  festivalio stovyklavietę. Pirmą kartą apsilankiusieji skambina varpu ir sugalvoja savo svajonę. Taip tarsi įžengi į savo fantazijų, pasakų, sapnų, vizijų, svajonių pasaulį“, - pasakojo festivalyje pernai rugpjūtį buvę R.Požerskis ir M.Požerskytė. Kartu su lietuviais festivalyje dalyvavo daugiau nei 49,5 tūkst. dalyvių. Per paskutinę rugpjūčio savaitę festivalyje buvo eksponuota ir realizuota per 2,5 tūkst. įvairiausių kūrybinių projektų: fantastiškiausių meninių skulptūrų, instaliacijų, performansų. Antropologai, sociologai, menotyrininkai iki šiol tebeanalizuoja šį renginį – jis toks daugialypis, unikalus ir nuolat kintantis, kad jį sudėtinga objektyviai apibrėžti. Glaustai apibendrinus – tai trumpalaikis aukšto lygio pasaulinis meno festivalis ir įvairiausių subkultūrinių grupių susibūrimas.

Šiandien Kauno fotografijos galerijoje „Fujifilm“ M.Požerskytė ir R.Požerskis pristatys savo įspūdžius, parsivežtus iš unikalaus renginio. 15 ir 16.30 val. menininkai pademonstruos 36 min. filmą apie festivalį, o 16 val. bus pristatyta tėvo ir dukters fotografijų paroda „Degantis žmogus“. Galerijoje Kaune ji veiks iki balandžio 26 dienos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min