Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 liepos 3d. 22:33

Galutinis sprendimas dėl bilietų kainų: pigs ar brangs važiavimas Vilniaus visuomeniniu transportu

Elektroninis bilietas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Elektroninis bilietas

Vilniaus miesto taryba trečiadienį turi priimti galutinį sprendimą dėl naujųjų visuomeninio transporto bilietų ir jų kainų. Anot sostinės mero Artūro Zuoko, Seimui sumažinus PVM tarifą visuomeniniam transportui, bilietų kainos mažės, bent jau tiems, kurie perka nuolatinius bilietus. Tačiau išnyks kai kurių rūšių bilietai, kuriuos iki šiol pirkę vilniečiai mokėdavo mažiau.

Pagal naująją tvarką terminuoti bilietai nebebus siejami su kalendoriniu mėnesiu, jie galios nebūtinai nuo pirmos iki paskutinės mėnesio dienos, o nuo bet kurios dienos 30 dienų. Nebebus ir atskirų troleibusų ir autobusų bilietų, paliekami tik bendri terminuotieji bilietai. Vienkartinius bilietus keis 30 ir 60 minučių trukmės bilietai, kuriuos turėdami keleiviai galės persėsti iš vienos transporto priemonės į kitą.

Tačiau keleivius labiausiai domina būsimų bilietų kainos. Jos keisis. Dabar vienkartinis bilietas kainuoja 2 Lt. Įsigaliojus naujajai tvarkai, pigiausias bus pusvalandį galiosiantis bilietas, kurio kaina sieks 2,5 Lt, o 2013 metų sausio 1-ąją įsigaliojus sumažintam PVM tarifui – 2,2 Lt. Valandinis bilietas kainuos 3,5 Lt, o po naujųjų – 3,2 Lt.

Tik autobusuose ar tik troleibusuose galiojančių nuolatinių bilietų iš viso nebeliks. Tad jeigu vilniečiai gyvena tokioje miesto dalyje, kur troleibusai net nevažinėja, jam vis tiek teks pirkti brangesnį bendrą bilietą. Dabar arba vien troleibusu, arba vien autobusu važiuoti galiojęs mėnesinis bilietas kainavo 85 Lt, bendras – 110 Lt. Nuo šiol teks pirkti tik bendrus visame viešajame transporte galiojančius bilietus ir jų kaina sieks 100 Lt, jeigu važinėsite visomis savaitės dienomis, arba 90, jeigu važinėsite tik darbo dienomis.

Pagal pradinį projektą šių bilietų kainos turėjo būti 10 litų didesnės – 110 ir 100 Lt. Bet anot A.Zuoko, kadangi Seimas sumažino PVM visuomeniniam transportui nuo 21 iki 9 proc. bilietai bus pigesni jau dabar, nelaukiant kitų metų sausio 1-osios, kai šis parlamentarų sprendimas įsigalios.

„Taryba priims sprendimą, kad nuo sausio automatiškai įsigalios mažesnė bilieto kaina, kai tik sumažės PVM tarifas. Savivaldybė taip pat imasi savo sąskaita jau šiandien sumažinti nuolatinių bilietų kainas tokiai sumai, kiek sumažės PVM, nors tas tarifas įsigalios tik nuo sausio 1 dienos“, – tvirtino A.Zuokas.

Senąsias el.bilieto korteles turintiems vilniečiams jas į naująsias iki naujųjų metų keis nemokamai. Norintiems įsigyti naują kortelę teks susimokėti 4 Lt. Tiesa, senosios kainavo dvigubai brangiau – 8 Lt.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min