2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2017 08 11

Gaudyti bangą mokys tik tuos, kurie socialiniuose tinkluose įsipareigos neteršti Baltijos pajūrio

Maisto atliekoms suirti reikia maždaug mėnesio, popieriui – nuo kelių mėnesių iki poros metų, plastikiniams puodeliams – iki 50 metų, kai kuriems plastikiniams buteliams – net iki 500 metų. Gamtosaugininkai teigia, kad bet kokia išmesta šiukšlė, net elementarus cigaretės filtras, ne tik teršia gamtą, bet gali sukelti gaisrą, kuris pakenks tiek gyvūnijai, tiek augmenijai.
„Surf Camp“
„Surf Camp“ / Organizatorių nuotr.

Kuršių nerijos nacionalinio parko atstovai prisiminė istoriją, kai išmetamos šiukšlės sukėlė tiesioginį pavojų paukščiams. „Į stintoms gaudyti skirto tinklo atplaišą įsipainiojo skėtsakalio jauniklis, todėl negalėjo pakilti iš lizdo ir skristi kartu su broliais į pietus žiemoti. Lizdas buvo aukštos įtampos elektros stulpo viršūnėje. Elektrikai atsiuntė iš Klaipėdos didžiulį kraną ir paukštis buvo išlaisvintas“, – apie paukščio gelbėjimo operaciją pasakoja Aušra Feser, Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorė.

Jos teigimu, nuo poilsiautojų bene labiausiai nukenčia Baltijos pajūris, nes šiukšlės tiesiog paliekamos ant kranto ar užkasamos į smėlį, nemąstant apie pasekmes.

Patvirtindama pagarbą Baltijos pajūriui, šiemet ypatingą dėmesį kovai su šiukšlinimu skirs 10-ąjį, paskutinį kartą, rugpjūčio 18-20 d. Preiloje vyksianti nemokama banglenčių sporto stovykla „Surf Camp“. Kasmet daugybės banglenčių sporto entuziastų sulaukiančios stovyklos organizatoriai šiemet nusprendė, kad bilietu į renginį taps įrašas socialiniame tinkle su grotažymėmis #gamtabepagiriu ir #preilasurfcamp.

Iki renginio pradžios savo paskyroje įkėlęs grotažymę #gamtabepagiriu, asmuo galės mokytis plaukti banglente, irklente, dalyvauti sporto užsiėmimuose, seminaruose, žiūrėti filmus ant smėlio ir linksmintis vakarėlyje.

„Bangos, saugus elgesys vandenyje ir pagarba Baltijos pajūriui. Jau daugelį metų tai yra pagrindiniai stovyklos akcentai. Bangletininkai vieni pirmųjų pamato vandenyje plaukiojančias šiukšles ir gamtos patiriamą žalą. Pasaulyje įvairios tarptautinės organizacijos ieško būdų, kaip žmones labiau įpareigoti saugoti gamtą. Mes ne išimtis. Mūsų renginys yra nemokamas, tad šiemet grotažymės socialinėje paskyroje bus tas lakmuso popierėlis, kuris parodys ar esame pasiruošę pripažinti problemą ir įsipareigoti ją spręsti“, – sako Girmantas Neniškis, „Surf Camp“ organizatorius.

Paskutiniąją stovyklos dieną organizatoriai kartu su atliekų tvarkymo bendrove „Ekobazė“ kvies banglentininkus į talką, kurios metu bus renkamos šiukšlės Preilos paplūdimyje, kopose ir apylinkėse. Planuojama, kad iš surinktų šiukšlių menininkai sukurs improvizuotą instaliaciją.

„Mes kviečiame rūpintis gamta ir nepamiršti surinkti įvairiausias šiukšles po apsilankymo prie jūros. Suprantame, kad jūra atpalaiduoja, kad čia elgiamės laisviau, bet elgtis atsakingai yra kiekvieno sąmoningumas“, – sako Marius Kubilius, „Ekobazė“ akcininkas ir bangų entuziastas.

A. Feser džiaugiasi, kad Lietuvoje stovyklų ir renginių organizatoriai imasi iniciatyvos ir į savo programas įtraukia rūpinimosi gamta veiklas bei įvairias šiukšlių rinkimo talkas.

Pagarbą Baltijos pajūriui atiduodanti banglenčių stovykla „Surf Camp“ Preiloje vyks rugpjūčio 18-20 dienomis, kur bus mokoma, kaip atsistoti ant banglentės, saugiai elgtis vandenyje ir pagauti vieną kitą bangą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie 15min