TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Gelbėkit vaikus“ direktorė: „Karinio konflikto zonoje pažeidžiamos visos vaiko teisės“

Rasa Dičpetrienė
Asm. arcyvo nuotr / Rasa Dičpetrienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Spalio mėnesio pradžioje organizacija „Gelbėkit vaikus“ pradėjo rinkti aukas karinio konflikto teritorijoje atsidūrusiems Ukrainos vaikams. Apie šio sprendimo priežastis kalbamės su organizacijos vadove Rasa Dičpetriene.

– Paramą Ukrainos vaikams pradėjote rinkti vėlokai, šių metų spalio mėnesį, kai įvykiai šioje šalyje jau kiek nusistovėjo, kodėl nusprendėte tai daryti?

– Taip, paramą Ukrainos vaikams pradėjome rinkti šių metų spalio mėnesio pradžioje. Pirminiame neramumų Ukrainoje etape nežinojome, kiek ir kokios paramos gali reikėti, stebėdami situaciją iš šalies net nesugebėjome deramai įvertinti problemos masto. Tik rugsėjo mėnesį, tarptautinam tinklui „Save the Children International“ atlikus ir paskelbus išsamų vaikų situacijos Ukrainoje tyrimą, pamatėme aiškų šios problemos paveikslą.

Be to, vis daugiau žmonių ėmė skambinti į „Gelbėkit vaikus“ biurą su klausimu „kaip padėti Ukrainos vaikams“, tuomet galutinai supratome, kad tikrai negalime likti nuošalyje.

– Kaip jūs užtikrinsite, kad parama Ukrainos vaikams tikrai pasieks tuos, kuriems jos labiausiai reikia?

– Bendradarbiaujame su Ukrainos moterų sąjunga, kuri turi vidinių kelių bei išteklių ir galimybių perduoti mūsų surinktai paramai. Minėtąja Ukrainos moterų sąjunga pasitiki ir jau ilgą laiką bendradarbiauja tarptautinis „Save the Children International“ tinklas, kurio nariai esame. Taigi, esame tikri, jog parama tikrai pasieks tuos, kam jos labiausiai reikia.

Per neramumus Ukrainoje mažiausiai 27 vaikai buvo nužudyti ir 56 sužeisti.

– Ar žinote, kokia konkreti pagalba Ukrainos vaikams yra reikalinga? Ar turite kokių nors duomenų?

– Visų pirma noriu paminėti, jog karinio konflikto zonoje yra pažeidžiamos visos įmanomos vaiko teisės. Be to, turime Jungtinių Tautų ir Pasaulio sveikatos organizacijos duomenis, jog per neramumus Ukrainoje mažiausiai 27 vaikai buvo nužudyti ir 56 sužeisti. Šie skaičiai tikrai nerodo masinių Ukrainos vaikų mirčių, tačiau tikrai kelia nerimą. Pagalbos šiai šaliai poreikį sustiprino ir žinojimas, jog artėjant žiemai, konflikto teritorijoje gyvenančioms šeimoms, o ypač vaikams, reikia antklodžių, šiltesnių drabužių, batų, šildymo įrangos, nekalbant jau apie psichologo ir kitokią socialinę pagalbą.

Taip pat turime žinių, kad Luhansko, Donecko ir Krymo regionuose buvo suniokotos 74 mokyklos ir 44 ikimokyklinio lavinimo įstaigos, tad tikrai žinome, kad dalis Ukrainos vaikų paprasčiausiai neturi sąlygų mokytis.

– Kaip manote, kas turėtų skatinti Lietuvos žmones aukoti būtent Ukrainai?

Artėjant žiemai, konflikto teritorijoje gyvenančioms šeimoms, o ypač vaikams, reikia antklodžių, šiltesnių drabužių, batų, šildymo įrangos, nekalbant jau apie psichologo ir kitokią socialinę pagalbą.

– Ukrainos ir Lietuvos žmonių ryšys labai glaudus pirmiausia dėl išgyventų panašių istorinių aplinkybių. O ir šiaip mūsų tautos yra persipynusios. Asmeniškai man Ukrainos ir Rusijos konfliktas yra labai skaudi tema, nes mano senelis buvo ukrainietis, o močiutė rusė. Taip pat pažįstu ne vieną Lietuvos gyventoją, turinti artimų giminaičių Ukrainoje.

– Jūsų organizuojama akcija trumpalaikė, tęsis iki spalio 30 d., o pagalbos Ukrainos vaikams, dėl šalyje vis dar vykstančių neramumų, panašu, reikės dar ilgai. Kaip manote, ar telefonu 1419 paaukodamas 5 Lt, paprastas Lietuvos žmogus gali realiai ką nors pakeisti sunkioje Ukrainos vaikų situacijoje?

– Galiu užtikrinti, jog bendradarbiaudama su Ukrainos moterų sąjunga, organizacija „Gelbėkit vaikus“ surinktas aukas stengsis panaudoti kuo efektyviau. Dabar atrodo, kad labiausiai reikia nuo šalčio apsisaugoti skirtų priemonių, tačiau, pasibaigus akcijai, situaciją vertinsime dar kartą ir aukas nukreipsime ten, kur jų poveikis bus didžiausias.

Iš kitos pusės, Ukrainos žmonėms yra labai svarbi moralinė Lietuvos žmonių parama, tad jau pats paramos atvykimo faktas, karinio konflikto zonoje atsidūrusioms Ukrainos šeimoms bus didelė ne tik materialinė, bet ir moralinė parama.

Organizacija „Gelbėkit vaikus“ primena, kad paaukoti Ukrainos vaikams iki pat spalio 30 d. galima skambinant arba siunčiant SMS telefonu 1419. Auka – 5 Lt (1,45 Eur).

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Vaikas Ukraina
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min