Geriausias šių metų Klaipėdos sportininkas – Ramūnas Vyšniauskas (nuotraukos)

Metams ritantis į pabaigą, Klaipėdoje antradienio vakarą vyko tradicinis geriausių miesto sportininkų pagerbimas. Statulėlės, padėkos ir dovanos įteiktos sporto pažiboms – veteranams, neolimpinių šakų sportininkams, komandoms ir geriausiųjų dešimtukui.
Geriausiu Klaipėdos 2009 metų sportininku pripažintas Ramūnas Vyšniauskas.
Geriausiu Klaipėdos 2009 metų sportininku pripažintas Ramūnas Vyšniauskas. / J.Andriejauskaitės nuotr.

Kaip šiemet išrinkti nugalėtojai, lieka gana paslaptinga. Į komisiją, kurią sudaro sporto specialistai, sporto žurnalistai, Klaipėdos visuomeninės sporto tarybos atstovai, daugelis narių nebuvo pakviesti.

Komisija, suburta daugiausia iš savivaldybės sporto skyriaus atstovų bei keleto sporto specialistų, geriausiu miesto sportininku išrinko Ramūną Vyšniauską. Jis Europos sunkiosios atletikos čempionate šiemet pelnė bronzą. Lietuvos sunkiosios atletikos čempionate sportininkas pagerino tris Lietuvos rekordus. Tiesa, metai baigėsi ne itin sėkmingai.  Korėjoje vykusiame Pasaulio lengvosios atletikos čempionate jam nebuvo leista startuoti. Sportininkui buvo pakilusi temperatūra ir jis nebuvo įleistas į salę, nors norėjo išbandyti jėgas.

Geriausio Klaipėdos sportininko titulą pelnęs R.Vyšniauskas teigė, kad šių metų rezultatai jį džiugina. „Reikia mokėti džiaugtis tuo, ką turi, žinoma, visuomet norisi daugiau, esu maksimalistas. Bet kai susumuoji metų rezultatus – gana įspūdingi trys šių metų Lietuvos rekordai, Europos čempionatas, tarsi pakilimas po nesėkmių Pekino olimpiadoje, manau, viskas labai gerai. Džiaugiuosi šiais metais. Aišku, jei Pasaulio čempionate būčiau startavęs, būtų super metai, bet tas darbas veltui nenuėjo, sukroviau bagažą kitiems metams. Tikiu, jie bus geresni nei šie. To sau ir linkiu”, – kalbėjo sportininkas.

J.Andriejauskaitės nuotr./Ramūnas Vyaniauskas.
J.Andriejauskaitės nuotr./Klaipėdoje apdovanoti geriausi miesto sportininkai.

Antrą vietą geriausių uostamiesčio sportininkų dešimtuke pelnė lengvaatletė Lina Grinčikaitė. 22-ejų metų merginai šie metai buvo ypatingi. Ji tapo Universiados Serbijoje nugalėtoja, Europos legvosios atletikos iki 23 metų čempionato nugalėtoja 100 metrų rungtyje. Pernai L.Grinčikaitė buvo paskelbta geriausia uostamiesčio sportininke. 2008 metais Pekino olimpinėse žaidynėse ji pateko į pusfinalį ir užėmė 14 vietą, tai aukščiausias Lietuvos lengvaatlečių pasiekimas.

Antruoju tarp geriausių klaipėdos sportininkų pernai likusio R.Vyšniausko tėvas, treneris B.Vyšniauskas tuomet buvo nusivylęs vertinimu. Pernai jis žiniasklaidai teigė, jog jo sūnus Europos čempionatuose pelnė net tris medalius ir turėjo tapti geriausiu Klaipėdos sportininku. Komisija tuomet nusprendė, kad vertingesni L.Grinčikaitės pasiekimai olimpiadoje.

Tarp trijų geriausių Klaipėdos sportininkų šiemet pateko ir Tatjana Garbunova. Pasaulio tekvondo čempionate ji užėmė 9 vietą. Jos svorio kategorijoje dalyvavo 56 sportininkės. Ketvirtą vietą pelnė sunkiaatletis Egidijus Remėza,  Pasaulio lenvosios atletikos čempionate pelnęs 11 vietą. Dvi penktas vietas, niekam neskirdami šeštos, komisijos nariai padalijo sunkiaatletei Aleksandrai Stepanovai, Europos jaunimo iki 20 metų čempionate pelniusiai bronzą,  ir Europos jaunių tekvondo čempionate bronzą laimėjusiam Viliui Černiavskiui.

Uostamiesčio meras Rimantas Taraškevičius ranką spaudė ir geriausiam sportinių šokių kolektyvui – „Žuvėdrai“. Kolektyvas šiemet pelnė Europos čempionato auksą ir sidabrą Pasaulio sportininių šokių čempionate.

„2012 metais Klaipėdoje, naujoje arenoje vyks Pasaulio sportinių šokių čempionatas. Linkiu, kad joje „Žuvėdra“ sušoktų savo auksinį šokį“, - linkėjo meras.

J.Andriejauskaitės nuotr./Apdovanojimai geriausiems Klaipėdos sportininkams.

J.Andriejauskaitės nuotr./Lengvaatletė Lina Grinčikaitė.