Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gerumo sparnai – silpnaregiams vaikams

Parama silpnaregiams vaikams
Donatos Veliūtės-Kazlauskienės nuotr. / Parama silpnaregiams vaikams
Šaltinis: 15min
0
A A

Matyti pasaulį – nepasakomas džiaugsmas, tačiau ne visi gali džiaugtis šia Dievo dovana. Telšių moterų LIONS klubas, vadovaudamasis šūkiu „Mes – tarnaujame!“ ir prioritetu padėti akliesiems ir silpnaregiams artėjančių Šv. Kalėdų proga pradžiugino du regos negalę turinčius berniukus.

Rudenį Telšiuose įvyko kasmetė rudens šventė, o jos metu – turgus-mugė. Telšių moterų LIONS klubo narės per renginį kepė blynus, praeivius vaišino arbata, savo keptais pyragaičiais ir kvietė aukoti sunkiai matančiam Laimonui Macevičiui, gyvenančiam Kaunatavos kaime, Telšių rajone. Aktyvus ir žingeidus dešimtmetis gyvena gausioje šeimoje su mama. Tėvelis miręs. Pamokose raides Laimonas matydavo tik per žiūronus ar padidinimo stiklą. Vaikui ypač padeda mokyklos bendruomenė, tačiau to neužteko, kad jis gyventų pilnavertį gyvenimą.

Jeigu nežinotume, net nebūtume įtarę, kad šis berniukas sunkiai mato! Jis tik pačiupo aparatą, iškart ėmė juo naudotis, skaityti ir rašyti. Džiugu, kad galėjome padėti tokiam energingam, gražiam ir šiltam vaikui, – sakė J.Rupeikienė.

Gerų žmonių dėka berniuko svajonė geriau matyti išsipildė! Už paaukotus 1 tūkst. 300 litų L.Macevičiui nupirktas elektroninis vaizdo didintuvas.

Lapkričio 17 dieną jį dovanų nuvežė Telšių moterų LIONS klubo prezidentė Violeta Šilinskienė, viceprezidentė Jolanta Rupeikienė, finansininkė Jolita Norkienė ir sekretorė Imantė Dirgėlienė, taip pat kartu vyko Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Telšių skyriaus vadovė Dženeta Pocienė.

„Dėl ypatingai mažo svorio ir kompaktiško dydžio, elektroninį didintuvą galima nešioti pasikabinus ant kaklo, laikyti kišenėje, kuprinėje ar rankinėje, baterija veikia keturias valandas. Aparatas turi jungtį su televizoriumi, todėl išdidintą vaizdą galima matyti televizoriaus ekrane, aparatu galima fotografuoti pasirinktą vaizdą ir informaciją išsaugoti atmintyje, tad berniukas pamokose nuo šiol taps pilnavertis!“, – džiaugėsi klubo prezidentė V.Šilinskienė.

Donatos Veliūtės-Kazlauskienės nuotr./Mantas Vilčinskas džiaugiasi suteikta galimybe matyti geriau.
Donatos Veliūtės-Kazlauskienės nuotr./Mantas Vilčinskas džiaugiasi suteikta galimybe matyti geriau.

Viešnias iš Telšių pasitiko Kaunatavos pagrindinės mokyklos direktorius Kazimieras Vilimavičius ir direktoriaus pavaduotoja Liudmila Balnienė. Dovanotu aparatu iš pradžių mokėsi naudotis Laimono mama ir mokytojai, tačiau Laimonas netrukus perprato pats, kaip reikia jis veikia. „Jeigu nežinotume, net nebūtume įtarę, kad šis berniukas sunkiai mato! Jis tik pačiupo aparatą, iškart ėmė juo naudotis, skaityti ir rašyti. Džiugu, kad galėjome padėti tokiam energingam, gražiam ir šiltam vaikui“, – sakė J.Rupeikienė. Berniukas beveik nemato, tačiau į šypsenas atsako tuo pačiu ir labai dėkoja visiems aukojusiems.

Telšių moterų LIONS klubas savo lėšomis parėmė dar vieną silpnaregį berniuką. Telšiškiui Mantui Vilčinskui padovanoti 800 litų vertės akiniai, su kuriais vaikas pasaulį mato daug geriau! Savo lėšomis akinių įsigyti negalėjusi šeima džiaugiasi suteikta galimybe. „Aš labai jums dėkoju“, – atsiuntęs nuotraukas, kaip atrodo su specialiais akinukais laiške klubo narėms parašė Mantas.

Donatos Veliūtės-Kazlauskienės nuotr./Laimonas kartu su mama, Telšių moterų LIONS klubo narėmis, mokyklos atstovais.
Donatos Veliūtės-Kazlauskienės nuotr./Laimonas kartu su mama, Telšių moterų LIONS klubo narėmis, mokyklos atstovais.


 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min