TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Ginklų, išskyrus pistoletus ir revolverius, į policiją pristatyti nebėra būtina

Medžioklinis šautuvas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Medžioklinis šautuvas
Šaltinis: 15min
0
A A

Alytaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas informuoja, kad nuo 2012 m. liepos 24 d. įsigaliojo Lietuvos policijos generalinio komisaro įsakymo pakeitimas „Dėl fizinių asmenų ginklų ir šaudmenų civilinės apyvartos ir jos kontrolės taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 2003, Nr. 63-2875; 2011, Nr. 28-1365).

Pagal šių taisyklių nuostatas asmenys, ne vėliau kaip iki leidimo laikyti (nešiotis) ginklą (-us) galiojimo pabaigos, privalo perregistruoti leidimą laikyti (nešiotis) ginklą (-us). Po taisyklių nuostatų pakeitimo, ginklo (-ų) į policijos komisariatą pristatyti, kaip anksčiau buvo privaloma, nebūtina, išskyrus trumpuosius šaunamuosius ginklus (pistoletus, revolverius), kurie privalo būti išbandomi vidaus reikalų ministro nustatyta tvarka. Pažymėtina, kad prieš perregistruojant leidimą laikyti (nešiotis) ginklą (-us), asmens ginklą (-us) apžiūri ir sąlygas jiems laikyti patikrina viešosios policijos pareigūnas.

Apie ginklo (-ų) laikymo sąlygų patikrinimo rezultatus viešosios policijos pareigūnas surašo pažymą. Jei patikrinimo metu nustatoma neatitikimų leidime laikyti (nešiotis) ginklą (-us) (netiksliai nurodytas ginklo numeris, kalibras, modelis ar pan.) ar kyla įtarimų dėl ginklo (-ų) tinkamumo naudoti, apie tai nurodoma pažymoje. Ginklą (-us) į policijos komisariatą perregistruojant leidimą privaloma pristatyti tada, jeigu buvo nustatyta neatitikimų ar atsirado įtarimų dėl tinkamumo naudoti ginklą (-us) patikrinus viešosios policijos pareigūnui.

Primename, kad, perregistruojant leidimą laikyti (nešiotis) ginklą (-us), būtina pateikti šiuos dokumentus:

1. Prašymą perregistruoti ginklą (-us) (pildomas atvykus į policijos komisariatą).
2. Pažymą apie ginklo (-ų) laikymo sąlygų atitikimą nustatytiems reikalavimams. Minėtas pažymas išduoda viešosios policijos pareigūnas, aptarnaujantis tą teritoriją, kurioje yra ginklo (-ų) laikymo vieta.
3. Pareiškėjo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (pateikiama asmens tapatybės kortelė arba pasas). Dėmesio! Su savimi turėkite duomenis apie kartu gyvenančius asmenis nuo 14 metų (vardas, pavardė, asmens kodas).
4. Medicininio patikrinimo išvadą (Forma 049/a).
5. Medžiotojo bilietą (pateikia asmenys, turintys ginklą (-us) medžioklei).
6. Dokumentus, patvirtinančius asmens priklausymą šaudymo sporto organizacijai (pateikia asmenys, turintys ginklą (-us) sportui).
7. Nuotrauką (3x4 cm), jei asmuo turi seno pavyzdžio pasą su įklijuota nuotrauka.
8. Sumokėti 50 Lt žyminį mokestį Alytaus apskrities valstybinei mokesčių inspekcijai, sąskaita LT247300010112394300, įmokos kodas 5744 (bet kuriame banke ar pašte).
9. Sumokėti 1,57 Lt mokestį už leidimo laminavimą Alytaus apskrities vyriausiajam policijos komisariatui AB SEB banke, sąskaita LT177044060007827692, įstaigos kodas 191008762.
10. Prieš perregistruojant leidimą laikyti (nešiotis) ginklą (-us), trumpieji šaunamieji ginklai (pistoletas, revolveris) išbandomi nustatyta tvarka, vadovaujantis 2002 m. lapkričio 5 d. vidaus reikalų ministro įsakymu Nr. 530. Dėl ginklo (-ų) išbandymo kreiptis į Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato 248 kabinetą, tel. (8 315)  55 655, mob. 8 612  55 371.
11. Turimą leidimą laikyti (nešiotis) ginklą (-us).

Primename, kad asmenys, taupydami savo laiką, gali registruotis policijos elektroninių paslaugų sistemoje www.epolicija.lt, kur yra įdiegta išankstinė laiko rezervacija.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min