Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 sausio 13d. 11:32

Gintaras Grušas: mylėti tėvynę išmoko šeima

Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas
Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas kalbėdamas iškilmingame Laisvės gynėjų dienos minėjime teigė, kad mylėti tėvynę išmokstama šeimose, todėl jas reikia ypatingai saugoti ir globoti.

„Kaip šeimoje geriausiai išmokstama melstis, išmokstama tikėjimo tiesų, taip būtent šeimoje tvirčiausiai įskiepijama meilė artimui ir tėvynei. Sausio 13-oji liudija, kad anuomet tėvai nepaliko savo vaikų auklėjimo visuomenei, neatidavė savo vaikų auklėti vien tik mokyklai, spaudai, viešajai aplinkai.

Jei ne šeimos, kurios slėpdamosi nuo okupantų valdžios krikštijo savo vaikus, ugdė jų tikėjimą ir meilę Dievui, mokė maldos, šventė Kūčias prie šeimos stalo, skatino vaikus gilintis į Lietuvos istoriją skiepydamos Tėvynės meilę, slapta minėjo Lietuvos nepriklausomybę, vargu ar laisvė būtų pasiekta“, – iškilmingame posėdyje Seime kalbėjo G.Grušas.

Jei ne šeimos, kurios slėpdamosi nuo okupantų valdžios krikštijo savo vaikus, ugdė jų tikėjimą, vargu ar laisvė būtų pasiekta.

Jis kvietė ir šiandien atsižvelgti į šeimos poreikius ir padėtį svarstant visų valstybės gyvenimo sričių klausimus.

„Sudarykime šiai gyvenimo ir meilės bendruomenei sąlygas dirbti, saugoti sveikatą, auklėti vaikus pagal savo įsitikinimus, puoselėti gyvybę nuo jos pradžios iki orios senatvės ir mirties. Padėkime jaunimui suprasti įsipareigojimo vienas kitam svarbą ir pagelbėkime jaunoms šeimoms ugdyti tarpusavio pagarbą bei ištikimybę. Nepamirškime ne tik laisvės žygių, bet ir to, kas juos įkvėpė ir suteikė jėgų atlikti“, – ragino G.Grušas.

Jis pabrėžė, kad okupacijos metais bažnyčia, tikėjimas ir jo simboliai buvo tapę ne tik pasipriešinimo okupacijai ženklais, bet ir vilties, kad Lietuva bus laisva, šaltiniu.

„Malda, giesmė ir bendrystė tą šaltą sausio mėnesį šildė laisvės gynėjus, kvietė nepasiduoti ir tikėti“, – tvirtino arkivyskupas.

Jis pasidžiaugė, kad Laisvės premija pirmadienį įteikiama arkivyskupui Sigitui Tamkevičiui.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min