Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 12d. 15:37

Iš tremtinės Romualdos gautas gėles Gitanas Nausėda įteikė vilnietei mergaitei

Romualda Petkuvienė
15min nuotr. / Romualda Petkuvienė

Inauguracija Vilniuje įsibėgėjo ir prezidentas Gitanas Nausėda po šv. Mišių Katedros aikštėje sveikino ir sveikinosi su žmonėmis. Pasakęs trumpą kalbą jis pėsčiomis kartu su žmona Diana patraukė link prezidentūros, pakeliui spausdamas rankas susirinkusiems ir mielai pozuodamas su jais bendroms nuotraukoms. Aikštėje matėsi fotografuojančių ir filmuojančių telefonų jūra.

„Laiminga labai!!!“ – net spygtelėjo Ieva – mergaitė, Katedros aikštėje Vilniuje sulaukusi ypatingo ką tik prisiekusio prezidento Gitano Nausėdos dėmesio: gėlių iš jo rankų.

„Norėjau pasisveikinti tik, bet užkalbino mane prezidentas ir gėlių davė, – emocijomis tryško mergaitė. – Paklausė, kas užrašyta ant mano marškinėlių, pasakė, kad labai gražiai jie atrodo, kad labai daug širdelių. Ir davė ranką paspausti. Labai smagu.“

O tas gėles prezidentui keliomis minutėmis anksčiau įteikė ponia Romualda, Tremtinių ir politinių kalinių sąjungos narė.

„Aš esu tremtinė, politinių kalinių narė. Nutarėme puokštę mažytę (įteikti, – red. past.), bet su daug žiedų, kad atliktų daug darbų. Ir dar žiedelių neišsiskleidusių, dar nežinia, kiek bus jų. O tie darbai tai kas, daugiau dėmesio žmonėms. Mes dabar juk nuskriausti esame, ypač tremtiniai, pensijų negrąžino. Jaunimui, kad neišvažiuotų, kad čia turėtų darbų, o tai dabar samdom ukrainiečius, baltarusius. Savus reikia, visi išvažiuoja – nėra iš ko gyventi“, – kalbėjo moteris.

Ji teigė linkinti prezidentui stiprybės, ištvermės ir nepasiduoti: „Aš seniai stebiu jį – jis energingas žmogus, savo nuomonę turi. Tai palinkėsiu, kad tas jam ir sektųsi daugiau.“

O prezidento žmona Diana, anot R.Petkuvienės, G.Nausėdai tik padės. „Manau, nebus jai sunku, ji visą laiką tokia energinga, gyva, taip kad man atrodo, kad ji tik padės prezidentui“, – kalbėjo ponia Romualda.

Nors Katedros aikštėje prezidento inauguracijos metu nebuvo itin daug žmonių, tačiau dauguma jų susirinko aplink prezidentą ir pirmąją ponią tuo metu, kai jiedu, lydimi apsaugos ir komandos narių, pajudėjo S.Daukanto aikštės link.

Visi norėjo prezidentui paspausti ranką, su juo nusifotografuoti. Prezidentas mielai pozavo, rado galimybių ir persimesti vienu kitu žodžiu su žmonėmis, tarkim, net pažadų pažerti. Vyrui, pakvietusiam atvykti į Airiją, jis atsakė teigiamai.

Aikštėje susirinko ir nemažai užsieniečių, kurie irgi noriai kalbino ir prezidentą, ir jo žmoną.

Inauguracijos iškilmės liepos 12-ąją prasidėjo penktadienį 10 val., kai tuomet dar neprisiekęs prezidentas kartu su žmona ir dukromis atvyko prie Jono Basanavičiaus paminklo. Iš čia jis vyko į Seimą, kur prisiekė. Po to – mišios arkikatedroje ir Lietuvos miestų bei miestelių, taip pat užsienio lietuvių vėliavų pagerbimas.

Pirmą oficialią kalbą tautai prezidentas G.Nausėda pasakė S.Daukanto aikštėje, po prezidentūros perdavimo ceremonijos. „Pasiryžau imtis Lietuvos Prezidento atsakomybės, nes: man rūpi sąžiningumo, pagarbos ir atsakomybės politikoje bei visuomenėje įsigalėjimas; man rūpi socialinis teisingumas ir nuoseklus gerovės visiems kūrimas; man rūpi vieninga, saugi ir tvarią ateities viziją turinti Lietuva“, – kalbėjo G.Nausėda.

S.Daukanto aikštėje taip pat vyko koncertas, o vakare – iškilmingas priėmimas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Kviečiame anties

Video

02:18
02:03
01:30

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min