Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 31d. 11:18

Grąžintinų namų nuomininkams – raktai nuo naujų namų (nuotraukos)

Mergaitė ant supynių
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Mergaitė ant supynių

Kaune grąžintinuose namuose gyvenę nuomininkai švenčia įkurtuves – antradienį pirmosioms 44 šeimoms įteikti raktai nuo naujų butų Panemunėje, K.Veverskio gatvėje.

Greta esančiuose dviejuose daugiaaukščiuose naujakuriai įsikurs netrukus – ketvirtadienį ir penktadienį. Iš viso naujus namus Panemunėje turės 132 šeimos. Iš viso grąžintinuose namuose gyvenantiems kauniečiams Kaune buvo pastatyti 4 namai: trys Panemunėje, K.Veverskio gatvėje, ir vienas – 60-ies butų – Šančiuose, Sodų gatvėje. Savivaldybei priklausantys namai pastatyti už Vyriausybės skirtus 42 mln. Lt.

Bendrovės „Miestprojektas“ projektuoti trijų aukštų namai su mansardomis turi nemažai privalumų. 1,2,3 ir 4 kambarių butuose nepagailėta erdvės nei kambariuose, nei koridoriuose, įrengtos atskiros virtuvės, tualetai ir vonios. Taip pat kiekvienam butui namo rūsyje skirti 8-9 kv. metrų ploto sandėliukas. Antradienį raktus nuo butų gavę kauniečiai rado juos pilnai įrengtus: buto sienos išdažytos pastelinėmis spalvomis, sudėtos laminuotos grindys, plastikiniai langai, sumontuota vonios, tualeto įranga, virtuvėse – dujinė viryklė, praustuvė, šildymo katilai – kiekviename bute įrengtas autonominis šildymas dujomis. Prie kiekvieno iš trijų naujų namų įrengtos žaidimo aikštelės vaikams. Gyventojų automobiliams skirtas erdvus kiemas.

Prikalbino ir romus

„Kaip gali nepatikti toks būstas! Kas gali iš sandėlio eiti į butą ir nenorėti? Žinoma, nuo centro dabar gyvensime toliau. Bet čia pat miškas. Galima sakyti, kad vietą parinko pagal mus – čigoniška vieta“, – džiaugsmo neslėpė vienas iš naujakurių Steponas Majauskas. Romų tautybės vyras čia įsikurs su visa gausia šeima: butus tame pačiame name gavo ir jo vaikų šeimos. Iš viso – 5 šeimos, kuriose yra apie 30 žmonių. Gyventojų įkeldinimą organizavusios bendrovės „City service“ atstovai pasakojo, jog iš pradžių romai nebuvo sužavėti, kad turės gyventi socialiniame būste kartu su kitais grąžintinų būstų nuomininkais. „Jie pageidavo būti įkurdinti kažkur atskirai, bet galų gale pavyko įkalbinti visus kartu įsikelti į vieną iš K.Veverskio gatvėje esančių naujųjų namų“, – sakė „City service“ Kauno padalinio vadovas Tomas Augutavičius.

Kaip gali nepatikti toks būstas! Kas gali iš sandėlio eiti į butą ir nenorėti? Žinoma, nuo centro dabar gyvensime toliau. Bet čia pat miškas. Galima sakyti, kad vietą parinko pagal mus – čigoniška vieta. Džiaugsmo neslėpė vienas iš naujakurių Steponas Majauskas.

Paskutinis nuomininkų srautas

Pasak Kauno miesto savivaldybės Turto valdymo departamento direktorės Virginijos Žuromskaitės, butus šeimos rinkosi pagal eilę. Tie, kurie sąraše buvo pirmieji, turėjo didesnes galimybes išsirinkti norimą butą. Naujuose būstuose apsigyvenę kauniečiai tebebus municipalinio būsto nuomininkai. Tačiau kol užteks valstybės skirtų lėšų, jie nemokės nuomos. Preliminariai paskaičiuota, jog už nuomą jie nemokės maždaug 20 metų. Tiesa, nuomininkai, turintys papildomos nuosavybės, nuo lengvatų bus atleisti – jie turės primokėti. Tačiau jiems suteikiama galimybė gauti beprocentę paskolą dešimčiai metų.

„Tai paskutinis srautas žmonių, kurį mes Kaune iškeliame iš savininkams grąžintinų namų. Netrukus jie priduos senuosius butus, kurie bus grąžinti teisėtiems savininkams. Taigi, mes priartėjome prie pabaigos, Kaune įgyvendinant nuosavybės teisių atkūrimo programą. Ji pradėta įgyvendinti nuo 1993 metų. Intensyviausiai grąžintinuose būstuose gyvenę nuomininkai į naujus namus iškelti pastaraisiais metais – 2006, 2007 ir 2008-aisiais. Įkurdinus žmones butuose Panemunėje ir Šančiuose, Kaune bus likę tik kokie 20 grąžintinų namų nuomininkų. Jų iškeldinti negalime, nes vyksta įvairūs teisminiai ginčai“, – sakė V.Žuromskaitė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:44
00:10
24:14

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min