Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Greičio mėgėjams nustatyti policijai priemonių pakanka

Šaltinis: 15min
0
A A

Nors stacionarūs greičio matuokliai mieste šiuo metu neveikia, policija ypač įdėmiai stebi vairuotojų elgesį kitais būdais ir priemonėmis – viešomis ir neviešomis. Greičio mėgėjams neverta viltis didesnės tikimybės likti nepastebėtiems ir nenubaustiems.

Jau esame skelbę, kad Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Kelių patrulių rinktinės pareigūnai eismo priežiūrai naudoja specialiomis spalvomis nedažytus ir policijos skiriamaisiais ženklais nežymėtus tarnybinius automobilius VW CADDY su juose įmontuotais mobiliais greičio ir kitais eismo kontrolės prietaisais. Vilniaus mieste ir apskrityje šiais automobiliais neviešo patruliavimo būdu planingai dirbama kasdien, todėl visose problemiškose gatvėse ir keliuose turime realią galimybę ne tik fiksuoti greitį viršijančius vairuotojus, bet ir kitus Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimus – netinkamo parkavimo, važiavimo maršrutinio transporto eismo juosta ir pan. Šiuose automobiliuose esančia šiuolaikine technine įranga kasdien fiksuojami keli šimtai KET pažeidimų, iš jų apie 40 – leistino greičio viršijimų, teigiama pranešime spaudai.

Pažeidę Kelių eismo taisyklių reikalavimus vairuotojai atsako Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – ATPK) nustatyta tvarka. Primename, kad ATPK 256 str. 1 d. numato, kad įrodymais administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti bet kokie faktiniai duomenys, kuriais remdamasis pareigūnas įstatymo numatyta tvarka nustato, ar yra padarytas administracinis teisės pažeidimas. To paties straipsnio 2 dalyje nurodyta, kad įrodymais gali būti nuotraukos, vaizdo ar garso įrašai, liudytojų parodymai ir kt.

Vilniaus apskrities policijos įstaiga nuolat rengia greičio kontrolės akcijas, tikslines policines priemones. Pareigūnai budi kelių eismo prasme probleminėse miesto vietose, intensyviau dirba transporto spūsčių metu, matuoja greitį bei fiksuoja pažeidėjus budėjimo vietas keičiančiuose mobiliuose postuose.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min