Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Grėsmę kelia atviri šuliniai

Ramybės gatvėje nesaugiai uždengta šachta, į kurią įkrito moteris su vaiku, po nelaimės ne iš karto buvo užtverta.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Ramybės gatvėje nesaugiai uždengta šachta, į kurią įkrito moteris su vaiku, po nelaimės ne iš karto buvo užtverta.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Dėl nepakankamai prižiūrimų įvairios paskirties šulinių ir šachtų Vilniuje kyla grėsmė gyventojų sveikatai ir netgi gyvybei. Anot miesto valdžios, problema neišsprendžiama, nes neįmanoma sukontroliuoti, kad visi šuliniai ir šachtos būtų saugiai uždengti.

Vilniuje sostinės ugniagesiai gelbėtojai iš 4 m gylio šachtos Ramybės gatvėje ištraukė ten įkritusią moterį su vaiku. Ugniagesių turimomis žiniomis, praėjusios savaitės pradžioje moteris atsistojo ant skydo, dengiančio netoliese vaikų žaidimo aikštelės esančią šachtos angą. Skydui lūžus moteris su vaiku nugarmėjo žemyn. Atvykę ugniagesiai nukentėjusiuosius ištraukė. Stipresnių sužeidimų moteriai ir vaikui pavyko išvengti. Tačiau atvira šachta Naujininkuose visą savaitę nebuvo nei uždengta, nei užtverta.

Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Prevencinės veiklos skyriaus viršininkė Edita Zdanevičienė sakė, kad pernai Vilniuje buvo užfiksuoti 3 atvejai, kai ugniagesiai gelbėtojai traukė iš šulinio žmones. Dar 6 nelaimės įvyko duobėse bei įgriuvose. Šiemet į šulinį žmogus buvo įkritęs vieną kartą, o į šachtas – 2 kartus.

Didžioji dalis atvirų šulinių yra aplink taborą – Naujininkuose, Salininkuose. Ten žmonės vagia šulinių dangčius. Sakė A.Mikalauskas.

Mirtinas pavojus

E.Zdanevičienė sakė, kad per pastaruosius metus įkritęs į šulinį žuvo vienas žmogus. „Pernai Lizdeikos gatvėje į 6-7 m gylio šulinį įkritęs 23 metų vyras iš jo buvo ištrauktas jau negyvas“, – pasakojo ji.

Vilniaus greitosios medicinos pagalbos direktoriaus pavaduotoja Vanda Pumputienė pasakojo, kad galimi sužalojimai priklauso tiek nuo šulinio gilumo, tiek nuo kritimo pobūdžio. „Jei žmogus krenta ant galvos, gresia mirtinas pavojus. Kitu atveju, pažeidus nugaros smegenis, jį gali ištikti paralyžius netgi visam gyvenimui. Dažnesnė ir mažiau pavojinga susižeidimų rūšis – įvairių kaulų lūžiai“, – pasakojo V.Pumputienė.

Dangčius vagia

Vilniaus savivaldybės Miesto ūkio departamento direktoriaus pavaduotojo Antano Mikalausko teigimu, kiekviena bendrovė prižiūri ir rūpinasi savais šuliniais.

„Kanalizacijos ir lietaus šulinius prižiūri „Grinda“, fekalijų šulinius – „Vilniaus vandenys“, o kur dar visi telefonų, elektros, šilumos mazgų šuliniai“, – vardijo A.Mikalauskas. Jo teigimu, visų šulinių, ar jie tvarkingi, sužiūrėti neįmanoma.

„Didžioji dalis atvirų šulinių yra aplink taborą – Naujininkuose, Salininkuose. Ten žmonės vagia šulinių dangčius, nes yra nemažai supirkimo punktų, – pasakojo A.Mikalauskas. – Nežinau ar yra sugautas bent vienas toks nusikaltėlis.“

Jo teigimu, prieš keletą metų savivaldybė vykdė akciją, kurios metu buvo tikrinami metalo supirkimo punktai. Po jos vagysčių apmažėjo, tačiau problema išliko.

„Šiuo metu Vilniuje ant šulinių angų yra dedami gelžbetoniniai dangčiai, kurių niekas nesuperka“, – sakė A.Mikalauskas.

Draudimo išmokos

„If draudimas“ vyriausioji asmens žalų ekspertė Alytė Balkuvienė sakė, kad iki šiol į jų draudimo kompaniją dėl sveikatos sužalojimo, patirto įkritus į šulinį, nebuvo kreipęsis nei vienas žmogus. Tačiau specialistė patarė, ką reikėtų daryti atsitikus nelaimei. „Apsidraudęs asmuo turėtų kreiptis į savo draudimo bendrovę. Žala būtų atlyginama vadovaujantis draudimo sutarties sąlygomis. Jei asmuo nėra apsidraudęs, rekomenduojame kreiptis į advokatą konsultacijos, kad žalos atlyginimas būtų išreikalautas iš kaltininko“, – sakė A.Balkuvienė.

Anot „If draudimo“ Transporto žalų skyriaus vadovo Ernesto Mareko Goliančiko, vairuotojų, patyrusių nuostolių dėl atvirų šulinių, netrūksta.

„Panašių įvykių ypač padažnėja pavasarį, po to, kai ištirpsta sniegas, arba vasarą po liūčių, kai išplaunamos pakelės. Atsiranda daug duobių ar dėl pakilusio vandens nesimato neuždengtos kanalizacijos angos“, – pasakojo E.M.Goliančikas. Asmenims, kurie apgadino savo automobilius, tačiau nėra apsidraudę kasko draudimu, anot E.M.Goliančiko, vienintelė viltis – advokatas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min