Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gegužės 8d. 13:42

Griežtinama leidimų laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje išdavimo tvarka

Migracijos valdybos įranga
Vilniaus apskrities VPK nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: migracijos valdybos įranga

Pagal naujosios tvarkos aprašą užsieniečiai, kurie kreipsis dėl leidimo laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje išdavimo ar pakeitimo, turės pateikti nustatytos formos prašymą išduoti arba pakeisti leidimą laikinai gyventi, kuriame turės nurodyti papildomus asmeninius duomenis apie savo išsilavinimą, faktines gyvenamąsias vietas per pastaruosius 10 metų, turėtą kitos valstybės pilietybę, dabartinę ir buvusią darbovietę, darbo joje laikotarpį ir pareigas.

Šių metų gegužės 7 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2015 m. gegužės 6 d. įsakymas Nr. 1V-14 „Dėl Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2005 m. spalio 12 d. įsakymo Nr. 1V-329 “Dėl Dokumentų leidimui laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje gauti pateikimo ir leidimų laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje užsieniečiams išdavimo, keitimo, panaikinimo, taip pat įvertinimo, ar santuoka arba registruotos partnerystės sutartis buvo sudaryta arba vaikas buvo įvaikintas tam, kad užsienietis gautų leidimą laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje, tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo (toliau – Įsakymas). 

Įsakymu buvo patvirtintas naujos redakcijos leidimų laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje užsieniečiams išdavimo, keitimo, panaikinimo, taip pat įvertinimo, ar santuoka, registruota partnerystė, įvaikinimas ar įmonė yra fiktyvūs, tvarkos aprašas (toliau – Tvarkos aprašas).

Pagal Tvarkos aprašą užsieniečiai, kurie kreipsis dėl leidimo laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje išdavimo ar pakeitimo, turės pateikti nustatytos formos prašymą išduoti arba pakeisti leidimą laikinai gyventi, kuriame turės nurodyti papildomus asmeninius duomenis apie savo išsilavinimą, faktines gyvenamąsias vietas per pastaruosius 10 metų, turėtą kitos valstybės pilietybę, dabartinę ir buvusią darbovietę, darbo joje laikotarpį ir pareigas.

Pažymima, kad pagal Tvarkos aprašą tuo atveju, kai užsienietis pats asmeniškai negalės pateikti prašymo išduoti arba pakeisti leidimą laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje, šio užsieniečio prašymą galės pateikti tik jo advokatas, pateikęs savo asmens tapatybę, teisę verstis advokato veikla bei atstovavimą patvirtinančius dokumentus.

Kauno apskrities policija penktadienį paviešintame pranešime atkreipia dėmesį, kad pagal Tvarkos aprašą pateikiant užsieniečio (vyresnio nei 14 metų) prašymą išduoti leidimą laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje kartu su prašymu reikės pateikti užsienio valstybės, kurioje iki atvykimo į Lietuvos Respubliką užsienietis gyveno arba šiuo metu gyvena, kompetentingos institucijos išduotą pažymą, patvirtinančią, ar šioje valstybėje jis nebuvo/buvo teistas. Tuo atveju, jei užsienietis buvo teistas, pažymoje turi būti nurodyta, kada ir už kokią nusikalstamą veiką užsienietis buvo nuteistas, kokia jam buvo paskirta bausmė ir ar ji atlikta.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:46
01:42
00:37

Esports namai

Lietuviškas verslas

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min