Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 sausio 13d. 07:18

Grožį rodys atvykę iš 5-ių kontinentų

Projekte „Bendrasis kodas“ dalyvaujantiems menininkams nebuvo taikomi jokie žanrų apribojimai.
Organizatorių nuotr. / Projekte „Bendrasis kodas“ dalyvaujantiems menininkams nebuvo taikomi jokie žanrų apribojimai.
Jau šią savaitę Vilniuje, Šiuolaikinio meno centre, startuos didelis meno projektas „Bendrasis kodas“, priklausantis „Vilniaus – Europos kultūros sostinės 2009“ (VEKS) „Kultūrų (at)pažinimo“ programai.

Pasak Šiuolaikinio meno centro atstovės Renatos Dubinskaitės, iš viso renginyje dalyvaus 21 menininkas iš viso pasaulio. „Bus daug įvairių rasių kūrėjų, dauguma jų jau atvažiavę ir ruošiasi „Bendrajam kodui“. Žiūrovus kviečiame ne tik į parodos atidarymą, bet ir pabendrauti su kūrėjais“, – kvietė R.Dubinskaitė. Anot jos projektas, kurio pilnas pavadinimas „Bendrasis kodas: 5 kontinentai, 10 bienalių, 20 menininkų“ ypatingas savo organizacine struktūra. Dalyvaujantys menininkai atrinkti iš šių 10 bienalių: Adelaidės Australijos meno bienalė (Australija), Dak’Art bienalė (Senegalas), Stambulo bienalė (Turkija), Liverpulio bienalė (Jungtinė Karalystė), Šardžos bienalė (Jungtiniai Arabų Emyratai), Singapūro bienalė (Singapūras), SITE Santa Fė bienalė (JAV), Sidnėjaus bienalė (Australija), Taipėjaus bienalė (Taivanas) ir Whitney Amerikos meno bienalė (JAV). Iš kiekvienos bienalės pasirinkta po 2 menininkus, vienas būtinai turi būti kilęs iš tos vietos, o kitas gali būti tik dalyvavęs.

Pavadinimą įkvėpė orlaiviai

Projekto „Bendrasis kodas“ pavadinimas pasiskolintas iš komercinių avialinijų praktikos, kuomet partnerystės sutarčių pagrindu dalijamasi keleiviais, paslaugomis, nusileidimo teisėmis ir techniniais resursais.

„Paroda ypatinga savo plačia geografija, ji lankytojams leis įsivaizduoti platų pasaulio parodų tinklą. Bus labai skirtingo pobūdžio darbų ir kiekvienas atvykęs, nepriklausomai nuo amžiaus ar kitų dalykų, atras kažką sau“, – idėją pasakojo Šiuolaikinio meno centro atstovė. Jos tvirtinimu, parodoje netruks ir egzotinių prieskonių, o lankytojų grupėms vėliau net bus siūlomos ekskursijos.

Projektas „Bendrasis kodas“ Šiuolaikinio meno centro erdves užims sausio 16 – kovo 8 dienomis. Parodos atidarymas – šį penktadienį, sausio 16-ąją, 18 val. Jo metu, 19 val., vyks Izraelio menininkės Raedos Saadeh iš Palestinos performansas. Sausio 17-ąją visi norintys 15 val. kviečiami ateiti į Šiuolaikinio meno centrą ir čia susitikti su projekto menininkais ir kuratoriumi. „Bendrojo kodo“ metu bus ir daugiau renginių, kuriuos organizatoriai vėliau paskelbs parodos interneto svetainėje www.codeshare.lt.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min