Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2012 03 13

Gyvenantys užsienyje galės pasirinkti, kaip bus tvarkomas jų palikimas

Užsienyje gyvenantys lietuviai ir kitų ES šalių piliečiai turės teisę pasirinkti, pagal kurios šalies įstatymus bus tvarkomas jų palikimas. Tokiam teisės aktui antradienį pritarė Europos Parlamentas (589 balsai už, 21 prieš, 79 susilaikė).
Rašymas
Rašymas / 123rf.com

Naujuoju reglamentu siekiama lengviau išspręsti palikimo klausimus ir išvengti ginčų, kai į procesą įtrauktos kelios ES šalys. Jame būtų aiškiai nurodyta, kurios ES valstybės teisinė sistema taikytina.

Paveldėjimo klausimai paprastai bus sprendžiami pagal ES valstybės, kurioje žmogus iki mirties nuolat gyveno, įstatymus, nebent sudarydamas testamentą jis būtų nurodęs, jog nori tvarkyti savo palikimą pagal savo pilietybės šalies teisę.

Naujajame reglamente taip pat numatyta įsteigti neprivalomą Europos paveldėjimo pažymėjimą, kuris padidintų teisinį aiškumą ir geriau užtikrintų įpėdinių taip pat kreditorių ir kitų šalių teises.

Naujasis reglamentas nepakeis žmonių, kurie gyvena savo pilietybės šalyje, padėtį. Jis nepakeis ir nesuderins atskirų šalių įstatymų, reguliuojančių paveldėjimą, nuosavybę ar mokesčius. Reglamentas nebus taikomas Jungtinėje Karalystėje, Airijoje ir Danijoje.

EP pranešėjo Kurt Lechner (Europos liaudies partija, Vokietija) teigimu, tarpvalstybiniai palikimas sudaro dešimtadalį visų palikimo atvejų ES – tai sudaro beveik 450 tūkst. atvejų per metus, o bendra metinė tokių atvejų suma sudaro apie 123 mlrd. eurų palikimo.

Dėl šio teisės akto preliminariai sutarta su ES Taryba, todėl nebeliko kliūčių jo įsigaliojimui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius