TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Gyventojai kyla prieš atliekų deginimo jėgainę

Klaipėdos Dumpių sąvartynas
I.Ozturhan/15min.lt nuotr. / Klaipėdos Dumpių sąvartynas
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos rajono gyventojai vėl sunerimo sužinoję, kad bendrovė, kuriai prieš metus valdžia nedavė leidimo Dumpiuose statyti termofikacinės jėgainės, vėl turi tokių planų.

Bendrovė „Realco“ pernai atlikinėjo poveikio aplinkai vertinimą, tačiau Klaipėdos rajono valdžia sustabdė šį procesą ir priėmė neigiamą sprendimą dėl atliekų deginimo jėgainės statybos galimybių. 

„Naujai pateikta ūkinės veiklos programa iš esmės niekuo nesiskiria nuo 2010 metais Tarybos atmestosios: tos pačios atliekų deginimo apimtys – 150 tūkst. tonų per metus“, – savo pareiškime savivaldybei rašo gyventojai. Šį pareiškimą jie atsiuntė ir 15min.lt redakcijai. Anot gyventojų, atliekų deginimo metu, nepaisant naujausių filtravimo sistemų, į aplinką išmetami dideli nuodingų medžiagų kiekiai, kurie nuodija žmonių organizmą ir sukelia sunkias ligas.

Pernai Dovilų, Ėžaičių, Aukštkiemių ir kitų bendruomenių gyventojai per kelias dienas surinko daugiau kaip tūkstantį parašų ir juos prieš posėdį įteikė Tarybai. Šiuo metu rajono gyventojai vėl renka parašus ir visus suinteresuotus asmenis kviečia kreiptis į atstovus (tel. 8 603 44258 ir 8 656 44695).

„Galbūt bendrovė galvoja, kad pasikeitė valdžia ir dabar yra kitokia nuomonė šiuo klausimu. Jie pateiks poveikio aplinkai vertinimą, administracija turės išnagrinėti ir pateikti išvadas tarybai bei rengėjams, ar galima tokia veikla. Gyventojai nenori tokios jėgainės, protestuoja, tai socialiai jautrus rajonas, nes ir taip netrūksta taršos šaltinių, šalia Dumpių sąvartynas, valymo įrenginiai“, – 15min.lt sakė rajono meras Vaclovas Dačkauskas. Anot jo, pasikeitus valdžiai galima tik spėlioti, koks sprendimas bus priimtas, tačiau meras vylėsi, kad nuostata dėl statybų nesikeis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min