Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 01 19, 21:00

Į Baltarusiją atvyksta Rusijos kariai: ką tai reiškia Lietuvai ir Ukrainai

Paskelbus apie kitą mėnesį rengiamas karines pratybas, į Baltarusiją pajudėjo Rusijos kariai. Taip Maskva dar labiau kursto įtampą Ukrainoje ir visame Rytų Europos regione, įskaitant Baltijos šalis. Lietuvos valdžia Rusijos karių buvimą Baltarusijoje jau pavadino tiesiogine grėsme. 15min paaiškina, kas žinoma apie šias pratybas, ir pateikia galimus scenarijus.
Rusijos kariai Tik prenumeratoriams
Rusijos kariai / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Bendros Rusijos ir Baltarusijos karinės pratybos „Sąjungos ryžtas“ vyks vasario 10-20 dienomis. Rusijos karių judėjimas jau prasidėjo.

Prezidento Gitano Nausėdos patarėjas nacionalinio saugumo klausimais sako, kad šios pratybos neatitinka tipinio karinių pratybų ciklo, ir sieja jas su Rusijos grasinimais Ukrainai.

„Apie jas nebuvo skelbta iš anksto, o tikslas yra didinti įtampą prie Ukrainos sienų ir visame Rytų Europos regione, kuriant neapibrėžtumą dėl Rusijos sprendimų“, – 15min trečiadienį sakė Darius Kuliešius.

Prezidento patarėjo teigimu, NATO stebi šiuos žingsnius ir planuoja atsaką.

„Baltarusijos teritorijos įtraukimas į Rusijos karinius planus yra svarbus indikatorius NATO gynybos planavimui“, – teigė D.Kuliešius.

Pratybų scenarijus: kam ruošiamasi?

Baltarusijos gynybos ministerija pranešė, kad pirmoje pratybų frazėje, kuri tęsis iki vasario 9 dienos, abi pusės spręs karių dislokavimo klausimą, karinių objektų gynybą ir oro gynybos pajėgumų įvertinimą.

Antrajame pratybų etape, kuris vyks vasario 10-20 dienomis, Rusijos ir Baltarusijos kariai „mokysis sunaikinti nelegalias ginkluotas pajėgas ir priešo žvalgybos grupes“.

Anot Minsko, pagal pratybų scenarijų, Baltarusijos ir Rusijos kariai mokysis sustiprinti pasienio ruožus prasiskverbus priešui, užkirsti kelią ginkluotės pristatymui ir kitokiai destabilizuojančiai veiklai.

Daliniai taip pat ieškos ir likviduos išgalvoto priešo diversantus ir žvalgus, koordinuos savo veiksmus ir stabilizuos padėtį po operacijų, pranešė Gynybos ministerija.

Maskva tvirtina, kad pratybų metu bus mokomasi ne tik gintis, bet ir ruošiamasi koviniams veiksmams už „atsakomybės sienų ribų“. Anot Maskvos, pajėgos mokysis pulti bet kuria grėsmę keliančia kryptimi.

Gynybos ekspertas Egidijus Papečkys 15min teigė, kad šios Baltarusijos ir Rusijos pratybos yra panašios į anksčiau buvusias, tačiau yra keli skirtumai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min