Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 1d. 15:22

Į Kėdainius sugrįžo ledų lietus: yra kas įžvelgia nedorą V.Uspaskicho užmačią

Viktoras Uspaskichas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Viktoras Uspaskichas

Šeštadienio popietę Kėdainiuose koncernas „Vikonda“ organizuoja tradicinį ledų lietų – sraigtasparnis išbarstys krūvą kuponų, kuriuos vėliau bus galima išsikeisti į nemokamus ledus. Prieš kurį laiką kvietimu sudalyvauti šiame renginyje pasidalijo Seimo rinkimuose dalyvausiančios Darbo partijos lyderis, buvęs „Vikonda“ direktorius ir įmonių grupės prezidentas Viktoras Uspaskichas. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) narys Karolis Galvelė renginį sieja su V.Uspaskicho noru pasireklamuoti prieš artėjančius rinkimus ir bandymu į savo pusę palenkti rinkėjus – Kėdainiuose pilietis rengia protesto akciją, kurioje vienas ir dalyvaus.

Nors priklauso partijai, K.Galvelė 15min pasakojo protestą organizuojantis savo iniciatyva – TS-LKD esą čia neturi nieko bendro.

„Protestas – visiškai mano paties iniciatyva. Šnekėjom su keliais bičiuliais, paklausė, ar mačiau, kad vėl organizuojama Ledų šventė. Ir kažkaip iš karto tos koktulys užėjo, kad tai nėra gražus ir doras gestas.

Renginį reklamuoja tas pats V.Uspaskichas, kuris nebėra nei „Vikondos“ koncerno direktorius ar akcijų savininkas. Kuris aktyvus politinis žmogus visoje Lietuvos arenoje ir Kėdainių regione. Ir kai – vieša paslaptis Kėdainiuose, – kad ir Darius Kaminskas (savarankiškai besikeliantis kandidatas Seimo rinkimuose – 15min) yra remiamas pagrinde koncerno „Vikonda“.

Čia labai pigus rinkiminis triukas visas šitas ledų lietus“, – savo nuomonę dėstė K.Galvelė.

Gyventojas pasakojo feisbuke parašęs su Ledų švente susijusį įrašą, kuris, pasak jo, susilaukė palaikymo. O tai esą taip pat buvo paskata imtis ir kitų veiksmų.

„Tai įkvėpė mane, kad galbūt būtų galima žengti dar vieną žingsnį – suorganizuoti vieno žmogaus mitingą. Labai nenorėjau, kad tai būtų didesnis renginys, žmonių grupė, kurią sietų, pavyzdžiui, vienodos politinės pažiūros ar bendra neapykanta, kad tai neperaugtų į didžiulį konfliktą. Kad tai būtų kaip pilietinis aktas, jog galima savo nuomonę išreikšti tyliu, ramiu protestu“, – pasakojo gyventojas.

Protesto metu prie parduotuvės „Maxima“, prie kurios ir bus gyventojams dalijami ledai, K.Galvelė pažadėjo laikyti plakatą. Fone turėtų skambėtų „Anties“ dainos.

„Mano pagrindinis tikslas – kad mane palaikantys žmonės išreikštų tą palaikymą ar tai kartu nusifotografuodami, ar maloniai nusišypsodami, ar prieidami, paspausdami ranką.

Lygiai taip pat noriu, kad žmonės, kurie manęs nepalaiko, išreikštų savo poziciją, ar tai sukritikuotų mane, ar patį protestą“, – komentavo pilietis.

Jis teigė, jog Kėdainiuose žmonės bijo kalbėti – nutylima ir tai, kas gera, ir tai, kas bloga.

Norisi tapti nedidele kibirkštimi, kuri leistų mums pradėti šnekėti garsiau.

„Norisi tapti nedidele kibirkštimi, kuri leistų mums pradėti šnekėti garsiau“, – sakė K.Galvelė.

Šeštadienį pasibaigus jo inicijuotai akcijai, pilietis su 15min pasidalijo keliomis nuotraukomis su praeiviais.

Kvietimą dalyvauti „Vikondos“ organizuojamame ledų lietuje europarlamentaras V.Uspaskichas feisbuke paskelbė liepos 28-ąją.

„Daug kas teiravosi ir prašo tęsti gerą tradiciją – švęsti Ledų šventę. Karantinas neleido daryti šventės, bet Ledų lietus vistiek bus!! Rugpjūčio 1 dieną sinoptikai Kėdainiuose pranašauja tikrą ledų lietų! Vikonda grupė, UAB švenčia 30-jį veiklos jubiliejų! Šia gražia proga dovanoja kėdainiečiams ir miesto svečiams dar neregėtą dangaus spektaklį“, – paskyroje rašė jis.

Keletą metų iš eilės Ledų šventė Kėdainiuose nevyko, tačiau šįmet, „Vikondai“ minint 30-ąjį jubiliejų, ją nuspręsta grąžinti.

V.Uspaskichas: „Jokie čia rinkimai“

V.Uspaskichas 15min komentavo, jog tai su Seimo rinkimais visiškai nesusiję ir žmonėms, kurie taip galvoja, pasiūlė lavinti sąmoningumą.

„Šventė turi daugiau nei 25 metų istoriją, kada dar nedalyvavau jokioje politikoje ir negalvojau apie politiką. Man gaila tų žmonių, pas kuriuos sąmonėje yra, kad už ledų porciją, kuri nekainuoja net euro, galima nupirkti balsą. Man gaila tų žmonių. Nežinau, kaip jiems padėti – jiems reikia lavinti sąmoningumą, dar kažką. Deja, tokių žmonių yra nemažai“, – kalbėjo politikas.

Man gaila tų žmonių, pas kuriuos sąmonėje yra, kad už ledų porciją, kuri nekainuoja net euro, galima nupirkti balsą.

Jis teigė besidžiaugiantis, jog daugeliui kėdainiečių Ledų šventė patinka, jog jie – daug sąmoningesni, „nei tie, kurie bando kritikuoti, ypatingai iš kitų partijų“.

„Jokie čia rinkimai. Tai yra dovana kėdainiečiams 30 metų proga. „Vikonda“ – būtent užregistruota pirmoji įmonė rugpjūčio 1 dieną, 30 metų atgal – ir jokie čia rinkimai neveikia. Jeigu būtų rinkimai ryt, poryt – čia kitas dalykas“, – paaiškino Darbo partijos pirmininkas.

Šią savaitę Vyriausioji rinkimų komisija nutarė pradėti tyrimą dėl minėto V.Uspaskicho kvietimo socialiniame tinkle, ir išsiaiškinti, ar tai – politinė reklama, ar ne.

Seimo rinkimai vyks spalio 11-ąją. Darbo partijos vedlys V.Uspaskichas juose nedalyvaus – sąrašą ves buvęs žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna.

Tiesa, V.Uspaskichas teigė, jog atsisakys europarlamentaro mandato, jei rinkimai partijai bus sėkmingi ir bus galimybė užimti premjero pareigas.

Komentarai: 12

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis
Skanumėlis

Šiuolaikiškos studijos

Video

00:53
01:26
00:26

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min