Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugpjūčio 18d. 08:40 , Atnaujinta: 2016 rugpjūčio 18d. 10:43

Į Lietuvą neįleistas Sovietų Sąjungą šlovinantis ir šalyje nepageidaujamas Olegas Gazmanovas

Olegas Gazmanovas su Vladimiru Putinu
„Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr. / Olegas Gazmanovas su Vladimiru Putinu

Rusijos dainininkas Olegas Gazmanovas „Instagram“ tinkle pasipiktino, kad jis buvo neįleistas į Lietuvą. Valstybės sienos apsaugos tarnyba informavo, kad Rusijos pilietis yra nepageidaujamas šalyje.

O.Gazmanovas piktinosi socialiniame tinkle

Krymo okupaciją remiantis ir Sovietų Sąjungą dainose ir pasisakymuose šlovinantis dainininkas paskelbė nuotrauką iš Vilniaus oro uosto, o prie jos – ilgą komentarą.

Jame dainos „Pagamintas SSRS“ („Сделан в СССР“) atlikėjas aiškina, kad turi galiojančią Šengeno erdvės vizą, bet jis vis tiek nebuvo išleistas iš oro uosto. „Pasirodo, yra slaptas sąrašas Lietuvoje nepageidaujamų žmonių iš Rusijos“, – rašo jis.

Itin prieštaringai vertinamas dainininkas teigia, kad apie tai sužinojo tik nusileidęs oro uoste, jis apie negalėjimą atvykti į Lietuvą nebuvo informuotas.

O.Gazmanovo teigimu, muitinės darbuotojas esą sakė gerbiantis dainininką ir mėgstantis jo dainas, tačiau nieko negalintis padaryti. Dainininkas rašė, kad Vilniuje pasirašė kelis autografus viešbučio darbuotojoms, taip pat aiškino, kad „norima mus suskaldyti“.

Всем доброй ночи. Я в Литве в аэропорту Вильнюса. Не смотря на мою шенгенскую визу, для которой в шенгенской зоне по правилам ЕС нет границ-меня не выпускают из аэропорта. Оказывается есть секретный список нежелательных в Литве лиц из России. Говорят, что списки заранее получить нельзя и уведомлений никаких не присылают и причин тоже не объясняют, чтобы о своём статусе гр. России смог узнать только в аэропорту после прилёта. Прилетел и "от ворот поворот". Мол таким образом получается дополнительное моральное воздействие!!! Подлейшая СИСТЕМА. Объяснить, почему не пускают, таможенный офицер мне не может. От этого ему крайне неудобно и он неловко объясняет, что что он меня уважает и песни мои нравятся, но от него ничего не зависит и т.д. Я ему сказал, что понимаю - Служба. Сам офицер. Подходили девушки- персонал отеля при аэропорте, и я давал им автографы и делал селфи. Одна из них сказала, что сбылась её мечта- увидеть меня и получить автограф . "Моральное воздействие"Правительства Литвы на меня и доброжелательность офицера таможни и девушек привело к тому, что мне ещё больше нравится народ Литвы и крайне отвратительно ПРАВИТЕЛЬСТВО, которое под девизом защиты населения от вредного воздействия Российской культуры пытается нас разделить. Но Музыка не знает границ. Я не говорю, прощай! Я говорю- до свидания прекрасная #Литва ! Пусть у вас будет всё хорошо.

A photo posted by oleggazmanov (@oleggazmanov) on

Nepageidaujamas šalyje

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) ketvirtadienio ryte informavo, kad pareigūnai Vilniaus oro uoste į Lietuvą neįleido Rusijos piliečio. Paaiškėjo, kad reisu iš Maskvos atvykęs vyras yra nepageidaujamas šalyje.

Trečiadienį prieš vidurnaktį Vilniaus oro uoste dirbę pasieniečiai patikrino lėktuvo reisu iš Maskvos atvykusių asmenų dokumentus.

65 metų Rusijos pilietis O.Gazmanovas yra įtrauktas į nepageidaujamų Lietuvoje asmenų sąrašą.

Patikros metu paaiškėjo, jog vienas iš keleivių, 65 metų Rusijos pilietis O.Gazmanovas, yra įtrauktas į nepageidaujamų Lietuvoje asmenų sąrašą. Vyro pase buvo Šengeno viza, kurią išdavė Italija.

VSAT pareigūnai atliko tokiais atvejais standartinę procedūrą – rusui surašė bei įteikė atsisakymo leisti atvykti į šalį pranešimą, rašoma pranešime spaudai.

Atsižvelgus į tai, jog specialiose Vilniaus oro uosto pasieniečių tarnybinėse patalpose buvo asmenų, pasiprašiusių prieglobsčio, Rusijos piliečiui leista pernakvoti oro uosto teritorijoje esančiame viešbutyje. Tai kontroliavo VSAT pareigūnai.

Ketvirtadienį priešpiet O.Gazmanovas iš Lietuvos išvyks reisu į Maskvą.

Šiais metais Lietuvos pasieniečiai į šalį iš viso neįleido 2764 asmenų.

Dažniausiai užsienio valstybių piliečiai yra neįleidžiami dėl reikiamų kelionės dokumentų neturėjimo ar nesugebėjimo pateikti patikslinančios informacijos, o taip pat dėl bandymų vykti per valstybės sieną netvarkingomis transporto priemonėmis.

10.43 val. Į „juodąjį sąrašą“ – dėl Rusijos agresiją remiančios propagandos

O.Gazmanovą Lietuvos institucijos į nepageidaujamų asmenų sąrašą įtraukė dėl propagandos, remiančios Rusijos agresiją kaimyninėse šalyse, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Linas Linkevičius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Linas Linkevičius

„Bendrais bruožais galiu pasakyti, kad tai dėl agresyvios propagandos, susijusios su Rusijos agresyviais veiksmais kaimyninėse šalyse“, – BNS ketvirtadienį sakė ministras.

L.Linkevičius sakė detalesnės informacijos apie draudimą atvykti į Lietuvą negalintis teikti dėl duomenų apsaugos reikalavimų.

L.Linkevičius teigė nesureikšminantis šio atvejo, nes dėl įvairių priežasčių šiemet pasieniečiai į Lietuvą iš viso neįleido per 2,7 tūkst. asmenų.

L.Linkevičiaus teigimu, Lietuva gerbia žodžio laisvę, bet ji nėra suderinama su karo propaganda.

„Mes gerbiame žodžio laisvę, bet yra tam tikros linijos, kurios nereikėtų kirsti, kai kalbame apie smurto, agresijos, karo garbinimą. Tai prisideda prie eskalavimo – tai ne tik žodžio laisvė, bet ir kėsinimasis į nacionalinį saugumą ir stabilumą“, – kalbėjo ministras.

10.58 val. Į ambasadą nesikreipė

Rusijos ambasada Vilniuje incidentą įvertino neigiamai.

„Vertiname neigiamai, nes tai mūsų pilietis, tačiau konkrečių priežasčių, kodėl tai buvo padaryta, mes neturime. Jis pats į mus nesikreipė“, – BNS sakė ambasados atstovė spaudai Nadežda Manžina.

Ji teigė, kad Rusija šiuo metu nesvarsto dėl neįleisto O.Gazmanovo reikšti diplomatinio protesto.

Kurstė nesantaiką ir rodė nepagarbą Lietuvai

Dėl Rusijos veiksmų Ukrainoje ir jos vykdomos propagandos Lietuva yra uždraudusi į šalį atvykti Rusijos piliečiams, kurie susiję su agresyvia propagandos kampanija. Jų pavardės viešai neskelbiamos.

2013 metų gruodį Lietuvos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad Sovietų Sąjungą šlovinančią dainą per koncertą Vilniuje atlikęs O.Gazmanovas kursto nesantaiką ir rodo nepagarbą Lietuvos istorijai.

Lietuvos politikos ekspertai koncertą vadino gėdinga provokacija ir politinės propagandos dalimi.

Lietuvos politikos ekspertai koncertą vadino gėdinga provokacija ir politinės propagandos dalimi. Algis Ramanauskas internete tuomet išplūdo jį ir jo gerbėjus. Jis O.Gazmanovą pavadino russonacistiniu minedu.

„Tarptautinės teisės pažeidimas, valstybių okupacija ir sulaužyti žmonių likimai negali būti pateisinami jokiais internacionalistiniais lozungais“, – tuomet teigė Lietuvos URM.

Per koncertą Vilniuje O.Gazmanovas atliko dainą „Pagamintas Sovietų Sąjungoje“. Joje skamba žodžiai „Ukraina ir Krymas, Baltarusija, Moldova – tai mano šalis! Sachalinas, Kamčatka, Uralo kalnai – tai mano šalis! Krasnodaro kraštas, Sibiras ir Pavolgys, Kazachstanas, Kaukazas, ir Pabaltijys... Aš gimiau Sovietų Sąjungoj, padarytas aš SSSR!“.

Sovietams Antrojo pasaulinio karo metais okupavus Lietuvą, į lagerius ir tremtį buvo išvežta 275 tūkst. lietuvių, gyvybės taip pat neteko daugiau nei 20 tūkst. prieš sovietų okupaciją kovojusių Lietuvos partizanų ir jų rėmėjų, skelbia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min