-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
Prenumeruoti
2012 04 09

Į policiją kreiptasi dėl 3 318 nesimokančių vaikų, kurių kol kas nepavyksta rasti

Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) dar kovo viduryje kreipėsi į Policijos departamentą (PD), kad pareigūnai padėtų nustatyti nesimokančių nerastų 3 tūkst. 318 vaikų, kurių amžius iki 16 metų, faktinę gyvenamąją vietą ir, esant galimybei, jų nesimokymo priežastis.
Iš klasės bėgantys mokiniai
Iš klasės bėgantys mokiniai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Šie vaikai apskritai neregistruoti Mokinių registre, nors įrašas apie juos yra Gyventojų registre ir neturima duomenų apie jų išvykimą, neįgalumą ar kitas priežastis nesimokyti.

Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis BNS sakė, kad toks prašymas yra gautas, tačiau dar nenuspręsta, ką su juo daryti.

„Kol kas paieška nėra prasidėjus ir nežinau, ar jinai prasidės. Toks darbas reikalauja labai daug išlaidų, yra ir kitų niuansų. Kol kas dar nėra nuspręsta, ką daryti su tuo ministerijos prašymu“, – teigė PD Komunikacijos skyriaus viršininko pareigas laikinai einantis R.Matonis.

Vyriausybei kitą savaitę bus pateikti premjero Andriaus Kubiliaus praėjusių metų pabaigoje sudarytos darbo grupės pasiūlymai, kaip nustatyti nesimokančius vaikus ir kaip jų ieškoti. Darbo grupės ataskaitoje teigiama, kad 2011–2012 mokslo metais buvo 13 tūkst. 462 nesimokančių vaikų nuo 7 iki 16 metų. Tai tokie moksleiviai, apie kuriuos duomenys yra Gyventojų registre, bet jie nefigūruoja Mokinių registre.

Savivaldybėms patikrinus duomenis apie daugumą (84 proc.) nesimokančių vaikų, nustatyta, kad, pavyzdžiui, 64 proc. arba 8 tūkst. 593 nesimokantys 7–16 metų vaikai išvykę į užsienį ir nedeklaruotas jų gyvenamosios vietos pakeitimas, 85 nesimokė dėl neįgalumo.

Vienas iš minėtos darbo grupės siūlymų – tobulinti gyvenamosios vietos deklaravimą reglamentuojančius teisės aktus.

„Deklaravimo sistemoje išsideklaruojant suaugusiems žmonėms nebuvo prievolės deklaruoti vaikų – tą jie turėtų padaryti, bet dabar iššoks netgi tokia lentelė apie vaikus ir jie turės užpildyti“, – BNS sakė Darbo grupės narys, ŠMM Neformalaus ugdymo ir švietimo pagalbos skyriaus vyriausiasis specialistas Algimantas Šimaitis.

Jis, be kita ko, pažymi, kad duomenys apie tą patį asmenį skirtingose registruose kartais būna nevienodi – pasitaiko klaidų.

„Formalūs duomenys dar neparodo, kad būtinai visi nesimoko“, – pabrėžia jis.

Be to, darbo grupė siūlo nustatyti, kaip Švietimo informacinių technologijų centras, kuriantis registrą apie nesimokančius ir mokyklos nelankančius vaikus, turi būti informuojamas apie užsienyje besimokančius diplomatų ir kitus ten mokytis išvykusius vaikus, kurie esą dabar gali patekti į nesimokančiųjų sąrašą.

A.Šimaičio teigimu, informacija apie visai nesimokančius ar dažnai mokyklos nelankančius vaikus renkama siekiant užtikrinti, kad visi vaikai mokysis pagal privalomas švietimo programas, kaip yra numatyta Švietimo įstatyme ir Konstitucijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius