Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 15d. 13:51 , Atnaujinta: 2019 balandžio 15d. 16:24

Gitano Nausėdos štabas: Nagliui Puteikiui reikia ne atsakymų, o triukšmo

Naglis Puteikis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Naglis Puteikis

Jei Naglis Puteikis iš tiesų būtų ko nors norėjęs paklausti Gitano Nausėdos, jis tą būtų padaręs tiesiogiai, nes šią savaitę jie susitiks bent du kartus, teigia kandidato į prezidentus G.Nausėdos rinkimų štabo komunikacijos vadovas Aistis Zabarauskas. Pirmadienį kitas kandidatas prezidento rinkimuose minėtasis N.Puteikis viešai iškėlė keletą klausimų susijusių su G.Nausėdos ir kariuomenės vado Jono Vytauto Žuko susitikimu, įvykusio tarpininkaujant Verslo konfederacijos prezidentui Valdui Sutkui.

„Ponui Puteikiui reikia ne atsakymų, o politinio triukšmo. G.Nausėda tame nedalyvaus“, – 15min nurodė A.Zabarauskas.

Dėl V.Sutkaus tarpininkavimo rengiant susitikimą N.Puteikis pranešė kreipsiąsis į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) ir Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK). Jei institucijos išaiškins, kad toks susitikimas galimas, N.Puteikis tikino taip pat susitiksiąs su „pusiau legaliais arba nelegaliais lobistais“.

Pirmadienį Seime surengtos spaudos konferencijos metu N.Puteikis, kreipdamasis į konkurentą G.Nausėdą, išbėrė jam keletą klausimų, susijusių su jo ir kariuomenės vado susitikimu.

Toks susitikimas, tarpininkaujant V.Sutkui, įvyko vasarį.

N.Puteikis kėlė klausimą, ar G.Nausėda yra atsilyginęs V.Sutkui už susitikimo su J.V.Žuku organizavimą.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Naglis Puteikis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Naglis Puteikis

„Jeigu jūs nesate atsiskaitęs, deklaravęs, tai tokios V.Sutkaus paslaugos iš esmės yra nedeklaruota dovana ir neteisėta auka jūsų rinkimų kampanijai, o tai yra draudžiama rinkimų įstatymu“, – darė prielaidą N.Puteikis ir taip pat teiravosi, ar G.Nausėda „šią klaidą“ ruošiasi taisyti, atsiskaityti, „kokių dar tarpininkų ar lobistų paslaugomis“ rinkimų kampanijos laikotarpiu G.Nausėda yra naudojęsis.

Į šiuos ir kitus klausimus N.Puteikis prašė viešų atsakymų.

„Aš savo ruožtu bet kokiu atveju kreipsiuosi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją, ar V.Sutkus gali atlikti tokias neregistruoto lobizmo paslaugas. O į Vyriausiąją rinkimų komisiją kreipsiuosi klausdamas, ar Gitanas Nausėda gali iš tokio neregistruoto lobisto priimti tokias paslaugas, tokiu būdu“, – dėstė politikas.

Visos spaudos konferencijos metu N.Puteikis V.Sutkų vadino lobistu, nors jis tokios veiklos nėra registravęs.

Jeigu yra įstatymo spragų, jomis nedera naudotis žmogui, užimančiam atsakingas pareigas.

„Taip Valdui Sutkui nedera elgtis. Aš tuo esu visiškai įsitikinęs. Jeigu yra įstatymo spragų, jomis nedera naudotis žmogui, užimančiam atsakingas pareigas [...]“, – apie tarpininkavimą kalbėjo Seimo narys.

Klausiamas, kodėl pirmiausia daro spaudos konferenciją, o ne kreipiasi į institucijas, N.Puteikis aiškino, kad rinkimai yra „vieša politika“, o G.Nausėda rinkimų kampanijos metu esą naudoja „sunkiai matomus resursus“ ir turi būti pasiruošęs gauti klausimų.

Beje, jis pažymėjo VRK sprendimo dėl jo kreipimosi besitikintis tik po prezidento rinkimų.

VIDEO: 2019-04-15 Seimo nario Naglio Puteikio sp. konf. „Dėl galimai nuslėptų vieno iš kandidatų į prezi...

„Jeigu dabar įstaigos [...] išnagrinėja tuos dalykus iš karto ir, pavyzdžiui, [paskelbia], kad galima taip daryti V.Sutkui ir galima taip daryti G.Nausėdai, tai tada aš irgi kviesiu, aš pažįstu taip pat nemažai tokių pusiau legalių ar nelegalių lobistų. Aš taip pat pažįstu daugybę turtingų žmonių, aš labai norėsiu su jais neoficialiai susitikti ir aptarti panašius dalykus [...].

Aš irgi noriu būti kaip Gitanas Nausėda, jeigu tikrai leidžia taisyklės. Noriu būti Gitanas Nausėda 2“, – teigė kandidatas rinkimuose.

Teiraujantis apie jo paties kaip kandidato į prezidentus susitikimus, N.Puteikis aiškino su niekuo, išskyrus žurnalistus, nesusitikinėjęs. Pirmadienį jis žadėjo pristatyti savo kaip pretendento į prezidentus svetainę.

N.Puteikis tikino įdėmiai domėjęsis žiniasklaidos platinta informacija G.Nausėdos ir J.V.Žuko susitikimo tema, tačiau atsakymų į savo spaudos konferencijos metu G.Nausėdai pateiktus klausimus esą nerado.

G.Nausėda anksčiau yra pasakojęs, kad su V.Sutkumi susipažino viename sostinės salotų bare. Jo vadovė – V.Sutkaus sutuoktinė Reda Sutkuvienė.

„15 metų pusryčiauju „Mano guru“ salotų bare, nes man patinka jo socialinė misija ir maistas. Ten sutikau poną V.Sutkų, su kuriuo pasidalijau rinkimų kampanijos įspūdžiais, kalbėjome apie programos rengimą ir jis pasiūlė susitikti su kariuomenės vadu J.V.Žuku, už ką esu dėkingas“, – 15min sakė jis.

G.Nausėda aiškino, kad su kariuomenės vadu J.V.Žuku vasarį vykusio susitikimo metu kalbėjosi „Lietuvos ateičiai svarbiais“ klausimais.

„Lietuvos kariuomenės situacija, galimybės stiprinti kariuomenę, visuomenės įtraukimas, tarptautinės operacijos. Kalbėjome apie NATO ir Europos Sąjungos santykius, transatlantinį saugumą, Europos Sąjungos kariuomenės kūrimą, JAV kariškių aktyvesnį dalyvavimą regiono saugumui užtikrinti“, – dėstė jis ir pažymėjo, kad „V.Sutkus susitikime dalyvavo tik kaip jį organizavęs asmuo ir tai yra normali dalykinio susitikimo praktika“.

Nuotrauka iš Gitano Nausėdos „Facebook“ paskyros/Jonas Vytautas Žukas ir Gitanas Nausėda
Nuotrauka iš Gitano Nausėdos „Facebook“ paskyros/Jonas Vytautas Žukas ir Gitanas Nausėda

G.Nausėda dėl susitikimo kilusį ažiotažą įvertino kaip oponentų puolimą. Jis taip pat nurodė, kad apie visus susitikimus praneša savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

Apie susitikimą su J.V.Žuku jis pranešė, tačiau nepaminėjo apie V.Sutkaus dalyvavimą jame. Susitikimo aplinkybių iki šiol nekomentavo ir V.Sutkus.

Pirmadienį 15min jis teigė prezidento rinkimų kampanijoje dalyvaujančių asmenų retorikos nekomentuojantis.

„Naglis Puteikis yra kandidatas į prezidentus, jau šiandien registruotas, gavęs pažymėjimą, labai tuo pažymėjimu didžiuojasi. Matyt, kandidatų į prezidentus kova aštrės, bus naudojamos įvairios priemonės, įvairaus intensyvumo, nukreiptos vienų kandidatų prieš kitus.

Kandidatų pasisakymų nekomentavau, nekomentuoju ir tikrai nesiruošiu komentuoti.

Aš tikrai nei dalyvauju rinkimuose, nei esu kuriam nors štabe, nei noriu dalyvauti. Kandidatų pasisakymų nekomentavau, nekomentuoju ir tikrai nesiruošiu komentuoti“, – tvirtino Verslo konfederacijos prezidentas ir pažymėjo, kad „kai visi grįš į emocinę būseną“, gegužės pabaigoje, „bus galima pakalbėti apie įvairius aspektus“.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Valdas Sutkus
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Valdas Sutkus

Pats kariuomenės vadas J.V.Žukas yra sakęs, kad V.Sutkus – jo pažįstamas iš Žaliaraiščių gretų, be to, tarpininkavęs ir susitikimams su Izraelio verslininkais.

Lietuvos prezidento rinkimai vyks gegužės 12-ąją. Visa informacija apie juose dalyvaujančius kandidatus – čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Ekspertai pataria

Video

00:57
01:04
01:19

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min