Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 28d. 19:07

Į Seimą išrinktas neringiškis A.Bagdonas: „Neringai tai istorinė pergalė“

Andrius Bagdonas
Asmeninio archyvo nuotr. / Andrius Bagdonas

„Neringai tai istorinė pergalė – per 30 nepriklausomybės metų turime antrą išrinktą Seimo narį. Tai didžiulis laimėjimas!“, – sako liberalas Andrius Bagdonas, tapsiantis naujuoju Seimo nariu. Parlamente jau 15 metų nebūta šiam kraštui atstovaujančio politiko, o kad juo taptum, nepakanka net ir visų iki vieno deklaruotų Neringoje gyventojų palaikymo. Tai suprasdami A.Bagdoną sveikina ir jį palaikiusieji, ir ne.

A.Bagdonas porinkiminę savaitę leidžia gimtojoje Nidoje. Čia, kaip sako, tiesiog pailsi jo širdis, atsigauna kūnas ir siela. Pastarąjį pusmetį jis aktyviai sukiojosi Vilniuje. Tempas sostinėje ir Neringoje nepalyginamas, tačiau politikas sako, jog tai anaiptol nebaisu, mat jis visada turės, kur atgauti sielos ramybę – sugrįžęs į namus tarp Baltijos jūros ir Kuršių marių, tarp vandenų, vėjo ir pušų ošimo.

„Tempas didmiestyje, aišku, kitas. Paprastai palyginu – didmiestyje jis toks, kaip vasarą Neringoje. Dėl to neatsisveikinu ir planuoju neišvažiuoti visam į Vilnių, norėčiau darbo dienomis būt ten, nes nematau pasiteisinimų praleidinėti posėdžius, kai esi išrinktas. Žiūrėsiu atsakingai, o savaitgaliai bus skirti atsigauti nuo įtempto laiko. Dabar štai per dvi savaites tikrai atsigavau“, – pasakoja politikas.

Asmeninio archyvo nuotr./Andrius Bagdonas
Asmeninio archyvo nuotr./Andrius Bagdonas

Vadina istorine pergale

Neringoje gimęs, užaugęs ir subrendęs A.Bagdonas dėkoja likimui, kad gimė unikalioje Lietuvos vietovėje, tarp žmonių, kurie tapo jo įkvėpėjais, mokytojais. Sėkmę Seimo rinkimuose neringiškis vadina istorine pergale.

„Neringai tai istorinė pergalė – per 30 nepriklausomybės metų turime antrą išrinktą Seimo narį, tai didžiulis laimėjimas. Atsakomybė didžiulė prieš Neringą, Lietuvą ir viso pasaulio lietuvius. Atsakomybių nesikratau ir nebijau, esu pasiruošęs dirbti. Paauglystėje buvo sportas, visą dėmesį skyriau buriavimui, sekėsi tikrai gerai, ne kartą Lietuvos čempionu tapau, rinktinei atstovavau, vėliau į verslą pasinėriau, irgi sekėsi gerai, vėliau taryba, visuomeninė veikla – irgi lydėjo sėkmė. Tris kartus buvau išrinktas į Neringos tarybą. Manau, žmonės pasitiki ir mato nuoseklų mano darbą, – kalbėjo A.Bagdonas. – Po 15 metų pertraukos kandidatas iš Neringos išrinktas į parlamentą – tai neįtikėtina šventė. Tiek metų niekas negalėjo patekti, ne dėl to, kad kandidatai netikę, bet savivaldybė viena iš mažiausių ir nepakanka vien gyventojų balsų. Jei visi Neringoje deklaruoti žmonės, o jų daugiau nei 4 000, atiduotų balsą, to vis tiek nepakaktų, kad patektum į parlamentą“.

Neringai tai istorinė pergalė – per 30 nepriklausomybės metų turime antrą išrinktą Seimo narį, tai didžiulis laimėjimas.

Įkvėpėju tapo meras

Vyras neslepia, jog vienu didžiausių jo gyvenimo mokytojų, atvedusių jį į politiką, tapo kadaise Neringai vadovavęs, anapilin 2006 metais iškeliavęs Stasys Mikelis. Gerų žodžių jis negaili ir neringiškiui Arūnui Burkšui.

„S.Mikelis dešimt metų vadovavo Neringai, ji klestėjo. Čia žinių atvažiuodavo semtis kiti kurortai – Palanga, Birštonas, Druskininkai, ten tuomet merdėjo turizmas. Tai buvo viena priežasčių, kodėl S.Mikelis pateko į parlamentą, tiesa, dirbo tik dvejus metus. Simboliška, kad jis mane, jauną žmogų, pakvietė dirbti visuomeniniu padėjėju Seime. Tai padarė didžiulį įspūdį. Pradėjau domėtis politika, visuomenine veikla.

Esu pasiruošęs dirbti ir aš, tačiau S.Mikelį sieju su savo gyvenimo pokyčiais. Anuomet buvau labiau paniręs į verslą, o nuo jo šeimos prisilietimo prie mano gyvenimo jis pradėjo keistis. Ėmiau mokytis, baigiau vidurinę mokyklą, tarptautinę Baltijos jūros akademiją, Klaipėdos universitete apsigyniau bakalauro laipsnį, vėliau magistro. Nebuvo lengva į bendrą suolą sėsti su 18-20 metų jaunuoliais, vėliau prasidėjo visuomeninė ir politinė veikla. Neringiškis A.Burkšas pakvietė mane į sąrašą, patekau į savivaldybės tarybą, nors tuomet net mano fotografijos nebuvo agitaciniame leidinyje. Užsiimdavau aktyviai sportu, turėjome krepšinio komandą ir, nors nebuvau kažkur rodomas, bet iš paskutinės reitinguojamos vietos tapau savivaldybės tarybos nariu“, – savo gyvenimo vingius prisiminė A.Bagdonas.

S.Mikelį sieju su savo gyvenimo pokyčiais. Anuomet buvau labiau paniręs į verslą, o nuo jo šeimos prisilietimo prie mano gyvenimo jis pradėjo keistis.

Jis neslepia, jog itin anksti, vos baigęs 11 klasių, ėmė verslauti. Prekyba, darbas maitinimo paslaugų sektoriuje sekėsi, tad aplankiusi sėkmė buvo nuvijusi mintis apie mokslus. Galiausiai pasakoja supratęs savo jaunystės klaidas, tačiau gailėtis nėra ko – teko daug ko išmokti ir patirti.

„Visai su kitokiu požiūriu ėmiau mokytis toliau. S.Mikelių šeima buvo postūmis mokytis, imtis visuomeninės veiklos. Šie žmonės gilų atspaudą paliko mano gyvenime“, – pasakoja politikas.

Palaikė pasaulio lietuviai

Liberalų sąjūdžio sąraše kandidatavęs A.Bagdonas buvo iškeltas Pasaulio lietuvių vienmandatėje apygardoje. Didelį dėmesį jis skyrė ne kartą viešumoje nagrinėtiems klausimams – referendumui dėl pilietybės išsaugojimo, nes pirmąjį referendumą laiko tiesiog nesėkme, taip pat pavardžių rašymo klausimui. A.Bagdonui rinkiminis laikotarpis buvo itin aktyvus, jam teko sudalyvauti bene poroje dešimčių debatų, į vienus jų keliavo iki pat Berlyno, o kiti vyko nuotoliniu būdu, nusidriekdami nuo JAV iki Italijos, Airijos. Tiesa, šioje vienmandatėje apygardoje liko tik penktas, surinkęs nepilnus 5 proc. balsų. Į Seimą jis pateko Liberalų sąjūdžio sąraše.

Per artimiausius ketverius metus jis žada dirbti tiek emigrantų, tiek savo krašto, kuris vis skendi specifinėse problemose, labui. Pajūrio vienmandatėje apygardoje kandidatavo ir jo kraštietis Simonas Genvtilas, tad Seime sako nesijausiantis vienas.

Darbų eilė išsirikiavusi ilga. Koronavirusas ir aktyvus poilsiautojų srautas pajūryje parodė, kokių problemų kyla Neringai priimant tokį gausų kiekį poilsiautojų.

A.Bagdonas sako, jog nepaisant to, kad meras Darius Jasaitis priklauso visai kitai politinei partijai, ketina dirbti išvien Neringos labui. Būtina rūpintis Neringos infrastruktūra, kad ši pakeltų poilsiautojų srautus, įrengti naujų aikštelių automobiliams, investuoti į krantines, vystyti laivybą, kad svečiai atvyktų alternatyviais būdais. A.Bagdonas sako esantis prieš plėtrą Neringoje, būstų čia pristatyta į valias, tačiau stinga kokybiškų paslaugų, tad kodėl gi čia negalėtų atsirasti Jūros terapijos centras. Galvos sopuliu yra tapę ir tarnybiniai butai. Į šį kraštą dirbti atvykę žmonės būstų neįperka, o pagal senąją tvarką tarnybiniai butai jau yra atitekę į kažkieno rankas ir sunkiai beatgaunami.

„Jei išnuomotume butus kol baigsis darbo sutartis, nebūtų problemos susigrąžinti. Tokią pačią poziciją turiu dėl Seimo viešbučio. Savo pavyzdžiu turim rodyti, kad šitas viešbutis turėtų būt perduotas Turto bankui. Negali Seimo nariai kaip sovietmečiu gyventi bendrabutyje. Mano galva, remontuoti už pusę milijono eurų pastatą buvo skubotas žingsnis. Ir aš savo pavyzdžiu rodysiu, kad ne valstybės pareiga užsiimti tokio turto priežiūra ir išlaikymu“, – 15min sakė politikas, dviejų dukrų tėvas. Viena jų savarankiška, gyvena ir dirba Vilniuje, tad tėtis turės daugiau progų susimatyti. Jaunėlė šiuo metu dvyliktokė. Meniškos sielos mergina svajoja studijuoti Dailės akademijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min