-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2016 10 10

Į Seimą su „valstiečiais“ patekę didžiosios politikos naujokai – kas jie?

Be kelių Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašo priekyje esančių gerai pažįstamų veidų, vietas Seime užsitikrino ir mažai kur girdėtos asmenybės. Peržvelgus būsimų parlamentarų biografijas matyti, kad LVŽS naująjį Seimą papuoš ūkininkais bei sveikuoliais.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Pirmų dviejų „valstiečių“ sąrašo asmenybių – Sauliaus Skvernelio bei partijos pirmininko Ramūno Karbauskio pristatinėti nereikia.

Trys parlamentarai užsitikrino dar vieną kadenciją

Trečioji „valstiečių“ sąraše – Rima Baškienė, vienintelė šios partijos atstovė kadenciją baigiančiame Seime.

Parlamentare ji dirbo jau tris kadencijas – nuo 2004 metų, o Valstiečių partijai, kuri vėliau ne kartą keitė pavadinimą ir jungėsi su kitais politiniais dariniais, ji priklauso nuo 1996 metų.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Rima Baškienė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Rima Baškienė

Šios partijos vadovu 1998 tapo Ramūnas Karbauskis, po trijų metų partija susijungė su Naujosios demokratijos partija ir naujajai politinei jėgai ėmė vadovauti Kazimiera Prunskienė, vėliau partija pervadinta į Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungą, kuri 2004-2008-ųjų Seime dalyvavo valdančiojoje koalicijoje. Po nesėkmingų 2008 metų rinkimų partijai ėmė vadovauti R.Karbauskis, 2012-aisiais ji pasivadino LVŽS.

Dar vieną kadenciją šiame Seime užsitikrino iki 2012-ųjų STT Panevėžio padaliniui vadovavęs ir tais metais kaip savarankiškas kandidatas į Seimą patekęs Povilas Urbšys.

Beje, V.Simulikas yra buvęs ir socialliberalas, tačiau paliko partiją jai nusprendus susijungti su „darbiečiais“.

Ketverius metus Seime praleis ir buvęs socialdemokratas Valerijus Simulikas, raudoną rožę iš švarko išsisegęs 2014-ųjų rugpjūtį. Jo kartu su dar 200 socialdemokratus palikusių bendražygių rinkimams sukurtas visuomeninis judėjimas „Už Šiaulius“ vėliau nusprendė į rinkimus eiti su „valstiečiais“. Beje, V.Simulikas yra buvęs ir socialliberalas, tačiau paliko partiją jai nusprendus susijungti su „darbiečiais“.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Aurelijus Veryga
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Aurelijus Veryga

Vienas žinomesnių sąrašo veidų – kovotojas prieš svaigalų vartojimą, Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos prezidentas Aurelijus Veryga irgi užsitikrino vietą parlamente.

Taip pat – Stasys Jakeliūnas, buvęs premjero Algirdo Butkevičiaus patarėjas, kuris pasitraukė iš pareigų nesutapus nuomonėms. Nuo 2015-ųjų jis dirba nepriklausomu finansų analitiku ir konsultantu.

Į Seimą pateko ir Eugenijus Jovaiša – archeologas, Lietuvos Edukologijos universiteto profesorius, Lietuvos mokslų akademijos tikrasis narys.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis ir Vytautas Bakas (dešinėje)

Pakankamai rinkėjų balsų, kad būtų ramus, sulaukė ir S.Skvernelio artimiausių bendražygių rate esantis Vytautas Bakas. 2014-aisiais, S.Skverneliui tapus vidaus reikalų ministru, V.Bakas buvo jo patarėjas. 2008–2012 m. jis vadovavo Nacionaliniam pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimui.

Į Seimą rengiasi didžiausias Lietuvos sveikuolis

Seimo nario mandatą iškovojusį Dainių Kepenį geriausiai žino pajūrio gyventojai. Palangiškis kartais pasirodo žiniasklaidoje.

Savo biografijoje D.Kepenis nurodo, kad Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentu pirmą kartą buvo išrinktas 1990 metais, o dabar jau yra perrinktas aštuonis kartus.

Dainius Kepenis
Dainius Kepenis

Biografijoje rašo, kad yra didžiausių pasaulyje žiemos maudynių organizatorius, pasaulio 1000 mylių bėgimo čempiono ir Guinesso rekordininko P.Silkino treneris, daugelio sveikatingumo mokytojų mokytojas, kelių šimtų sveikatingumo švenčių organizatorius, įkūręs šalyje per 60 sveikuolių klubų, Lietuvos sveikatos rūmų steigėjas.

D.Kepenis garsėja ne tik sveikuolišku gyvenimo būdu, bet ir prieštaringais pasisakymais. Jis kategoriškai nusiteikęs prieš skiepus, nes esą skiepuose yra beždžionių liekanų, netgi moterų abortų liekanų.

Į Seimą rikiuojasi ūkininkai

Mandatą užsitikrinęs Viktoras Pranckietis nurodo esantis Aleksandro Stulginskio universiteto Agronomijos fakulteto dekanas, kuris ūkininkauja nuo 1999 metų, o pagrindinė jo veikla – sodininkystė.

Andriejus Stančikas – taip pat ūkininkas, nuo 2001 metų žemės ūkio kooperatinės bendrovės „Pieno gėlė“ organizatorius ir valdybos pirmininkas, dirbęs Plungės rajono savivaldybėje, Lietuvos žemės ūkio rūmų pirmininkas, įvairių ūkininkų asociacijų narys.

Guoda Burokienė nurodo, kad jos veikla susijusi su kaimo ir regionų žmonių reikalais. Būsima parlamentarė 2001 m. buvo viena iš Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos kūrėjų, buvo išrinkta organizacijos pirmininke ir iki šiol jai vadovauja.

Bronius Markauskas nuo 1990 metų yra Klaipėdos rajono Trušelių kaimo ūkininkas, dirbo Klaipėdos rajono taryboje. Jis 2004 m. jau buvo išrinktas Seimo nariu, bet 2006-aisiais atsisakė Seimo nario mandato, yra vadovavęs Lietuvos žemės ūkio rūmams.

Nuotr. iš lvzs.lt/Viktoras Rinkevičius
Nuotr. iš lvzs.lt/Viktoras Rinkevičius

Dvi kadencijas parlamentaru anksčiau buvęs Biržų politikas ir verslininkas Viktoras Rinkevičius grįš dirbti į Seimą. Nuo 2008-ųjų jis yra bendrovės „Biržų žemtiekimas“ generalinis direktorius, valdybos pirmininkas, yra dirbęs rajono taryboje.

Kovotojas prieš skalūnų dujų paiešką

Į Seimą su „valstiečiais“ taip pat pateko buvęs Kupiškio rajono meras Jonas Jarutis.

Būsimas parlamentaras Mindaugas Puidokas yra buvęs neetatiniu Kauno laikraščių korespondentu, LNK Žinių tarnybos užsienio naujienų redaktoriumi, yra dirbęs bendrovėje komercijos direktoriumi. Biografijoje nurodo 2013-aisiais kartu su KTU studentais atlikęs tyrimą, kurio pagrindu parengė peticiją dėl skalūnų dujų žvalgybos ir išgavimo uždraudimo Lietuvos teritorijoje, taip pat, kad profesionaliai teisėjavo Lietuvos studentų krepšinio lygoje, Lietuvos moterų krepšinio lygoje, Kauno krepšinio mėgėjų lygoje.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Dovilė Šakalienė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Dovilė Šakalienė

Dovilė Šakalienė žinoma iš komentarų žiniasklaidoje ir „Žinių radijuje“ vestų laidų.

Mandatą iškovojusi Dovilė Šakalienė žinoma iš komentarų žiniasklaidoje ir „Žinių radijuje“ vestų laidų. 2004–2015 m. dirbo Žmogaus teisių stebėjimo institute nuo projektų vadovės iki vykdančiosios direktorės.

Į Seimą patekęs Šiaulių vicemeras Stasys Tumėnas nurodo turintis daugiau nei 25 metų vadybinio darbo patirtį, įgytą dirbant fakulteto dekanu, leidyklos vadovu, Šiaulių universiteto senate, taryboje, savivaldybėje.

Biografijoje jis išvardijo savo veiklos prioritetus: kultūra, švietimas, sportas, regioninė politika, smulkusis verslas, jaunimo užimtumas, emigracijos problemos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius