-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
Prenumeruoti
2010 05 06

Finansų ministrė I.Šimonytė: situacija Graikijoje kelia nerimą

Graikijai sunkiai bandant išbristi iš didžiulės finansų krizės, Lietuvos finansų ministrė Ingrida Šimonytė giria lietuvių supratingumą ir tikina, kad tai yra finansinio stabilumo laidas.
Finansų ministrė Ingrida Šimonytė.
Pasak finansų ministrės Ingridos Šimonytės, teigiamą efektą valstybės biudžetui gali duoti tik papildomas išlaidų mažinimas. / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

„Tas Lietuvos žmonių atsidavimas, kurį žmonės iki šiol demonstravo, ir buvo laidas, garantija to, kad mes galime pasiskolinti ir vykdyti įsipareigojimus žmonėms“, – interviu Žinių radijui sakė finansų ministrė.

Anot jos, kadangi Lietuvoje pajamų, surenkamų į biudžetą, nepakanka visoms išlaidoms apmokėti, nemažam deficitui apmokėti reikia skolintis.

„Bet juk streikais dar labiau blogintume šalies galimybes finansuoti savo anksčiau paimtas skolas ir apmokėti skirtumą tarp pajamų ir išlaidų. Tai gali atvesti šalį prie suirutės, bet dėl to pinigų mokėti toms išmokoms, dėl kurių žmonės nerimauja, tikrai neatsiras“, – tvirtino I.Šimonytė.

Finansų ministrės teigimu, situacija Graikijoje kelia nerimą.

„Mes patys vis dar gyvename skolon, tiesa, ne tokiais mastais kaip Graikija, ačiū Dievui. Graikija yra pavyzdys, kaip galėjo atsitikti, jeigu, pavyzdžiui, praėjusiais metais mes būtume nieko nedarę, tiesiog bandę ir toliau gyventi skolon. Ir štai vieną dieną mums visi skolintojai pasako, kad mums daugiau nebeskolins. Bet mes ir dabar skolinamės nemažai, todėl bet kokie neramumai, bet kokie finansų rinkų sukrėtimai, bet koks neigiamas poveikis valstybei, turinčiai didesnį deficitą, jau savaime yra problema, nes tai gali padidinti palūkanų normas“, – sakė I.Šimonytė.

Jos žodžiais, situacija Graikijoje taip pat gali turėti įtakos tam trapiam atsigaunančiam Europos Sąjungos ūkio augimui, nuo kurio yra priklausoma Lietuva.

„Nenorėčiau dramatizuoti, kad tas neigiamas poveikis būtinai bus, tačiau situacija yra trapi ir būtų gerai, jeigu visi šie neramumai ar nesusipratimai baigtųsi kuo greičiau, o Graikijos valdžiai bei visuomenei pavyktų kuo greičiau susitarti. Nėra kito būdo, kai šalis yra taip prasiskolinusi, kaip grįžti prie pajamų ir išlaidų subalansavimo“, – tvirtino I.Šimonytė.

Šešiolikos euro zonai priklausančių šalių finansų ministrai sutarė skolų naštos prislėgtai Graikijai skirti paskolų, kad padėtų šiai valstybei išvengti nemokumo.

Mainais Graikija sutiko įgyvendinti griežtą taupymo programą, pagal kurią bus smarkiai apkarpytos valstybės išlaidos ir padidinti mokesčiai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius