Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 22d. 12:50

Į skylėtą VEKS piniginę netilpo per 200 renginių

VŠĮ „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009" ženklas.
Redo Vilimo/BFL nuotr. / VŠĮ „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009" ženklas.

VšĮ „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ valdyba patvirtino naują, sumažintą „Vilniaus – Europos kultūros sostinės 2009“ (VEKS) renginių programą, kurioje atsisakyta 21 projekto, dar 11-os likimas turėtų paaiškėti per artimiausias dienas. Sostinės gyventojai ir svečiai vietoj žadėtų 900 renginių per šiuos metus turėtų sulaukti iki 700.

„77 projektai galutinai suformuoti kaip vykdoma programa be klaustukų. Taip pat valdyba nusprendė siūlyti dalininkams į finansuojamų projektų sąrašą įtraukti dar 11 projektų, kurie yra atrinkti atsižvelgiant į jų tęstinumą, atitikimą atrankos kriterijų, – pranešė VšĮ VEKS vadovas Rolandas Kvietkauskas. – Liūdnesnė, tačiau svarbi žinia, kad 21 projektas lieka nefinansuojamas. Nė vienam iš šių projektų vykdytojų mes neturime formalių įsipareigojimų, „Be2gether“ yra tęstinis festivalis, kuris, be kultūrinės reikšmės, atneša ir ekonominę naudą, padeda šaliai pasireklamuoti, užtikrina didelį turistų srautą. O be to, pusė skiriamų lėšų po festivalio grįš į valstybės biudžetą mokesčių pavidalu.tačiau su jais dar bendrausime asmeniškai, galbūt rasime kitų išeičių. Deja, bet visi projektai tikrai netelpa į piniginę.“

Tarp finansavimo negavusių projektų pateko „Menas netradicinėse erdvėse“, „Monmartrų suvažiavimas“, Europos jaunimo festivalis „Jauna Europa“, Subkultūrų festivalis ir kiti.

Dar 18 projektų bus įgyvendinami pačių vykdytojų ar rėmėjų lėšomis. Galutinis finansuojamų projektų sąrašas bus paskelbtas gegužės 1 dieną.

Visiems VEKS programos renginiams įgyvendinti planuojama skirti per 27 milijonus litų. Dar 5,2 milijono litų kofinansuojamam projektui „Europos menų mokykla“ ruošiasi skirti Europos Komisija.

Tarp kitų projektų finansavimą turėtų gauti ir vilniečiams jau pažįstami „Kultūros naktis. Tebūnie naktis!“, Gatvės muzikos diena bei prieštaringų vertinimų dėl valstybės finansavimo sulaukęs roko festivalis prie Baltarusijos sienos „Muzika griauna sienas“ („Be2gether“). Šiam renginiui skirta 780 tūkstančių litų.

„Be2gether“ yra tęstinis festivalis, kuris, be kultūrinės reikšmės, atneša ir ekonominę naudą. Šis festivalis padeda šaliai pasireklamuoti, užtikrina didelį turistų srautą. O be to, pusė skiriamų lėšų po festivalio grįš į valstybės biudžetą mokesčių pavidalu“, – sprendimą dėl finansavimo aiškino VšĮ VEKS valdybos pirmininkas Gintautas Babravičius.

Nuo vasario mėnesio, pasikeitus VEKS vadovybei, buvo stengiamasi optimizuoti pačios VšĮ VEKS administravimo sąnaudas.

„Mes išsėmėme vidinius rezervus, sumažinome personalo etatų skaičių nuo 43 iki 33, o metų viduryje turėtų likti 20 darbuotojų. Pamažu keičiant ir išlaikant įstaigos efektyvumą mums pavyko iš administravimo sąnaudų 300 tūkstančių litų perkelti projektų vykdymui“, – pasiekimais džiaugėsi VšĮ VEKS vadovas.

Šią dieną turime per 80 milijonų litų skolų, kurios, atsižvelgiant į galimybes, atiduodamos pagal grafiką.Vis dėlto įstaigą iki šiol slegia skolos, atsiradusios iš neatsiskaitymų su projektų vykdytojais.

„Šią dieną turime per 80 milijonų litų skolų, kurios, atsižvelgiant į galimybes, atiduodamos pagal grafiką“, – tikino G.Babravičius.

Tarp tokių projekto vykdytojų, su kuriais dar neatsiskaityta, yra ir VšĮ Kaukių akademija, kuri Vilniuje pristatė savaitės trukmės ledo skulptūrų projektą „Ledinis barokas“.

„Finansavimą teikianti Kultūros ministerija abejojo, ar viskas šiame projekte vyko pagal tikslias taisykles ir procedūras. Mes atsakėme į visus klausimus ir, mūsų nuomone, šis projektas taisykles atitiko, todėl turėtų būti visiškai atsiskaityta už šį įvykdytą projektą. Jokios kitos žinios iš Kultūros ministerijos negavome“, – aiškino R.Kvietkauskas.

Šiais metais jau įgyvendinta arba dar įgyvendinama 17 VEKS projektų, suteikusių sostinės gyventojams ir svečiams per 60 renginių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min