Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į teismą – dėl vienos raidelės

Plaktukas
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Plaktukas
Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
A A

Uostamiestyje gyvenančiam Tomui Klimčauskui šešerius metus nepavyksta ištaisyti į gimimo liudijimą neteisingai įrašytos pavardės. Valdininkai pataria teisybės ieškoti teisme, nors klaida minėtame dokumente akivaizdi.

Klaipėdiečio seneliai, proseneliai ir visi kiti giminaičiai yra Klimčiauskai, tik Tomas ir jo mama dėl valdininkų kadaise padarytos klaidos tapo Klimčauskais. „Klaipėdos savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojos atsisako taisyti šią akivaizdžią klaidą“, – LŽ skundėsi trečią dešimtį perkopęs vyras.

Norėdamas įrodyti esąs teisus Tomas kantriai ieškojo papildomų dokumentų Pietų Lietuvoje, iš kur yra kilęs, ir Centriniame valstybės archyve Vilniuje. Vyras kreipėsi ir į Valstybinę lietuvių kalbos komisiją. Jos pateiktoje išvadoje teigiama, kad taisyklinga pavardės forma – Klimčiauskas.

Nešinas šūsnimi dokumentų, giminaičių antkapių nuotraukomis ir neabejodamas savo sėkme Tomas atėjo į Civilinės metrikacijos skyrių. Tačiau jo prašymas buvo atmestas. Keisčiausi Tomui pasirodė minėto skyriaus darbuotojos Lijanos Lickūnienės žodžiai apie jo pateiktus prosenelių pasus: „Tai jų pavardės netaisyklingos.“ Valdininkės nesudomino net Tomo argumentas, kad Lietuvių pavardžių žodyne tėra vienintelė šios pavardės forma – „Klimčiauskas“.

Civilinės metrikacijos skyriaus atsakyme Tomui tvirtinama, kad jo pavardė yra netaisytina, nes esą trūksta tai įrodančių dokumentų: senelio gimimo liudijimo ir senelių santuokos liudijimo.

„Daugybė žmonių Lietuvoje gyvena su neteisingai užrašytomis pavardėmis, ir nieko“, – sakė Metrikacijos skyriaus vedėja Gražina Misevičienė. – Taip, jis pateikė daugybę dokumentų, nuorašų, kopijų ir pažymų. Tačiau mums to nepakanka. Vadovaujamės Pavardžių taisymo taisyklėmis, o pagal jas mums trūksta civilinės būklės aktų. Aš nekalta, bet yra tokia tvarka.“

Anot G.Misevičienės, Tomas dar gali išpildyti savo norą – jam reikia kreiptis į teismą. „Jo sukauptus dokumentus teismas gal ir palaikys tinkamais įrodymais. Tada būtume įpareigoti vykdyti teismo sprendimą“, – LŽ aiškino valdininkė.

Tomas neatmeta galimybės kreiptis į teismą. „Švaistyti valstybės lėšas dėl vienos raidelės man atrodo didelė prabanga, bet nebematau kitos išeities“, – tvirtino jis. Kol kas T.Klimčauskas Civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojų veiksmus apskundė uostamiesčio savivaldybės administracijai, kuri šiuo metu atlieka tarnybinį patikrinimą.


 

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min