Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Valstybinio Vilniaus mažojo teatro vadovus pretenduoja trys kandidatai

Mažajame teatre įvyko spektaklio „Freken Julija“ premjera.
Martyno Siruso / adfoto.lt nuotr. / Mažasis teatras
Šaltinis: BNS
0
A A

Kaip BNS šeštadienį sakė kultūros ministro atstovė spaudai Vaiva Gogelienė, neatskleidusi kandidatų pavardžių, nugalėtojas, vadovausiantis teatrui ateinančius penkerius metus, paaiškės liepos 29-ąją.

Tai ne vienintelis konkursas dėl teatro vadovo pareigų, kurį šiuo metu organizuoja Kultūros ministerija. Dėl Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro vadovo posto varžosi penki kandidatai. Kuris iš jų nugalės, paaiškės liepos 20–ąją.

Pastaruosius penkerius metus prieš 20 metų įkurtam Vilniaus mažajam teatrui oficialiai vadovavo jį įkūręs Rimas Tuminas, kuris taip pat eina ir Maskvos J.Vachtangovo teatro vadovo pareigas. Jo sutartis su šiuo garsiu Maskvos teatru sudaryta iki 2013 metų.

Iš pretendentų tapti Valstybinio Vilniaus mažojo teatro vadovais reikalaujamas turėti aukštąjį universitetinį ar jam prilygintą meno srities, humanitarinių mokslų ar socialinių mokslų išsilavinimą, ne mažesnę kaip 5 metų vadovaujamo darbo patirtį. Kandidatai taip pat privalėjo žinoti kultūros politikos nuostatas, išmanyti kultūros ir meno sklaidos ir plėtros procesus, turėti įgūdžių strateginio planavimo, kultūros politikos įgyvendinimo, išteklių ir personalo valdymo srityse, mokėti vertinti esamą kultūros ir meno aplinką, mokėti organizuoti ir planuoti teatro darbą.

Pretendentai turėjo parengti Valstybinio Vilniaus mažojo teatro penkerių metų perspektyvinę kūrybinės veiklos programą.

Su konkursą laimėjusiu asmeniu bus sudaroma terminuota darbo sutartis penkeriems metams.

Vilniaus mažasis teatras įkurtas 1990 metais. 1997 metais jam suteiktas valstybinio teatro statusas. 1999 metais už nuopelnus Vilniaus miestui jis apdovanotas garbingu sostinės savivaldybės apdovanojimu – šv. Kristoforo statulėle.  

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min