Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2011 02 21

Į vidurinio ugdymo programas įtraukiama žydų-judėjų tikyba, išbraukiamas civilizacijų istorijos kartojimas

Moksleiviai mokyklose galės rinktis žydų-judėjų tikybą, jiems nereikės kartoti civilizacijų istorijos, o šioje programoje privalės gilintis tik į Lietuvos istoriją.
Gintaras Steponavičius
Gintaras Steponavičius / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

Tokie pokyčiai numatomi vidurinio ugdymo programoje.

Pirmadienį Švietimo ir mokslo ministerijoje pristatant atnaujintas vidurinio ugdymo programas, ministras Gintaras Steponavičius teigė, kad jos keičiamos atsižvelgiant ir į tai, kad tarptautiniai tyrimai rodo nedidelį Lietuvos moksleivių pažangumą.

„Moksleiviams ir visuomenei aiški žinia – kad judame nuo kalimo kultūros mokykloje iki mąstančios pilietiškos asmenybės ugdymo“, – sakė G.Steponavičius.

Lietuvių kalbos ir literatūros programoje, anot ministro, numatoma daugiau dėmesio skirti kalbos vartojimo praktikai, viešo kalbėjimo ir teksto rašymo gebėjimams.

„Ugdoma mokinių tapatybė ir savivertė kaip atsvara saviniekai, suteikiami bendrieji humanitarinės kultūros pagrindai, daugiau dėmesio skiriama kalbos vartojimo praktikai, viešo kalbėjimo ir teksto rašymo gebėjimams. Lietuvos mokiniai geba gerai atkartoti, bet stokojame gebėjimo interpretuoti, viešai reikšti ir vertinti dalykus“, – kalbėjo G.Steponavičius.

Istorijos programoje ketinama koncentruotis į Lietuvos istoriją – daugiau dėmesio skirti pokario kovoms, holokausto, nepriklausomos Lietuvos istorijai, tačiau bus atsisakoma detalaus senosios civilizacijos kurso kartojimo, kuris lieka pagrindinėje mokykloje.

Mokytojas Evaldas Bakonis per spaudos konferenciją teigė, kad taip nuspręsta del to, kad moksleiviai galėtų labiau gilintis į vieną sritį – Lietuvos istoriją, ir „nešuoliuotų“ per temas, kaip esą būdavo anksčiau.

„Įvyko lituanizacija – padidintas Lietuvos istorijos svoris, centrine programos ašimi laikoma Lietuvos visuomenės istorijos raida“, – kalbėjo jis.

Dorinio ugdymo programoje vietoj vienos katalikų tikybos programos parengti trys pasirenkamieji moduliai, parengta nauja žydų-judėjų tikybos programa, atnaujintos ir kitų konfesijų tikybos programos. Etikoje bus galima rinktis vieną iš trijų naujų modulių – profesinės, šeimos etikos bei etikos ir kino.

Matematikos kurse skatinama naudotis naujomis informacinėmis technologijomis, bus galima pasirinkti logikos kursą, o informacinių technologijų programa papildyta saugaus bendravimo socialiniuose tinkluose kursu. Gamtos moksluose ketinama daugiau dėmesio skirti praktiniams tiriamiesiems darbams, įtrauktos naujausios gamtos mokslų aktualijos, pavyzdžiui, biotechnologijos.

Menuose esą bus suteikiama daugiau galimybių realizuoti meninius interesus, pavyzdžiui, filmų kūrimo, fotografijos, grafinio dizaino, kompiuterinių muzikos technologijų.

Kūno kultūroje, anot G.Steponavičiaus, „šuolio per ožį normatyvo nebelieka“ – esą atsisakoma ypatingų fizinių pastangų reikalaujančių normatyvų.

„Tai leidžia pereiti prie tikslingo ir kūrybingo mankštinimosi suvokiant sveikatos stiprinimo ir judėjimo naudą“, – teigė ministras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius