Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2010 08 19

Infekuotieji ŽIV: visuomenės požiūris keičiasi

Keliolika metų su grėsmingu ženklu – ŽIV – gyvenantys žmonės teigia pastaraisiais metais pajutę, kad visuomenės požiūris į juos ėmė keistis.
Anot J.Andriušio, pažinties su asmeniu, užsikrėtusiu ŽIV, nereikėtų pradėti nuo klausimo, kaip jis susirgo.
Anot J.Andriušio, pažinties su asmeniu, užsikrėtusiu ŽIV, nereikėtų pradėti nuo klausimo, kaip jis susirgo. / A.Kripaitės/15min.lt
Temos: 3 Infekcija AIDS ŽIV

Nevyriausybinė organizacija „Pozityvus gyvenimas“, vienijanti ŽIV/AIDS paliestuosius, penktadienio vakarą klaipėdiečius ir miesto svečius kviečia į Tolerancijos šventę „Meridiano“ aikštėje. Šventės išvakarėse organizacija pakvietė į atvirą pokalbį su infekuotaisiais ŽIV.

Anot organizacijos vadovo Jurgio Andriušio, yra klausimas, kurio patariama neužduoti infekuotajam: „Kaip užsikrėtėte?“ Pagal tai, anot J.Andriušio, imama rūšiuoti žmones. „Manau, kad pokalbio metu žmogus gali pats atsakyti, jei to norės“, – teigė jis.

Anot klaipėdiečio Edmundo, diagnozę sužinojusio prieš keturiolika metų, praėjusiame dešimtmetyje ši liga daugeliui atrodė lyg baubas. „Kai tik sužinojau diagnozę, atrodė, kad visi tik ir bado į mane pirštais, kad viską žino. Dabar aiškėja, kad nieko tokio baisaus nėra. Stipriai pasikeitė ir medikų požiūris“, – teigė klaipėdietis. Gydymo išlaidoms jam kas mėnesį prireikia apie poros tūkstančių litų, tačiau dalią lengvina tai, kad vaistai yra kompensuojami.

Prieš metus susirgęs Renaldas pasakojo iš pradžių nė nežinojęs, kaip reaguoti į pribloškiančią naujieną. Šoką patyręs jaunas vyras net ėmė juoktis. „Visokių minčių kilo, net ir tokių, kaip vartoti narkotikus tol, kol numirsiu. Vėliau pradėjau dėlioti pliusus ir minusus, nusprendžiau gyventi blaiviai ir kabintis į gyvenimą“, – sakė jis. Renaldas pastebėjo, kad kai kurie medikai, žinodami, jog jis yra užsikrėtęs ŽIV, teikia jam pirmenybę, pasirūpina, kad laiku būtų paguldytas į ligoninę.

Oficialiais duomenimis šiuo metu Lietuvoje yra per 1600 ŽIV infekuotų asmenų, apie trečdalis jų gyvena Klaipėdoje. Dažniausiai infekuotieji nėra sulaukę nė 30 metų.

„Sužinoti nereikia bijoti, reikia bijoti nesužinoti to laiku“, – teigė J.Andriušis.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius