Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Inspektorius parduotuvė nustebino pažeidimų gausa

Pareigūnai rado kontrabandinių prekių.
VMI nuotr. / Pareigūnai rado kontrabandinių prekių.
Šaltinis: 15min
0
A A

Alytaus rajone patikrinę parduotuvę-barą, pareigūnai nustatė mokestinių pažeidimų ir rado nelegaliai įsigytų prekių.

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) informuoja, kad Vilniaus apskrities mokesčių inspekcijos (toliau – Vilniaus AVMI) darbuotojai kartu su Policijos kriminalinio biuro ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos Varėnos rinktinės Operatyvinės veiklos skyriaus pareigūnais, Alytaus rajone patikrino parduotuvę barą, kuriame rado ne tik kontrabandinių prekių, bet ir nustatė neapskaitytų pajamų, teigiama išplatintame pranešime.

Operatyvaus patikrinimo metu parduotuvėje ir bare pareigūnai atlikto kontrolinį cigarečių ir alkoholinių gėrimų pirkimą, tačiau pardavėja sumokėtų pinigų elektroniniu kasos aparatu neapskaitė ir neišdavė „pirkėjams“ čekio – kasos aparatas, baigiantis darbo dienai, buvo net neįjungtas. Inspektoriams inventorizavus grynuosius pinigus kasoje, paaiškėjo, kad neapskaitytų pinigų yra ir daugiau – apie 800 litų. Už šiuos pažeidimus pardavėjai surašytas administracinės teisės pažeidimų protokolas.

Minėtos parduotuvės patalpose pareigūnai taip pat rado daugiau nei 800 litų vertės alkoholinių gėrimų, kurių įsigijimą patvirtinančių dokumentų įmonės atstovai neturėjo. Rasta ir apie 3,65 l alkoholio kvapą skleidžiančio skaidraus skysčio įvairios talpos plastikiniuose buteliuose.

Parduotuvė galėjo „pasigirti“ ir kontrabandinių cigarečių įvairove: pareigūnai suskaičiavo, kad pagalbinėse patalpose rastų tabako gaminių, paženklintų rusiškomis banderolėmis vertė – apie 700 litų.

„Šis pavyzdys iliustruoja su kokio pobūdžio pažeidimais paskutiniuoju metu dažnai susiduria Valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotojai: prekiaujama nelegaliai įsigytomis prekėmis, gautos pajamos neapskaitomos, daromi įvairūs kiti pažeidimai. Ir nors įmonė, nedidelė, o miestelyje gyvena vos daugiau nei 100 gyventojų, joje nustatyti pažeidimai apima kelių institucijų kompetenciją“, – sako VMI Kontrolės departamento direktorius Artūras Klerauskas, pridurdamas, kad kuo didesnė įmonė ir jos valdomi piniginiai srautai, tuo didesnio masto pažeidimai yra nustatomi.

„Kontroliuojame įvairaus masto verslo subjektus: atsižvelgiant į jų veiklos pobūdį ir veiklos apimtis, taikomos atitinkamos analizės bei kontrolės priemonės. Kadangi mokesčių administratorius įmones tikrinimui pasirenka tik atidžiai išanalizavęs turimus duomenis, praktiškai visuomet nustatome pažeidimų“, – sako A. Klerauskas.

Patikrinimo metu rasti alkoholio produktai ir kontrabandiniai tabako gaminiai yra sulaikyti, bus sprendžiamas klausimas dėl jų konfiskavimo. Paimti neaiškios kilmės skaidraus skysčio mėginiai yra tiriami. VMI primena, kad įmonei, pažeidusiai Alkoholio kontrolės įstatymą gresia bauda nuo 500 iki 2 tūkst. litų, o dėl Tabako kontrolės įstatymo pažeidimų – bauda nuo 10 tūkst. iki 30 tūkst. litų, be to, gresia licencijos verstis mažmenine prekyba tabako gaminiais panaikinimas.

Dėl įmonėje nustatytų pažeidimų pradėtas ikiteisminis tyrimas.

VMI primena, kad apie mokestinius pažeidimus galima pranešti trumpuoju VMI pasitikėjimo telefonu. 1882, užpildžius anketą VMI interneto svetainėje www.vmi.lt arba atvykus į bet kurį mokesčių inspekcijos teritorinį skyrių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min