2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2020 09 11 /15:58

Iš daugyklos Kauno rajone išgelbėti 82 šunys: nieko neįtarė net toje pačioje gatvėje gyvenantis seniūnaitis

Rugsėjo 10-osios vakarą Kauno rajono Naujasodžio kaime vyko dar viena, bene didžiausia iki šiol Lietuvoje, šunų paėmimo operacija. Iš vienos galimai nelegalios veisėjos paimti net 82 šunys. „Baisi netvarka ir smarvė“, – 15min pripažino vietoje buvusi Karmėlavos seniūnė Violeta Armolaitienė. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Kauno rajone iš galimai nelegalios daugyklos paimti 82 šunys
Kauno rajone iš galimai nelegalios daugyklos paimti 82 šunys / Skaitytojo nuotr.

Vėlyvą ketvirtadienio vakarą Andrius Tapinas savo feisbuko paskyroje paskelbė įrašą apie tuo metu Kauno rajone baigiamą vykdyti šunų paėmimo operaciją.

15min skaitytojo nuotr./Kauno rajone iš galimai nelegalios daugyklos paimti 82 šunys
15min skaitytojo nuotr./Kauno rajone iš galimai nelegalios daugyklos paimti 82 šunys

„Šiuo metu Kauno rajone baigiasi turbūt didžiausia šunų paėmimo operacija, kurią įvykdė Laisvės TV, policijos ir VMVT atstovai bei gyvūnų globos organizacijų GGI – Gyvūnų gerovės iniciatyvos, VšĮ „Dogspotas“ ir Gyvūnų globos organizacijos „Lesė“ mobilioji komanda.

Po 12 valandų budėjimo, bendravimo su šeimininke, kuri bandė apgaudinėti, apsimesdama, jog yra ne namie ,ir siūlydama atvažiuoti rytoj, po aplinkinių gyventojų, važinėjančių pirmyn atgal, spaudimo, iš namo buvo išvaduota ir perimta 81 itin prastomis sąlygomis laikytas šuo“, – skelbiama A.Tapino įraše.

Pasak jo, kai kurie keturkojai narvuose buvo sugrūsti po šešis. Didžiojoje dalyje narvų nebuvo net vandens dubenėlių, šunys gyveno savo išmatose, 11 iš jų – ką tik gimę.

„Taip, jūs nesuklydote – 81 šuo. Savininkė buvo registruota kaip veisėja, laikanti dvi buldogų veislės kales. Šunys perduoti ne operacijoje dalyvavusioms prieglaudoms, tačiau į įvykio vietą vakare atvykusiems „Nuaro“ atstovams, kurie turi sutartį su Kauno rajono savivaldybe“, – toliau rašė A.Tapinas.

15min pakalbinta Karmėlavos seniūnė Violeta Armolaitienė teigė pati ketvirtadienio vakarą vykusį į vietą. Iškvietimo ji sulaukė iš policijos pareigūnų bei Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistų. Galimai nelegali veisėja įsikūrusi Naujasodžio kaime, sodų teritorijoje.

„Ši moteris man nėra žinoma. Iš kaimynų jokių skundų nebuvo. Nei kvapo, nei triukšmo niekas nejautė. Seniūnaitis gyvena toje pačioje gatvėje, bet ir nieko neįtarė. Prieš 10 metų, taip, buvo nusiskundimų dėl tos gyventojos – dėl triukšmo bei kvapo. O po to ramu. Galvojo visi, kad veiklos ji nebevykdo“, – pasakojo V.Armolaitienė.

Galimai nelegalioje daugykloje ji išbuvo iki 2 valandos nakties, kuomet visi išsiskirstė.

„Baisi netvarka, stiprus kvapas. Didžiulis sodo namas, iš išorės nekrentantis į akis, tvora. Rasti ir paimti 82 šunys. Šiandien pradėtas ikiteisminis tyrimas, tad nelabai galiu daugiau ką ir pasakoti. Kai aš atvažiavau, ji (sodo šeimininkė ir galimai nelegali veisėja) jau nesipriešino“, – teigė seniūnė.

Paklausta, ar Karmėlavos apylinkėse daugiau neatrasta jokių nelegalių veisėjų pėdsakų, ji patikino, kad po įvykių Kretingos rajone buvo apklausti gyventojai, domėtasi, bet nieko neaptikta.

„Nėra skundo, negalime važiuot ir tikrinti“, – paaiškino V.Armolaitienė.

Skaitytojo nuotr./Kauno rajone iš galimai nelegalios daugyklos paimti 82 šunys
Skaitytojo nuotr./Kauno rajone iš galimai nelegalios daugyklos paimti 82 šunys

Informaciją apie įvykį penktadienio popietę išplatino ir Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), pranešusi, kad rugsėjo 10 ir 11 dienomis VMVT Kauno departamento inspektoriai, dirbdami su policijos pareigūnais, gyvūnų gerovės aktyvistais ir „Laisvės TV“ žurnalistais, turėdami įtarimų dėl galimo nelegalaus gyvūnų veisimo, patikrino gyvūnų laikymo vietą Kauno rajone. Nors šis asmuo VMVT buvo užregistravęs savo veiklą ir deklaravęs, kad laiko dvi prancūzų buldogų kalytes, tačiau patikrinimo metu paaiškėjo, kad gyvūno veisimo mastas šioje vietoje galimai kur kas didesnis.

„Patikrinimo metu iš viso surasti 82 šunys, kurie buvo laikomi mažuose, nepritaikytuose garduose, neturėjo nei vandens, nei pakankamai pašaro, tinkamo šių augintinių šėrimui. Visi šunys perduoti gyvūnų globos įstaigai. Tyrimas tęsiamas, gyvūnus apžiūrės ir sveikatos būklę įvertins nepriklausomi veterinarijos specialistai. Atsižvelgiant į jų pateiktas išvadas, bus sprendžiama dėl ikiteisiminio tyrimo dėl žiauraus elgesio su gyvūnais inicijavimo“, – rašoma VMVT pranešime spaudai.

Kauno apskrities policija 15min patvirtino, kad penktadienį dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis. Už žiaurų elgesį su gyvūnais numatyta maksimali bausmė – laisvės atėmimas iki vienerių metų.

Šiuo metu policija laukia specialistų išvadų dėl gyvūnų būklės.

„Nuaro“ direktorė Jurgita Gustaitienė teigė, kad tik gavus pranešimą, buvo kalbama apie tai, jog į prieglaudą reiks patalpinti 10–20 šunų. Buvo išsiųstas pirmasis ekipažas darbuotojų. Vėliau paaiškėjo, kad tų keturkojų – daug daugiau. Netrukus Naujasodžio kaime jau buvo susirinkę visi galimi „Nuaro“ ekipažai.

„Rastas kosminis skaičius gyvūnų. Bus ką veikti. Visi mūsų padėjėjai ir darbuotojai yra lengvame šoke, apsvaigę nuo pamatyto vaizdo. Patalpos tokios, kad nėra elementarių žmogui buitinių sąlygų. Gyvūnai gyvena mažuose narveliuose, panašu, kad loti negali. Veterinarijos tarnyba samdys ekspertus, jie įvertins. Gal tiems šuneliams perkirptos kokios balso stygos, kad jie nelotų“, – kraupią situaciją apibūdino J.Gustaitienė.

Skaitytojo nuotr./Kauno rajone iš galimai nelegalios daugyklos paimti 82 šunys
Skaitytojo nuotr./Kauno rajone iš galimai nelegalios daugyklos paimti 82 šunys

Pasak jos, iš pirminės apžiūros akivaizdžiai matomi gyvūnų odos pažeidimai, susivėlę jų plaukai, įaugę nagai, o tvaikas aplinkoje toks, kad, rodos, net svaigina.

„Visko esame matę, bet šis atvejis – išskirtinis. Tai iki šiol man žinoma didžiausia ferma gyvūnų. Visuomenė pamatys, iš kokių sąlygų tie gyvūnai iškeliauja. Gaila. Turime tikrai apie daug ką pagalvoti. Šis žmogus (veisėja – aut. past.), nemanau, kad galėtų kada veiklą vykdyti iš viso daugiau. Nemanau, kad gali pasitaisyti. Visokių tų veisyklų yra, bet ši – pati pati baisiausia. Tai yra pragaras žemėje“, – įsitikinusi kalbėjo J.Gustaitienė.

Anot jos, šunų šeimininkė ne iš karto sutiko augintinius tarnyboms atiduoti: teigė, kad ji gyvūnus myli, prižiūri. Tikino, kad kitų gyvūnus prižiūri, kartais šuniukus parduoda, kad turėtų už ką likusius maitinti.

„Tai yra pragaras žemėje“, – įsitikinusi kalbėjo J.Gustaitienė.

„Visame name – absoliuti tamsa. Švietėmės mobiliaisiais telefonais. Nėjo nei klinikinės apžiūros vietoje išsamios atlikti“, – teigė „Nuaro“ direktorė.

Paklausta, ar įstaigoje užteks vietos 80 šunų, ji pripažino, kad tai – didžiulis iššūkis organizacijai. Kasdien į įstaigą įprastai patenka po 10 šunų. J.Gustaitienė tikisi, gavus leidimą, sulaukti kitų geranoriškų organizacijų pagalbos. Vis dėlto, anot jos, šie gyvūnai yra su specialiais poreikiais – tai nėra sveiki, laimingi, gražūs keturkojai.

Penktadienio popietę „Nuaro“ direktorė 15min informavo, kad leidimo išdalinti paimtus šunis per kelias įstaigas, ji negavusi.

VIDEO: Nufilmuotos sąlygos, kuriomis Kauno rajone buvo laikomi 82 šunys

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) nuo praėjusio ketvirtadienio, rugsėjo 3 dienos, jau inicijavo 33 tyrimus dėl gyvūnų gerovės ir laikymo sąlygų pažeidimų, galimai nelegalios gyvūnų veisimo veiklos įvairiose vietose Lietuvoje. Iki šios dienos gyvūnų globos įstaigoms jau perduotas 331 šuo, 9 katės, taip pat konfiskuota ir keletas smulkių gyvūnų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min