Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš diržų – meno kūriniai

Diržų sraigė
Parodos rengėjų nuotr. / Diržų sraigė
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Meną galima kurti iš visko – šią gerai žinomą tiesą savo pavyzdžiu įrodo visuomenės pažangos akcijos „Nereikia diržo!“ iniciatyva sukurti darbai. Nuo penktadienio meną, sukurtą iš diržų, kauniečiai galės išvysti Kauno paveikslų galerijoje.

Pagrindinė visiems kūriniams naudota medžiaga – diržai, kuriuos akcijai dovanojo Lietuvos žmonės, šiuo simboliniu veiksmu pritardami raginimui atsisakyti diržo, kaip bausmės priemonės.

„Į akciją, skatinančią atsisakyti smurto prieš vaikus, įsitraukė dešimtys tūkstančių šeimų visoje Lietuvoje, daugiau kaip 200 mokyklų, dešimtys verslo įmonių ir kitų organizacijų. Žmonių aktyvumas rodo besikeičiantį visuomenės požiūrį ir norą patiems prisidėti prie pažangesnės, kūrybiškesnės jaunosios kartos ugdymo. Ir auklėjimo be diržo“, – sakė vienas iš akcijos iniciatorių, bendrovės „Omnitel“ prezidentas Antanas Zabulis.

Beveik du mėnesius vykusi akcija apkeliavo 12 didžiųjų Lietuvos miestų, tarp kurių – ir Kaunas. Mokyklose ar centrinėse miestų aikštėse vyko renginiai, kuriuose tėvai buvo kviečiami auklėti atžalas nenaudojant smurto. Skleisti projekto žinią ir atrinkti kūrybines idėjas padėjo žymūs žmonės – Edita Mildažytė, Daiva Tamošiūnaitė-Budrė, Rolandas Vilkončius, Aleksandras Pogrebnojus, Nerijus Juška, Livija Gradauskienė, Vytautas Rumšas, Karina Krysko, Laura Imbrasienė ir kiti.

Akcijos rengėjams lietuviai sunešė 3500 diržų. Iš jų menininkai pagamino įvairius meno kūrinius, taip parodydami, kad diržas gali būti puiki meno, o ne smurto priemonė.

Kauno paveikslų galerijoje atidaromoje parodoje kauniečiai galės pamatyti laipynę, drugelį, sūpynes, labirintą, sraigę, kilimą ar foto sieną – visi šie kūriniai padaryti iš diržų. Apžiūrėti šiuos neįprastus dirbinius jau galėjo vilniečiai. Pasibaigus parodai Kaune ji keliaus ir į kitus Lietuvos miestus, kad dar kartą primintų, jog auklėti vaikus galima be diržo.

Kauno paveikslų galerijoje (K.Donelaičio g. 16) paroda veiks iki gegužės 9 dienos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min