Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 rugsėjo 15d. 12:35

Iš kur atsiveria gražiausia Vilniaus panorama: nuo Stoties, „Akropolio“ ar Baltojo tilto?

Jei apžvalgos ratas būtų stoties rajone
Youtube.com kadras / Jei apžvalgos ratas būtų stoties rajone
Vilniaus miesto savivaldybė renkasi vietą, kur galėtų būti pastatytas apžvalgos ratas. Šiuo metu tebesvarstomos trys vietos – šalia Stoties, „Akropolio“ ir Baltojo tilto. Iš drono daryti vaizdai parodė, kad toli gražu ne nuo Šeškinės kalno atsiveria įstabiausia sostinės panorama.

Iš kur Vilnius atrodo gražiausias? Ivilnius.lt surengta apklausa prieš kurį laiką parodė, kad nemaža dalis vilniečių įsitikinę, jog tai Šeškinės kalnas – už apžvalgos ratą prie „Akropolio“ balsavo 37 proc. apklausos dalyvių. Tik keliais procentais mažiau balsavusiųjų pasisakė už vietą prie Baltojo tilto, perpus mažiau už apžvalgos aikštelę Subačiaus gatvėje ir vos 11 proc. už skverą priešais Geležinkelio stotį. Tiesa, balsavusiųjų buvo vos 553.

Sprendimą, kur apžvalgos ratas atsiras, priims ne apklausos dalyviai, o ekspertų komisija. Kol kas ji dar netarė paskutinio žodžio, o Vilniaus savivaldybės Miesto plėtros departamento vadovai nusprendė įsitikinti, ką gi vilniečiai, turistai pamatys, pakilę į 60 metrų aukštį.

Vaizdas, kurį pavyko nufilmuoti, stebina: gražiausi sostinės vaizdai atsiveria tikrai ne nuo Šeškinės kalno. Kaip socialiniame tinkle „Facebook“ parašė Vilniaus meras Remigijus Šimašius, „akivaizdu, kad viena apžvalga tiesiog puiki ir naujai žavi, o kitos dvi – na, patys pamatykit“.

Jeigu apžvalgos ratas stovės ant Šeškinės kalno šalia „Akropolio“, juo besisukantys žmonės, būdami aukščiausiame taške, visų pirma matys niekaip nepabaigiamą stadioną, miškus kalno papėdėje, prekybos ir pramogų centro stogą ir automobilių aikšteles. Gražusis Vilniaus senamiestis liks tolokai.

VIDEO: Galimi vaizdai iš Vilniaus apžvalgos rato (jeigu būtų prie „Akropolio“ prekybos centro)

Vaizdas nuo Baltojo tilto – kitoks. Prieš akis plyti Naujamiestis, Šnipiškės, Neris, o kur Senamiestis? Kažkur labai toli, nepasiekiamas plika akimi.

VIDEO: Galimi vaizdai iš Vilniaus apžvalgos rato ( jeigu būtų prie Baltojo tilto)

Skvere prie Geležinkelio stoties pastatytas apžvalgos ratas leis pamatyti bėgius ir ryškiai žydrus stoties stogus. Bet tada jau atsiveria žaliai raudona senamiesčio panorama su bažnyčių smailėmis. Naujieji rajonai lieka toli.

VIDEO: Galimi vaizdai iš Vilniaus apžvalgos rato (jeigu būtų Stoties rajone)

Bet kiekvienam Vilniui gražus savaip. Savo nuomonę galite išsakyti apklausoje.

Kas statys apžvalgos ratą, kol kas nežinoma. Išrinkus tinkamiausią vietą Vilniaus savivaldybė ketina skelbti konkursą, kurio laimėtojas ir įrengs ratą.

„Tikimės, kad Vilniuje atsiras ypatingas modernus statinys, kuris džiugins miesto svečių akis ir taps naujuoju miesto simboliu, vietos smalsuolių ir turistų traukos vieta, tokia populiaria, kaip „Londono akis“ Anglijoje“, – kiek anksčiau yra sakęs R.Šimašius.

Konkursą planuojama skelbti rudenį, o Vilniaus apžvalgos ratu pirmąkart suktis – kitą pavasarį.

Youtube.com kadras/Jei apžvalgos ratas būtų prie baltojo tilto
Youtube.com kadras/Jei apžvalgos ratas būtų prie Baltojo tilto
Youtube.com kadras/Jei apžvalgos ratas būtų prie „Akropolio“
Youtube.com kadras/Jei apžvalgos ratas būtų prie „Akropolio“

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

SEB verslo augimo programa

01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

30:48
22:16
01:14

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min