2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2021 04 28

Iš LSDP pirmininko rinkimų pasitraukė Vitalijus Mitrofanovas

Iš opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininko rinkimų pasitraukė dar vienas kandidatas – Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas.
Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas
Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas / Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr.

„Tokį sprendimą, vieną sunkiausių mano politinėje veikloje, priėmiau vadovaudamasis racija ir logika. Manau, įvertinus pandeminį laikotarpį, riziką, rinkimų organizavimo aplinkybes ir ypatybes, saugojant mūsų visų sveikatą, taupant laiką ir partijos piniginius bei žmogiškuosius išteklius, būtų teisinga, kad partijos pirmininkas būtų išrinktas dar pirmajame ture“, – trečiadienį jis paskelbė savo profilyje „Facebook“.

Pasak V.Mitrofanovo, tokį žingsnį žengti paskatino ir politologo Liutauro Gudžinsko pasitraukimas iš rinkimų kovos.

„Deja, bet pasitraukus vienam dalyviui – Liutaurui Gudžinskui, remiant vieną iš kandidatų, rinkimai tapo nebe lygiaverčiai“, – tvirtino meras.

Kaip pasitraukimo iš rinkimų priežastį socialdemokratas nurodė ir nuolatinius klausimus „apie asmeninį požiūrį į LGBT bendruomenės narius ir vertinimą pagal pateiktus atsakymus“.

„Deja, dalyvaujant rinkimuose, be gerų žodžių ir palaikymo, teko sulaukti įvairių ir neigiamų epitetų (ruskis, kolaboranto palikuonis, kaimo išsišokėlis, periferijos politikėlis ir t. t.). Tai apie kokį tolerancijos lygį mes kalbame? Ar tolerancija sietina tik su Stambulo konvencijos pripažinimu ir įteisinimu? Jei jau kalbame minėta tema, tuomet kalbėkime apie visų teises ir galimybes. Tik norisi paklausti, ar Lietuvoje kitų aktualijų, probleminių sričių nebėra?“ – tvirtino V.Mitrofanovas.

Jis taip pat pranešė partijos lyderio rinkimuose palaikąs europarlamentaro Juozo Oleko kandidatūrą.

Tiesioginiai LSDP pirmininko rinkimai vyks gegužės 3–9 dienomis, partijos pirmininkas renkamas dvejų metų kadencijai. Pasitraukus dviem kandidatams juose liko varžytis J.Olekas ir europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė.

Sausį sulaukęs partijos narių kritikos dėl blogų Seimo rinkimų rezultatų iš LSDP vadovų pasitraukė parlamentaras Gintautas Paluckas.

Socialdemokratų partija yra didžiausia Lietuvoje, ji turi daugiau nei 16,5 tūkst. narių. Seime jai atstovauja 13 politikų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min