Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2014 12 01, 12:35

Iš privatizuojamųjų sąrašo Vilnius brauks „Skalvijos“, OKT ir kelių partijų patalpas

Didžiulio kultūros įstaigų atstovų pasipiktinimo sulaukęs Vilniaus tarybos sprendimas, pagal kurį „Skalvijos“ ir Oskaro Koršunovo teatro (OKT) patalpos atsidūrė privatizuojamųjų sąraše, bus pakeistas. Artimiausiame tarybos posėdyje trečiadienį žadama iš to sąrašo išbraukti ne tik šių įstaigų, bet ir kelių partijų patalpas, kurias taip pat galbūt būtų galima parduoti aukcione.
Kino teatras „Skalvija“
Kino teatras „Skalvija“ / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Į Vilniaus tarybos darbotvarkę įtrauktas sprendimo „Dėl viešame aukcione parduodamo Vilniaus miesto savivaldybės nekilnojamojo turto ir kitų nekilnojamųjų daiktų sąrašo tvirtinimo“ pakeitimas. Tokiu būdu sostinės politikai ketina pakeisti savo pačių šių metų lapkričio 12 dienos sprendimą, pagal kurį privatizuojamų objektų sąraše ir atsidūrė patalpos, kur įsikūręs kino teatras „Skalvija“, OKT.

Savivaldybė teisinosi, kad šis sprendimas tebuvo formalus, nes Vyriausybė šiuos objektus jau anksčiau buvo įtraukusi į šiuos sąrašus. Tik pasikeitus teisės aktams privatizuojamų objektų sąrašą teko tvirtinti ir tarybai.

Kartu su „Skalvijos“, OKT patalpomis iš sąrašo bus išbraukti ir keli pastatai, kur dabar yra įsikūrusios partijų būstinės. Tarkim, Darbo partijos centrinė būstinė Ankštojoje g. 3, Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų L.Stuokos-Gucevičiaus g. 11, Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjunga Pamėnkalnio g. 26.

Tai, kad šios patalpos buvo įtrauktos į privatizuojamų objektų sąrašą, dar nereiškia, jog jos bet kada gali būti parduotos. Vis dėlto ypač kultūros įstaigų atstovai neslėpė nerimo, kad gali nebelikti „Skalvijos“, o OKT neturės patalpų repetuoti. Net buvo pradėti rinkti parašai po peticija, kad šie objektai nebūtų privatizuoti.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min