Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš Vilniaus kiemų dingo per 260 automobilių–vaiduoklių

Ne vieno daugiabučio kieme vietą užima panašūs „eksponatai“. Juos raginama išregistruoti ir išvežti į metalo laužo supirktuves.
scanpix.lt nuotr. / Ne vieno daugiabučio kieme vietą užima panašūs „eksponatai“. Juos raginama išregistruoti ir išvežti į metalo laužo supirktuves.
Šaltinis: 15min
0
A A

Akcijos „Daugiau erdvės kiemuose“ metu iš Vilniaus kiemų dingo per 260 nenaudojamų automobilių. Didžiąją daugumą jų patraukė patys automobilių savininkai, pabūgę Vilniaus savivaldybės viešosios tvarkos specialistų ir policijos pareigūnų įspėjimų.

Anot Vilniaus savivaldybės Civilinės saugos ir viešosios tvarkos departamento direktoriaus pavaduotojo Gintaro Tamošiūno, tokios akcijos vykdomos dukart per metus ir per jas pavyksta kiemuose atlaisvinti apie pusę tūkstančio automobilių stovėjimo vietų.

„Tai džiugina labiausiai, kadangi problemų, kur statyti automobilius, yra išties daug. Iš viso per akcijos mėnesį gavome informacijos apie per 400 nenaudojamų automobilių. Tai pranešė tiek patys gyventojai, tiek seniūnijų darbuotojai. Informaciją rinkome ir savivaldybės viešosios tvarkos specialistai, ir policijos pareigūnai“, – sakė G.Tamošiūnas.

Administracinėn atsakomybėn buvo patraukti 24 asmenys, laikę neeksploatuojamus, techniškai netvarkingus, paliktus be priežiūros automobilius kiemuose ar gatvių šalikelėse. 50 asmenų buvo raštiškai įpareigoti pasirūpinti savo transporto priemonėmis.

Anot G.Tamošiūno, jeigu automobilis paliekamas be valstybinio numerio, policijos pareigūnai nesunkiai randa jo savininką pagal kėbulo numerį. „Didžiausia problema iškyla su tais nenaudojamų automobilių savininkais, kurie palikę automobilius išvyksta ilgam laikui į užsienį. Tuomet mums būtina policijos pagalba, pareigūnai bendrauja su tų žmonių šeimų nariais, giminaičiais. Bet šie procesai užtrunka ilgiau“, – sakė G.Tamošiūnas.

Daugiausia iniciatyvos parodęs ir geriausiai susitvarkęs kiemas Rygos gatvėje sulaukė prizo – pavasarį šiame kieme bus įrengta vaikų žaidimų aikštelė. Dovaną padovanojo Vilniaus eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkytojų asociacija, kurių nariai įsitikinę, kad tokie prizai taip pat prisidės prie aktyvesnio Vilniaus kiemų tvarkymo.

Temos Vilnius
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min