Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš Vilniaus kiemų temps automobilius vaiduoklius

Daugiabučio kiemas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Vilniaus miesto savivaldybė nuo lapkričio 2 d. iki sausio 31 d. rangia akciją, kurios metu daugiabučių kiemuose turėtų nelikti automobilių vaiduoklių.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus miesto savivaldybė nuo kitos savaitės vėl pradeda vykdyti akciją „Daugiau erdvės gatvėse ir kiemuose“, kurios metu iš kiemų bus siekiama pašalinti nenaudojamus ir vietą užimančius senus automobilius. Šiemet į akcijos organizatorius gali kreiptis ne tik pikti kaimynai, bet ir nenaudojamų automobilių savininkai.

Akcija Vilniuje aktyviai rengiama treti metai, tačiau nuo lapkričio 2 d. iki sausio 31 d. vyksianti miesto švarinimo programa turi naujovių: joje, be savivaldybės bei Vilniaus miesto apskrities Vyriausiojo policijos komisariato (VPK), dalyvauja Vilniaus eksploatuoti netinkamų transporto  priemonių tvarkymo asociacija, kuri savo lėšomis siūlys gyventojams pasirūpinti jų automobiliais.

„Norime išvaduoti kiemus iš automobilių vaiduoklių gniaužtų, kad jie atrodytų estetiškesni, kad būtų daugiau erdvės kitiems automobiliams“, – akcijos tikslus vardijo Vilniaus miesto mero patarėjas Gediminas Švilpa.

Savivaldybės Kalbos kontrolės ir administracinės veiklos skyriaus vedėjo Gintaro Tamošiūno tvirtinimu, akcija bus vykdoma trimis etapais: „Iš pradžių bus sudaromos nenaudojamų automobilių duomenų bazės, paskui bandysime dirbti su jų savininkais, raginsime susitvarkyti nenaudojamus automobilius, o jei neišeis susitarti gražiuoju, imsimės kitų priemonių.“

VPK viršininko pavaduotojas Raimundas Dervinskas tvirtino, jog įspėti automobilių savininkai su savo vaiduokliais privalės susitvarkyti per 15 dienų, kitaip jiems bus taikoma administracinė atsakomybė ir baudos nuo 250 iki 1 tūkst. Lt.

„Kovo–birželio mėnesiais vykdyta akcija davė gerų rezultatų: buvo užregistruoti 1663 nenaudojami automobiliai, o iš jų nebuvo pasirūpinta tik 52“, – teigė R.Dervinskas. Vis dėlto akcijos organizatoriai prisipažino, jog dėl teisinių dalykų automobiliai iš kiemų nutempiami tik kraštutiniais atvejais. „Tai daro įmonė „Susisiekimo paslaugos“. Paskui šeimininkai privalo sumokėti 200 Lt baudą ir už tai, jog automobilis buvo saugomas stovėjimo aikštelėje“, – aiškino G.Tamošiūnas.

Gyventojai, kuriems atsibodo kieme stovintys nenaudojami automobiliai, raginami skambinti trumpuoju telefonu 1648, rašyti elektroniniu paštu viesojitvarka@vilnius.lt arba kreiptis į savo seniūnijas. Tais pačiais adresais gali kreiptis ir žmonės, kurie nežino, kur dėti savo senus automobilius.

Bendrovės „Metrail“ direktoriaus pavaduotojas Arvydas Vilkelis, kurio įmonė priklauso Vilniaus eksploatuoti netinkamų transporto  priemonių tvarkymo asociacijai, tikino, jog senus automobilius, pageidaujant jų savininkams, bendrovė akcijos metu Vilniaus  miesto ribose nutemps į šeimininkams patogią vietą be jokio papildomo mokesčio.

„Galėsime automobilius ir surinkti, jei juose bus gerų detalių, šeimininkams netgi sumokėsime“, – žadėjo A.Vilkelis. Jis pastebėjo, jog tokia paslauga bus patogi menkaverčių automobilių savininkams, taip pat senyviems žmonėms.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min