Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti
2015 08 13

Iš Vilniaus žemėlapio dingsta dar viena kultūrinė erdvė – Teatro arena netrukus virs griuvėsiais

Teritorija pačiame Vilniaus centre, Rinktinės gatvėje, netrukus turėtų atgyti naujam gyvenimui. Ir ji išties atrodys visiškai naujai – neliks „Žalgirio“ stadiono, vietoj jo bendrovė „Hanner“ žada komercinės paskirties pastatų kompleksą. O šalia išnyks ir pastaraisiais metais itin populiari kultūrinė erdvė, kurioje nuolat skambėjo muzika ir buvo vaidinami spektakliai: Teatro arena jau nutraukė savo veiklą ir bus nugriauta.
Teatro arena Vilniuje
Teatro arena Vilniuje / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Apie tai, kad ši arena nebeturi ateities, pasidarė aišku pavasarį, kai bendrovė „Hanner“ paskelbė už daugiau nei 40 mln. eurų iš Šiaulių banko įsigijusi 8 ha „Žalgirio“ stadiono teritoriją ir ją prikelsianti naujam gyvenimui. Bendros AB „Hanner“ investicijos į šį projektą sieks 200 mln. eurų, skelbta tuomet.

Vietoje Teatro arenos – gyvenamieji namai

Kaip buvo rašoma gegužės mėnesio pranešime spaudai, „Sklypo teritoriją planuojama plėtoti keliais etapais. Didžiojoje dalyje numatyti komercinės paskirties pastatai – juose įsikurs viešbučiai, biurai, kavinės, restoranai bei prekybos paslaugas teikiančios bendrovės. Tikimasi, jog, bendradarbiaujant su Vyriausybe, pavyks sukurti vieną bendrą infrastruktūrą kartu su Vyriausybės planuojamu atnaujinti Kongresų centru. Kitoje, mažesnėje teritorijos dalyje, iškils modernūs gyvenamieji namai.“

Kaip tik tai ir yra toji sklypo dalis, kurioje dabar stovi Teatro arena. „Darbus pradėsime nuo gyvenamųjų namų statybos, kurie iškils arčiau Neries upės. Tikimės, kad namų statybas pavyks pradėti jau šiais metais, o biurų ir administravimo pastatų statybos pradžią planuojame kitais metais“, – gegužę sakė AB „Hanner“ vadovas Arvydas Avulis, neįvardindamas, kad dėl to teksią nugriauti Teatro areną.

Apie tai, kad Teatro arena gyvena paskutines savo dienas, prisiminta po to, kai „Vilniaus festivaliai“ pranešė perkeliantys didelio elektroninės muzikos gerbėjų susidomėjimo sulaukusio britų atlikėjo Squarepusherio pasirodymą iš Teatro arenos į Menų fabriką „Loftas“. „Tokį faktą nulėmė žinia, jog „Teatro arena“ stabdo savo veiklą, o šis pastatas greičiausiai bus griaunamas. Squarepusherio koncertą organizuojantys „Vilniaus festivaliai“ praneša, jog visi anksčiau įsigyti bilietai į šį renginį galioja“, – taip paskelbta apie pokyčius.

Per metus vyko po šimtą renginių

Vasaros vidury mus informavo, kad yra nutraukiamos visos sutartys ir mes nebegalime vykdyti veiklos. Mes tiesiog esame aplinkybių įkaitai, – kalbėjo V.Petreikis.

Teatro arenos vadovas Valdas Petreikis neslėpė liūdesio, kad Vilniuje neliks dar vienos erdvės kultūriniams renginiams. Ypač turint galvoje, kad pastaroji buvo tikrai populiari – per metus čia įvykdavo apie šimtas koncertų. Teatro arena veikė beveik septynerius metus.

Nuo 2009 metų balandžio Teatro areną savo namais vadino ir Oskaro Koršunovo teatras (OKT), tačiau pastaruoju metu šio teatro spektakliams užteko erdvės OKT patalpose Ašmenos gatvėje, kartais – Lietuvos nacionaliniame dramos teatre. Kaip sako V.Petreikis, tą nulėmė ir netinkamas teatrų finansavimas.

Teatro arena informaciją apie tai, kad turi nutraukti veiklą, gavo vasaros viduryje. „Hanner“ pranešime spaudai jau prieš turbūt pusę metų tas buvo paminėta, tad tai nėra nieko naujo. Buvo skelbta, kad Šiaulių bankas ir „Hanner“ sudarė sutartį ir visa ta teritorija, į kurią įeina visa šita teritorija ir mūsų pastatai, bus parduota, jie tai patvirtino ir vasaros vidury mus informavo, kad yra nutraukiamos visos sutartys ir mes nebegalime vykdyti veiklos. Mes tiesiog esame aplinkybių įkaitai“, – kalbėjo V.Petreikis.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Teatro arena Vilniuje
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Teatro arena Vilniuje

Žada daug viešų erdvių

Vos prieš kelias savaites buvo pristatyti architektų projektiniai pasiūlymai, kaip būtų galima sutvarkyti „Žalgirio“ stadiono teritoriją. Jau seniai yra žinoma, kad jokio stadiono čia neliks, bet bus komercinės paskirties pastatai su atviromis viešosiomis erdvėmis. 

Senieji Sporto rūmai irgi turėtų atgyti naujam gyvenimui – Vyriausybė planuoja juose įrengti Kongresų centrą.

Paskutinis teritorijos akcentas – gyvenamieji namai arčiau Neries, ten, kur dabar stovi Teatro arena.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais