-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2009 02 10

Išganingo gelbėtojo misija – korepetitoriui

Iki brandos egzaminų likus maždaug trims mėnesiams, uostamiesčio abiturientai skuba „praryti“ paskutiniuosius žinių kąsnius. Ne vienas jų į pagalbą pasitelkia ir korepetitorius.
Korepetitoriaus paslaugos nepigios - valandos trukmės užsiėmimai  uostamiesčio moksleiviams atsieina 30-40 Lt.
Korepetitoriaus paslaugos nepigios - valandos trukmės užsiėmimai uostamiesčio moksleiviams atsieina 30-40 Lt. / 15min.lt/Egidijaus Jankausko nuotr.

Tiesa, pasak uostamiesčio mokyklų vadovų, apie tai, kad ruošiasi egzaminams padedami korepetitorių, abiturientai nėra linkę pasakoti. Kad laisvu nuo pagrindinio darbo metu už papildomą mokestį padeda moksleiviams, nesiskelbia ir mokytojai. Atviriausiai apie šį savo kolegų užsiėmimą kalba tokia veikla neužsiimantys pedagogai, tai vadinantys mados klyksmu ir teigiantys, kad mokinių už papildomą užmokestį nemokantys „iš principo“.

Abiturientė Kristina su matematikos korepetitore papildomai dirba jau nuo dešimtos klasės. „Matematika man sekasi sunkiausiai ir be korepetitoriaus pagalbos niekaip nesugebėčiau jos įveikti. 12-oje klasėje papildomos pamokos labai praverčia – papildoma informacija ir individualūs užsiėmimai padeda pasiruošti egzaminams. Juk klasėje informacija dėstoma bendrai ir jei kas nors ko nors nesuprato, mokytoja negali „žaisti“ su vienu moksleiviu“, – sakė abiturientė.

Valandos trukmės pamoka su korepetitore Kristinai atsieina 35 Lt. „Korepetitoriaus pagalba man yra būtinybė, o ne mados reikalas. Turintieji daug pinigų gal ir gali juos švaistytis tokiomis madomis“, – įsitikinusi abiturientė.

Lietuvių kalbos mokytoja vienoje iš uostamiesčio mokyklų dirbanti Jurgita tvirtino, kad moksleivius papildomai moko daugelis anglų kalbos ir matematikos mokytojų – šių disciplinų korepetitoriai yra populiariausi. Valandos trukmės užsiėmimai dažniausiai kainuoja apie 30 Lt.

Pati Jurgita korepetitore dirba jau dvejus metus. „Mano mokinys dabar jau aštuntokas. Daugiausia laiko skiriame lietuvių kalbai, tačiau padedu paruošti ir kitas pamokas. Berniukui reikia korepetitoriaus, nes yra kuklus. Taigi, papildomų pamokų metu mes išsiaiškiname tai, ko jis nesuprato mokykloje“, – sakė pedagogė. Šį mokinį ji teigė suradusi pagal skelbimą laikraštyje.

„Kiek pasakojo berniuko mama, skambino daug mokytojų, tačiau mane jie nusprendė pakviesti dėl to, kad pirmiausia pasiteiravau kokių problemų turi moksleivis, o ne koks bus atlygis. Dabar mes taip susidraugavome, kad kartu vykstame žvejoti, švenčiame įvairias šventes, kreipiamės vienas į kitą vardais“, – kalbėjo Jurgita. Už valandos trukmės pamoką ji prašo 18 Lt. Pernai egzaminams ruošdama dešimtokę už pamoką pedagogė prašė kiek daugiau – 25 Lt.

Nori jaustis užtikrintai

Istorijos mokytoja Inesa šiuo metu egzaminams ruošia dvi abiturientes. „Kai paklausiau vienos iš abiturienčių, kodėl ji nori mokytis papildomai, ši atsakė, kad visi tai daro ir ji taip pat, nes nori jaustis ramiau prieš egzaminus. Ji pasigenda išsamesnių, aiškesnių istorijos žinių išdėstymo, nelabai patinka ir pats mokymo metodas. Kita abiturientė nori pagilinti žinias, jaustis stipriau. Abi merginas papildomai pradėjau mokyti šių mokslo metų pradžioje“, – pasakojo pedagogė.

Korepetitoriaus pagalba man yra būtinybė, o ne mados reikalas. Turintieji daug pinigų gal ir gali juos švaistytis tokiomis madomis. Įsitikinusi abiturientė.

Ji įsitikinusi, kad korepetitorius – ne mados reikalas. Anot pedagogės, kiekvienas moksleivis žinias įsisavina skirtingai, o korepetitorius taiko jam priimtiną metodą. Ji ir pati prisipažino, kad būdama abiturientė lankė papildomas istorijos pamokas. „Turiu septintokę mokinę, kuriai netinka, kaip dėsto jos mokytoja. Anksčiau iš istorijos ji gaudavo šešetukus, o kai pradėjau ją mokyti, parsineša dešimtukus“, – pasakojo mokytoja. Inesa neslėpė už pamoką gaunanti 20 Lt. „Nedrįstu imti daugiau – gal dar trūksta pasitikėjimo savimi“, – šypsojosi mokytoja.

Mokyklų vadovai: korepetitorių nereikia

Daugumos uostamiesčio mokyklų vadovai „15min“ teigė, kad, jų manymu, korepetitorių moksleiviams visai nereikia. Pasak Vytauto Didžiojo gimnazijos direktoriaus Stasio Ruibos, visą laiką kruopščiai besimokantiems moksleiviams korepetitoriai nereikalingi.

Taip pat mano ir „Varpo“ gimnazijos direktorius Valerijus Kuzliakinas: „Kartais iš vaikų girdžiu, kad tėvai jiems samdo korepetitorius. Turbūt tai ir mada, ir tėvų nepasitikėjimo mokytojais problema. Mano akimis – tai lyg uždaras ratas: vaikas sėdi pamokoje, kurioje dėsto geras pedagogas, tačiau jo neklauso, nes mano, kad individualiai dirbant bus kitaip. Tai tiesiog papildomas vaiko apkrovimas. Pats esu istorijos mokytojas, tačiau niekada nieko neteko mokyti papildomai. Man tai principo reikalas – vaikus turiu išmokyti pamokoje. Tiesa, suprantu, kad kam nors gali prireikti papildomų lietuvių kalbos pamokų – juk ne kiekvienas yra raštingas“.

Simono Dacho mokyklos direktorės pavaduotoja Daiva Šulcienė teigė, kad korepetitorių moksleiviui gali prireikti vieninteliu atveju – jei dėl ligos moksleivis „iškrito“ iš nuoseklaus ugdymo proceso. „Korepetitorių labiau reikia tėvų ir vaikų apsidraudimui, saugumo jausmui sukurti. Matyt, kažkada vaikas nebuvo pakankamai motyvuotas, atsirado žinių spragų ir jam dabar reikia papildomos pagalbos“, – sakė D.Šulcienė.

Verslo liudijimai nepopuliarūs

Korepetitoriaus veikla užsiimantys pedagogai pagal įstatymus privalo turėti verslo liudijimą. Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, šiais metais vaikų ir jaunimo papildomo mokymo veiklai išduoti 28 verslo liudijimai, suaugusiųjų kvalifikacijos tobulinimo veiklai – 16 verslo liudijimų. Pernai vaikų ir jaunimo papildomo mokymo veiklai iš viso išduoti 78 verslo liudijimai, o suaugusiųjų - 65. Pastarasis liudijimas metams kainuoja 1800 Lt. Vaikus mokantys korepetitoriai už liudijimą šiemet turi atseikėti kone trimis šimtais litų daugiau nei pernai ir sumokėti 1392 Lt.

Pasak Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos atstovės spaudai Laimos Domarkienės, gyventojai, neteisėtai besiverčiantys šia veikla, gali būti baudžiami bauda nuo 500 Lt iki 1000 Lt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius