Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Įsigalios lankstesnė vaikų maitinimo darželiuose tvarka

Anot miesto vadovų, naujoji tvarka vaikų tėvams leis lanksčiau mokėti už savo atžalų maitinimą darželiuose bei lopšeliuose. „15min“ nuotr.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Anot miesto vadovų, naujoji tvarka vaikų tėvams leis lanksčiau mokėti už savo atžalų maitinimą darželiuose bei lopšeliuose. „15min“ nuotr.
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno miesto savivaldybės taryba atnaujino mokesčio už vaikų išlaikymą ikimokyklinio ugdymo įstaigose tvarką. Be to, politikai patvirtino vaikų dienos maitinimo normos mokestį už kiekvieną dieną.

„Savivaldybei nustačius kiekvieno atskiro maitinimo kainas, vaikų tėvai galėtų laisvai pasirinkti maitinimų skaičių, priklausomai nuo to, kiek valandų per dieną vaikas praleidžia įstaigoje. Pakeitimai leis įvesti lankstesnį apmokėjimą už maitinimą. Vieni vaikai darželyje praleidžia visą dieną, kiti – tik kelias valandas, todėl įvedus atskirus mokėjimus, tėvai patys galėtų nuspręsti dėl mokėjimo, – politikams aiškino savivaldybės švietimo ir ugdymo specialistai. – Vaikų dienos maitinimo normos mokestis sumažės dviejų ir trijų maitinimų darželiuose, o keturių ir penkių maitinimų kaina lopšelio grupės vaikams pabrangs 5 centais, darželio ir priešmokyklinės grupės vaikams – 18 centų per dieną“.

Tarybai bus siūloma patvirtinti tokį vaikų dienos maitinimo normos mokestį ikimokyklinėse ir priešmokyklinėse grupėse: lopšelio grupės vaikams pusryčiai kainuotų 1,65 Lt, pietūs – 2,95 Lt, priešpiečiai arba pavakariai – 0,85 Lt, vakarienė – 1,65 Lt, o naktipiečiai – 0,7 Lt. Tuo tarpu darželio ir priešmokyklinės grupių vaikams pusryčiai atsieitų 1,8 Lt, pietūs – 3,38 Lt, priešpiečiai arba pavakariai – 1,05 Lt, vakarienė – 1,8 Lt ir naktipiečiai – 0,7 Lt.

„Pasitarimų su higienos specialistais, su ugdymo įstaigų vadovais metu buvo nuspręsta, kad būtinas aiškus kainos reglamentavimas, kad būtų įvardyta kiekvieno maitinimo kaina. Kiek vaikas kartų per dieną valgys, priklausys nuo tėvų sprendimo“, – teigė Švietimo ir ugdymo skyriaus vedėjas Antanas Bagdonas.

Vaikų tėvai turėtų pateikti prašymą švietimo įstaigos direktoriui ir ne trumpiau kaip mėnesiui pasirinkti maitinimų skaičių ir mokėti mokestį pagal tai, kiek valandų per dieną vaikas praleidžia įstaigoje, su sąlyga, kad vaikas būtų maitinamas kas 3,5 – 4 val. Taip pat tėvai turėtų teisę atsisakyti maitinimo paslaugų, jeigu vaikas švietimo įstaigoje praleidžia ne ilgiau kaip 4 val. per dieną.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Vaikas
Parašykite atsiliepimą apie 15min