2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2022 03 26

Konfliktas Lapių draustinyje: miškas iškirstas teisėtai, bet išvežti nėra kaip

„Narupio“ sodų bendrijos gyventojas pranešė 15min apie kirtimus Lapių geomorfologiniame draustinyje. Pasak jo, iškirsti hektarai miško, buvo iškviesta aplinkosauga. Kirtimus atlikusi įmonė nori išvežti medieną, tačiau sodų bendrijos nesutiko, kad būtų naudojami jų keliai. Aplinkosaugininkai 15min patikino, kad po patikrinimų pažeidimų nenustatyta. Iškirsta 5,4 ha miško. Įmonė į klausimus neatsakė.
Miško kirtimas Lapių geomorfologiniame draustinyje Tik prenumeratoriams
Miško kirtimas Lapių geomorfologiniame draustinyje / Skaitytojo nuotr.

„Gaila žiūrėti, kaip niokojamas Lapių geomorfologinis draustinis. Maža to, kad jau atliko siaubingus medžių kirtimus, jie nori dar ir privažiavimo kelius sunaikinti, išsivežant nukirstą medieną. Įdomu, kaip UAB „Lygnum“ gavo leidimus tokiems darbams?“ – tokiu laišku į 15min kreipėsi „Narupio“ sodų bendrijos, su kuria ribojasi kirtavietė, gyventojas Vytenis (vardas pakeistas).

Skaitytojo nuotr./Miško kirtimas Lapių geomorfologiniame draustinyje
Skaitytojo nuotr./Miško kirtimas Lapių geomorfologiniame draustinyje

Sodų bendrijos neleido naudotis keliu

Kirtimai, anot jo, atlikti tarp Didžiųjų Lapių ir Neries, privačiame miške. Vietinės bendrijos pasipiktinusios, kad tokie dalykai gali vykti draustinyje.

„Taip, miškas draustinyje yra apleistas, daug sudžiūvusių, išvirtusių, kirvarpų suėstų medžių. Galvojome, kad valo, bet kai pamatėme, kas darosi... Būna tų kirtimų, bet čia... Plikė likusi ir baisus šiukšlynas. Tai labai gąsdina. Jei nori namą pasistatyt, riboja aukštį, daug reikalavimų kelia, o čia taip iškirto...“, – stebėjosi gyventojas.

Viskas, anot jo, į paviršių išlindo tuomet, kai įmonei prireikė išvežti nukirstą medieną, o to padaryti nėra per kur – privažiavimo keliai priklauso sodų bendrijoms.

„Kreipėsi į bendriją, prašydami leidimo pasinaudoti mūsų privačiu keliuku, siūlė pinigų. Prašymą parašė su garantiniu, kad jei apgadins kelią, jį suremontuos. Tokį kiekį medienos išvežus, o mūsų keliuko būklė – ir taip neideali, nieko iš jo neliktų. Naujo kelio tikrai nepaklos.

Gaila miško, kurį iškirto, gaila ir mūsų kelių, per kuriuos nori vežti medieną. Reikia pamatyti, kaip dabar atrodo draustinis, tuomet neįsivaizduoju, kokia pas mus gamtos apsauga, kaip saugome draustinius. Natūraliai pamatytumėte – pašiurptumėte“, – tikino Vytenis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie 15min