Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 vasario 23d. 12:45 , Atnaujinta: 2021 vasario 23d. 13:18

Įspėjimas gyventojams: Lietuvoje labai padidėjo oro užterštumas, kaltos ir teršalų pernašos iš kitų šalių

Žiema Vilniuje
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Žiema Vilniuje

Kaip praneša Aplinkos apsaugos agentūra, vasario 22 d. šalyje labai padidėjo oro užterštumas kietosiomis dalelėmis ir azoto dioksidu. Apie tai gyventojai gavo pranešimus ir į savo telefonus.

Kaip rašoma Aplinkos apsaugos agentūros feisbuko paskyroje, visuose miestuose 1–2 kartus viršyta kietųjų dalelių KD10 paros ribinė vertė (50 µg/m³). Didžiausios šio teršalo koncentracijos fiksuotos Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose.

Pranešimas apie oro taršą
Pranešimas apie oro taršą

„Azoto dioksido 1 val. maksimali koncentracija viršijo ribinę vertę (200 µg/m³) Vilniuje, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Mažeikiuose.

Oro kokybė Lietuvoje prasta ne tik dėl vietinių taršos šaltinių – energetikos įmonių, individualių namų šildymo įrenginių, transporto – išmetimų, bet ir dėl teršalų pernašos iš kitų šalių“, – rašo agentūra.

Aplinkos apsaugos agentūros Oro kokybės vertinimo skyriaus atstovė Vilma Bimbaitė BNS informavo, kad panašus oro užterštumas laikysis keletą dienų.

„Prognozės kol kas nelabai paguodžiančios, nes užteršta oro masė dar nepasitrauks bent iki savaitgalio. Matyt, kad daugiau ar mažiau tos taršos turėsime visą savaitę“, – kalbėjo specialistė.

Jos teigimu, oro užterštumas padidėjęs dėl visoje Europoje nedėkingų nešvarių oro masių.

„Praktiškai virš visos Europos nusistovėjusi nešvari oro masė ir tos koncentracijos tik didėja. Meteorologinės sąlygos nepalankios sklaidai – nėra vėjo“, – sakė V.Bimbaitė.

Nuotrauka iš Aplinkos apsaugos agentūros feisbuko/Europos oro užterštumo žemėlapis
Nuotrauka iš Aplinkos apsaugos agentūros feisbuko/Europos oro užterštumo žemėlapis

Įvertinus numatomas meteorologines sąlygas bei oro užterštumo prognozės modelių duomenis, oro kokybė išliks prasta ir artimiausiomis dienomis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

02:50
14:56
00:53

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min