Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Istorinė pažintis su siuvėjais

Apsilankiusieji K.Sirvydo skvere veikusiame „Siuvėjų ceche“ buvo kviečiami patys prisidėti prie siuvinio sukūrimo.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Apsilankiusieji K.Sirvydo skvere veikusiame „Siuvėjų ceche“ buvo kviečiami patys prisidėti prie siuvinio sukūrimo.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Tęsiant edukacinių renginių ciklą „Vilniaus amatų paveldas“, sekmadienį vilniečiams buvo pristatytas dar vienas senas amatas – K.Sirvydo skvere „karaliavo“ Vilniaus siuvėjų cechas. Senoviniais drabužiais pasipuošusios siuvėjos lankytojams demontravo, kaip anksčiau klestėjo šis amatas.

Pasak vienos renginio vykdytojų Evelinos Butkutės, miestiečių susidomėjimas siuvėjų cechu buvo nemažas.

„Jei būtų šilčiau, žinoma, dar daugiau žmonių ateitų“, – sakė E.Butkutė, rodydama pagal seną tradiciją pasiūtus siuvinius ir tam naudotus siūlus.

Vilniečius siuvimo mokė ir „Amatų gildijos“ bei eksperimentinės archeologijos klubo „Pajauta“ siuvėja bei drabužių modeliuotoja Audronė Salatkaitė. Čia pat buvo galima apžiūrėti tiek pradėtus, tiek jau baigtus siuvėjų darbus.

Renginio metu buvo demonstruojama, kaip per laiką keitėsi rūbo konstrukcija, medžiagos, madų tendencijos. Kiekvienas norintis galėjo pabandyti siūti rankomis ir prisidėti prie siuvinio kūrimo. Čia pat, siuvėjų pašonėje, buvo kalama ir lankytojams dalinama specialiai projektui „Vilniaus amatų paveldas“ sukurta moneta.

Siuvėjų cecho pristatymas buvo trečiasis projekto „Vilniaus amatų paveldas“ edukacinis renginys.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min