Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 15d. 15:43

Įtampos ir intrigų kaustomame Vilniaus teisme – teisėjų bandymas susidraugauti 

Susitikimas Vilniaus miesto apylinkės teisme
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Susitikimas Vilniaus miesto apylinkės teisme

Lapkričio 15 d. Teisėjų tarybos (TT) nariai lankėsi Vilniaus miesto apylinkės teisme. Šio teismo teisėjai turėjo progą vieni kitiems ir TT delegacijai akis į akį išsakyti nuomonę dėl psichologinės atmosferos ir darbo organizavimo reikalų. TT vadovas Algimantas Valantinas po neviešo dvi valandas užsitęsusio posėdžio apibendrino: reikia pamiršti nesutarimus, nuoskaudas ir judėti į priekį.

Teisėjų tarybos nariai kartu su Vilniaus miesto apylinkės teismo pirmininku bei didžiausio šalies teismo teisėjais aptars teismo veiklai aktualius klausimus ir diskutuos apie galimybes tobulinti teismo veiklą, skelbė Nacionalinė teismų administracija.

Susitikimas penktadienį vyko nuo 13 val. Vilniaus miesto apylinkės teismo Konferencijų salėje ir užsitęsė dvi valandas.

Suprasti akimirksniu

  • Šio teismo teisėja I.Štuopienė viešame komentare anksčiau yra skelbusi, kad Vilniaus miesto apylinkės teisme vyrauja baimės, nepasitikėjimo, netikrumo ir susiskaldymo atmosfera. Tai, jos požiūriu, pastaruoju metu būdinga visai šalies teismų sistemai.
  • Taip, I.Štuopienės vertinimu, atsitiko dėl pirmininkų veiksmų ir sprendimų, pažeidžiančių teisėjų nepriklausomumo principą, žeminančių jų garbę ir orumą.
  • Asmeniškai ši teisėja darbe jaučiasi užguita, vadina save tendencingos diskriminacijos (mobingo) auka.

Paprastai TT nariai posėdžiauja viešai, tačiau šįkart Tarybos pirmininkas pareiškė pageidavimą, kad vidines bendruomenės problemas teisėjai galėtų aptarti be žiniasklaidos atstovų.

15min jau ne sykį pasakojo apie didžiausiam Lietuvos teismui iššūkiu tapusias problemas, susijusias su mikroklimatu darbe, veiklos organizavimo sunkumais ir kai kurių asmenų nesutarimais. Garsiausiai ir drąsiausiai apie negeroves teisme pastaruoju metu kalbėdavo teisėja Inga Štuopienė, kur atvirai įvardijo save kaip mobingo auką, o teismo kolektyvo kasdienybę palygino su nuolatiniu karu, kurio sąlygomis gerai jaučiasi tik grupelė išrinktųjų (žr. susijusius straipsnius).

A.Valantinas: „Pradžia padaryta, reikia judėti“

Po pasitarimo A.Valantinas 15min teigė, kad palyginti mažas skaičius teisėjų, kurie drįso ateiti ir atvirai pasikalbėti, jam neatrodo blogas rodiklis.

„Šiandieną buvo duotas geras impulsas, kad mes turėtume daugiau bendrauti“, – įsitikinęs TT vadovas A.Valantinas.

Pasak TT vadovo, kuris karjeros pradžioje pats darbavosi būtent šiame Vilniaus m. apylinkės teisme, svarbiausia, kad dialogas apskritai vyksta. „Šiandieną buvo duotas geras impulsas, kad mes turėtume daugiau bendrauti“, – įsitikinęs A.Valantinas.

Jo supratimu, Vilniaus miesto apylinkės teismo problemos ir tvyrančios kai kurios įtampos labiausiai susijusios su dideliu darbo krūviu. Pašnekovas žadėjo, kad ir ateityje bus ieškoma būtų, kaip bylų naštą sumažinti.

A.Valantinas apibendrino, kad akcentuoti problemų, nesutarimų, nuoskaudų nebereikia, jo žodžiais tariant, visa tai jau metas pamiršti ir judėti į priekį.

I.Štuopienė: „Vilties yra“

„Galiu pasakyti, kad toks susitikimas – lyg ir teikiantis vilties. Susirinkimo metu kai kurie kolegos garsiai reiškė kritiką, net nežinodami situacijos, bet tikrai buvo tokių, kurie palaikė mane ir gražiai atsiliepė. Žodžiu, kažkokios vilties yra, nors ji ir trapi“, – 15min penktadienį teigė I.Štuopienė.

Teisėja neslėpė, kad jos optimizmą kiek slopina pastarųjų savaičių įvykiai, vienas tokių – darbe buvo renkami parašai norinčiųjų atsiriboti nuo jos teiginių, kurie esą išsakomi visų bendradarbių vardu (teisėja pabrėžia, kad visuomet stengiasi kalbėti tik savo vardu).

„Pasakiau apie tą atsiribojimo pareiškimą ir apie parašų rinkimą, kad tai skaldo žmones, toliau priešina. Ir kad būtent tokie veiksmai rodo, kad su mikroklimatu pas mus blogai. Džiaugiuosi, jog Tarybos vadovas Valantinas iš karto pasakė, kad gavo tuos pareiškimus dėl atsiribojimo, bet šito, jo nuomone, nereikia daryti, nes tai primena tarybinius laikus“, – kalbėjo teisėja.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

04:04
02:49
00:10

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min