Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

J.Naujalio jubiliejui – trys gimnazistų koncertai

Nuotraukoje – akimirka iš ankstesnio koncerto Kauno karininkų ramovėje.
Gimnazijos nuotr. / Nuotraukoje – akimirka iš ankstesnio koncerto Kauno karininkų ramovėje.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Kaune minimos 140-osios kompozitoriaus Juozo Naujalio gimimo metinės. Jubiliejiniai renginiai, kuriuos rengia Kauno apskrities J.Naujalio muzikos gimnazijos bendruomenė, prasidėjo sekmadienį ir tęsis iki balandžio 9 dienos.

„Jubiliejui skirti koncertai išskirtiniai, nes juose skambės mažai girdėti J.Naujalio kūriniai. Jis labiau žinomas kaip kūrinių chorui autorius, o mes į dienos šviesą iškėlėme jo kūrinius fortepijonui, solistams, trio“, – pasakojo J.Naujalio muzikos gimnazijos direktoriaus pavaduotoja papildomam ugdymui Rasa Rinkevičiūtė. Pasak jos, kompozitorius J.Naujalis buvo kuklus žmogus, todėl nemaža dalis jo kūrinių taip ir nebuvo išleisti. „Todėl grosime iš rankraščių. Jų teko ieškoti ne vienoje bibliotekoje ar fonde. Tai įdomi patirtis mums visiems – ir pedagogams, ir moksleiviams“, – sakė R.Rinkevičiūtė.

Pirmadienį, kovo 30 dieną, 18 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje J.Naujalio muzikos gimnazijos moksleiviai koncertuos kartu su solistais Rita Preikšaite (mecosopranas), Gražina Miliauskaite (sopranas), Skaidra Jančaite (sopranas), Egidijumi Bavikinu (tenoras). Vakaro metu muzikologė Kristina Vaitkūnienė pasakos apie J.Naujalio gyvenimą ir kūrybą, atsiminimais pasidalins kompozitoriaus anūkė Rasa Laurinaitienė. Į šventę pakviestas ir Kauno valstybinio choro meno vadovas bei vyriausiasis dirigentas Petras Bingelis. Jis - J.Naujalio batutos savininkas.

Dar vienas jubiliejinis koncertas numatytas balandžio 9-ąją kompozitoriaus gimtinėje Raudondvaryje. Koncertas vyks Raudondvario kultūros centre (Instituto g. 1a) 17 val.

Kompozitoriaus J.Naujalio 140-osioms gimimo metinėms skirtuose koncertuose pasirodys jo vardu pavadintos muzikos gimnazijos auklėtiniai ir pedagogai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min