2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2019 04 26

Jaunieji medikai Vilniuje rengia eitynes, parengė deklaraciją valdžiai

Penktadienį Vilniuje jaunieji medikai rengia šventines eitynes ir pilietinę akciją dėl savo profesijos ateities. Lietuvos medicinos darbuotojų dienos išvakarėse jaunieji medikai žygiuos nuo Lukiškių aikštės Vilniuje prie Vyriausybės rūmų, kur ketina valdžios atstovams įteikti deklaraciją dėl medikų profesionalumo.
Šalies medikai susitiko mitinge prie Seimo
Šalies medikai susitiko mitinge prie Seimo / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Internete paskelbtą deklaraciją pasirašė per 3 tūkst. gydytojų, slaugytojų, gydytojų rezidentų, medicinos studentų.

„Mes, Lietuvos medikai, didžiuojamės pasirinkimu rūpintis žmogaus sveikata ir gerove. Deja, jaučiame, kad dabar sveikatos sektorius yra apleistas. Dėl šios priežasties, pasirašydami deklaraciją, skelbiame, jog pokyčiai sveikatos sistemoje yra būtini ir neatidėliotini“, – teigiama dokumente.

Deklaracijoje reikalaujama, kad valdžia Lietuvos sveikatos sektoriaus finansavimą prilygintų Europos Sąjungos vidurkiui bei nustatytų minimalius sveikatos specialistų atlygius. Taip pat reikalaujama sudaryti medicinos specialistų rengimo strategiją bei užtikrinti nuolatiniam medikų kvalifikacijos tobulinimui reikalingas sąlygas, reglamentuoti sveikatos specialistų darbo krūvius, kurie užtikrintų pacientų bei medikų saugumą, sukurti vadybinius sprendimus, kurie užkirstų kelią korupcijos apraiškoms.

Praėjusių metų pabaigoje Sveikatos apsaugos ministerija skelbė, kad gydytojas vidutiniškai uždirba 1274 eurus, o slaugytojas – 690 eurų. Nuo šių metų rugsėjo jų atlyginimai turėtų didėti, o 2020 metų viduryje vidutinė gydytojo alga turės siekti 3250 eurų, slaugytojo – 1625 eurus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie 15min